Amouranth Skandal İfşa Sonrası Ne Kadar Değiştiğini Gösterdi

Beykozlu

New member
en çok takipçiye sahip Twitch yayıncıları içinde olan ve platformdaki ‘Havuz, Küvet ve Plaj’ kategorisindeki yayınların öncüsü olan Kaitlyn “Amouranth” Siragusa, geçtiğimiz haftalarda çarpıcı bir olayla gündeme gelmişti. Yayıncı, 18+ yayınlar yapmak için eşi tarafınca tehdit edildiğini açıklamıştı.

Amouranth’ın açıklamaları tüm dünyada haftalarca gündemde olmuş ve tartışmalara yol açmıştı. Açıklamasında kocasından ayrılacağını da belirten Amouranth, Twitch yayınlarının skandal ifşadan daha sonra nasıl evrildiğini paylaştı.

Amouranth, küvet yayınlarını büyük oranda düşürdü:

Amouranth, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda son 30 günde yayın içeriklerinin değişimine yer verdi. Bilhassa olayların akabinde hala küvet yayınlarına devam etmesiyle eleştirilen yayıncı, bu tenkitlere karşılık olarak şu açıklamayı paylaştı:

“90 gün evvel %50’den çok küvet yayını yapıyordum, artık %10’un altında.”

Paylaşımında bir grafiğe yer veren yayıncı, son bir geçmişte asıl tartı verdiği küvet yayınlarını bu ay 22 saat mühletle yaptığını gösterdi. Öte yandan Overwatch 2 yayınları, 30 saat ile küvet yayınlarının önüne geçmişti. Tüm oyun yayınlarıysa küvet yayınlarından kat kat daha fazlaydı. Bu da aslında yayıncının büyük bir değişime gittiğinin deliliydi.

Öte yandan yayıncı, son periyodun yeni viral yayın tipi ‘Uyuyorum’ yayınlarına da küvet yayınlarından daha fazla değer verdi.

Değişimle birlikte bu kere “marka değişikliği” tenkitleri geldi:

Amouranth’ın eşini ifşa ettiği açıklamaları, toplumsal medyada “kurgu” tartışmalarına yol açmıştı. Yeni grafik, yayınların değiştiğini kanıtlamak ve tenkitleri çürütmek için bir araç niteliği taşıyor olsa da birtakım kullanıcılar bu sefer de “kurgunun akabinde marka değişimi” tenkidinde bulunmaya başladı. Amouranth, bu eleştirilereyse şöyle cevap verdi:

“bir daha markalaşmayla ilgisi yok, sözün tam manasıyla umrumda değil. İstediğimi yapıyorum ve hala ayda 7 haneli para kazanıyorum. Hayat daha güzel.”

Amouranth’ın gündem olan açıklamasını bir daha hatırlayalım: