Accuser, Maxwell ile Bir Görüşmenin Epstein ile Yıllarca Seks Yapmasına Yol Açtığını Söyledi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
17 yaşındaki kız, 1994 yılında Londra’daki evinde çay içmek için Ghislaine Maxwell ile tanıştığında, Bayan Maxwell’i zarafetin ve inceliğin resmi olarak gördü. Şimdi 44 yaşında bir kadın olan kız, Pazartesi günü “Olmak istediğim her şey gibi görünüyordu” dedi.

Ancak haftalar içinde, Bayan Maxwell, kızdan, Bayan Maxwell’in erkek arkadaşı Jeffrey Epstein’a masaj yapmasını istedi ve kadın, onunla yıllarca cinsel ilişkiye girmesine yol açtı.

Kate takma adıyla ifade veren kadın, şimdi ikinci haftasında olan Bayan Maxwell’in Manhattan’daki Federal Bölge Mahkemesi’ndeki duruşmasında hükümet tanıkları olarak görünmesi beklenen dört suçlayıcıdan ikincisiydi.

Kate jüri üyelerine, Bayan Maxwell’in Bay Epstein ile karşılaşmalarını ayarlamada, onu masaj odalarına götürmede, uluslararası seyahatini koordine etmede ve bir vakada Bay Epstein’a hizmet ederken giymesi için ona bir “kız öğrenci” kıyafeti vermede doğrudan bir rol oynadığını söyledi. Palm Beach, Florida’daki evinde Epstein çayı.

Savcılar, Bayan Maxwell’in Bay Epstein’ın reşit olmayan kızları işe almasına, tımar etmesine ve nihayetinde istismar etmesine yardım etmekle suçladı ve Maxwell, seks ticareti, komplo ve diğer suçlamalarla ilgili suçlamaları reddetti.

Kate’in ifadesi daha önceki bir tanığın ifadesini tekrarladı. Sadece Jane olarak tanımlanan bir kadın geçen hafta, Bayan Maxwell ve Bay Epstein’ın 14 yaşındayken Michigan’daki bir yaz kampında onunla arkadaş olduklarını söyledi. Bay Epstein, Jane ve annesini çaya davet etti ve Bayan Maxwell ile birlikte, Bayan Maxwell ile bir dostluk kurdu. Jane, kısa sürede cinsel istismara dönüşen Jane, ifade verdi.

Ancak cinsel istismar başladığında Jane reşit değilken, yargıç Alison J. Nathan Pazartesi günü jüriye, Kate’in Bay Epstein ile meydana geldiğini söylediği cinsel ilişki sırasında Kate’in ilgili rıza yaşının üzerinde olduğunu söyledi.

Bu nedenle, jüri üyelerine Kate’i davada kurban olarak görmemeleri talimatı verildi, ancak tanıklığına izin verildi ve jüri üyeleri Bayan Maxwell aleyhindeki komplo suçlamalarını değerlendirirken dikkate alınabilir.

Kate bir müzisyen ve model olduğunu ve şimdi travma ve madde bağımlılığı olan kadınlarla çalıştığını söyledi.

Çapraz sorgusunda, Bayan Maxwell’in avukatı Bobbi C. Sternheim, onu Bayan Maxwell ve Bay Epstein ile vakit geçirmeye hevesli ve hatta onunla iletişim halinde olan hırslı bir model olarak göstermeye çalıştı. 2008’de hapisteyken ona e-postalar yazıyordu.

Bayan Sternheim ayrıca Kate’in 2019’da Bay Epstein’ın ölümünün ardından bir kamuya açık duruşmada – gerçek adını kullanarak – konuştuğuna ve Bayan Sternheim’ın “suçlayıcıların kardeşliği” kapsamında televizyona çıktığına dikkat çekti. Sorgulama, Kate’in travma iddialarını baltalamayı ve onun tanık olarak hizmet etme nedenleri hakkında şüphe uyandırmayı amaçlıyor gibiydi.

Bayan Sternheim, Kate’in geçmişte alkol, kokain ve uyku haplarını kötüye kullandığına ve yapmazsa ölebileceğinden korktuğu için bıraktığına dair ifadesine atıfta bulundu.

“Bu maddeleri 10 yıllık bir süre boyunca kullanmanın ve kötüye kullanmanın hafıza üzerinde bir etkisi olduğunu söylemek adil mi?” Bayan Sternheim sordu.

Kate, tanık kürsüsünde anlattığı Bayan Maxwell ve Bay Epstein ile ilgili olayların o ayıkken gerçekleştiğini söyledi. Bayan Maxwell ve Bay Epstein, uyuşturucu kullanımını onaylamadıklarını söyledi.

Kate, Bayan Maxwell ile 1994 yılında Paris’te tanıştığını ve Bayan Maxwell’e telefon numarasını verdiğini söyledi. İkisi de Londra’ya döndüklerinde, Bayan Maxwell aradı ve onu evinde çay içmeye davet etti.

O sırada Kate, hasta annesiyle birlikte Londra’daki evinde, Bayan Maxwell’in yaşadığı yerden sadece birkaç blok ötede yaşıyordu. Kendisiyle tanışacağı için heyecanlı görünen “yeni bir arkadaşı” olduğu için heyecanlı olduğunu söyledi. Bayan Maxwell, Kate’i jüriye, gençlere yardım etmeyi seven bir “hayırsever” olan erkek arkadaşıyla tanıştırmayı umduğunu söyledi.

