Elon Musk: “Android ve iPhone’a Alternatif Yapabilirim”

Beykozlu

New member
‘The Liz Wheeler Show’ isimli podcast programı ile tanınan ABD’li ünlü muhafazakar bir siyasi yorumcu olan Liz Wheeler, Twitter’da paylaştığı bir gönderide Elon Musk’a farklı bir pas attı. Elon Musk’ın yanıtı ise akıllı telefon topluluğunu birbirine kattı.

Liz Wheeler, paylaştığı Tweet’inde Google ve Apple’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından kaldırmaları durumunda Musk’ın bunlara alternatif bir işletim sistemi/akıllı telefon çıkartabileceğini söylemiş oldu. Musk’ın karşılığı ise şu biçimde oldu:

‘Eğer öbür seçenek kalmazsa alternatif bir telefon yaparım’


Musk, Liz Wheeler’ın Tweet’ine verdiği karşılıkta “İçtenlikle umarım ki durum o hale gelmez lakin evet, şayet diğer seçenek kalmazsa alternatif bir telefon yaparım” dedi. Bu da hem kullanıcılardan tıpkı vakitte Android ve Apple’a dair içerik üreten ünlü teknoloji haber sitelerinden ve yorumcularından pozitif ve negatif yorumlar aldı.

Kullanıcı tarafında insanların bir kısmı Musk’ın akıllı telefon sanayisinde ihtilal yaratacağını ve onun üreteceği telefonu çabucak satın alacağını söylerken, bir kısmı da hali hazırda sahip olduğu telefon ve işletim sisteminden vazgeçmeyeceğini söylemiş oldu.

Yorumcuların geri dönüşleri ise daha fazlaca negatif istikamette oldu, Musk’ın istese de bu biçimde bir şeyi başaramayacağını belirttiler. Kimilerine göre ise Musk, aslına bakarsanız Google ve Apple’a alternatif çıkarma planına sahipti ve bu verdiği biraz kaçamak bir yanıt oldu. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.
 
Üst