“Beni seveceğini ve tam olarak yardım edebileceği türden bir insan olduğumu söyledi,” dedi Kate.

Kate jüriye, haftalar sonra, Bayan Maxwell’in Kate’i, Bay Epstein’ın oturma odasında eşofmanla oturduğu evine davet ettiğini söyledi. Bayan Maxwell, Kate’e ne kadar güçlü olduğunu göstermek için Bay Epstein’ın ayağını “biraz sıkması” konusunda ısrar etti ve Bay Epstein, “Ah, devam edip omuzlarımı yapabilirsiniz. ”

Ghislaine Maxwell Davasını anlayın

<saat/>

Kart 1/5

Bir Epstein sırdaşı. Bir İngiliz medya patronunun kızı ve bir zamanlar New York’un sosyal sahnesinde bir demirbaş olan Ghislaine Maxwell, 2019’da seks kaçakçılığı suçlamalarıyla tutuklanmasının ardından kendini öldüren Jeffrey Epstein’ın uzun zamandır yol arkadaşıydı.

Deneme. Bayan Maxwell’in merakla beklenen duruşması 29 Kasım 2021’de Manhattan’da başladı. Seks kaçakçılığı davası, Bay Epstein’ın asla almadığını hesaba katarak mahkeme salonu için bir vekil olarak görülüyor.

Ücretler. Maxwell, Bay Epstein ve diğerleriyle cinsel ilişkide bulunmak için 14 yaşında bir kız çocuğu olan küçükleri işe almak ve tımar etmekle suçlanıyor. Reşit olmayanları cinsel suç faaliyetinde bulunmak için nakletmek de dahil olmak üzere altı ayrı suçlamadan yargılanacak.

Savcılığın davası. Savcılar, Bayan Maxwell’in genç kızları Bay Epstein için “damatlık etmek” için psikolojik olarak manipüle ettiğini söylüyor. Tımar kavramı, ona karşı açılan ceza davasının merkezinde yer alıyor.

Savunma. Maxwell’in avukatları, onu suçlayanların güvenilirliğini baltalamaya ve savcıların gerekçelerini sorgulamaya çalıştılar – yargılamaya devam edeceklerini belirttikleri çabalar. Bayan Maxwell, masumiyetini kararlılıkla korumuştur.

Kısa bir süre sonra, Bayan Maxwell, Kate’i acil bir istekte bulunmak için aradı, Kate hatırladı: Bay Epstein oradaydı ve masöz iptal etmişti – doldurabilecek miydi?

Kate, Bay Epstein’ın loş bir odada beklediği Bayan Maxwell’in evine gitti. Kate ile cinsel ilişkiye girdi ve masaj sırasında cinsel ilişkiye girdiler, diye ifade verdi Kate.

Kate, Bay Epstein ve Bayan Maxwell’i yılda birkaç kez görmeye devam ettiğini söyledi. Bayan Maxwell ile telefonda iletişim halinde kaldığını ve Bayan Maxwell’in sık sık “Jeffrey’in ne kadar talepkar olduğu” da dahil olmak üzere cinsel konuları gündeme getirdiğini söyledi. ”

Bir keresinde, Bayan Maxwell, Bay Epstein’a seks yapmak için gelebilecek birini tanıyıp tanımadığını sordu, “çünkü onun için yapması gereken çok şey vardı,” diye ifade verdi Kate. Bayan Maxwell ayrıca ona Bay Epstein’ın Kate gibi “tatlı, genç, güzel” kızlardan hoşlandığını ve “günde yaklaşık üç kez seks yapması gerektiğini” söyledi. ”

Bayan Maxwell’in cinsel konular hakkında konuşurken tavrını açıklaması istendiğinde Kate, “Her şey eğlenceli, aptalca bir şaka gibi görünüyordu. ”

Kate jüriye, Bay Epstein’a Londra, Palm Beach ve New York’ta ve ABD Virgin Adaları’ndaki adasında, Bayan Maxwell tarafından kendisi için düzenlenen biletlerle ticari uçuşlarda seyahat ettiğini söyledi.

Bir keresinde Kate, Bay Epstein’ın Palm Beach’teki evinde kalırken, misafir odasındaki yatağında “kız öğrenci kıyafeti” olarak tanımladığı şeyi bulduğunu söyledi. Bayan Maxwell’e bunun ne için olduğunu sorduğunda, Bayan Maxwell, “Jeffrey’e bu kıyafetle çayını götürmenin senin için eğlenceli olacağını düşündüm. ”

Kate kıyafeti giydi ve Bayan Maxwell ona bir tepsi verdi; Bay Epstein’ı havuzun yanında buldu. Jüriye, onunla cinsel ilişkiye girdiğini söyledi.

Savcı Lara Pomerantz, Kate’e neden bu kıyafeti giydiğini sordu.

Nasıl hayır diyeceğimi bilemedim, dedi Kate. “Daha önce hiç Palm Beach ya da Florida’ya gitmemiştim. Evin nerede olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Ve ayrılmak zorunda kalırsam hayır deyip söylemediğimden veya bunu yapmamanın sonucunun ne olacağından emin değildim. ”

Kate, Bay Epstein ile 30’lu yaşlarının ortalarına kadar iletişim halinde kaldığını söyledi. “Olanları kabul etmek istemedim,” dedi. “İkisinin de birbirine ne kadar bağlı olduğuna tanık olmuştum ve korkmuştum. ”

Colin Moynihan raporlamaya katkıda bulundu.