Best Western otellerinin sahibi olan zincir, dijital göçebeleri çekmek için Airbnb'ye karşı çıkıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bu komplekse Sacramento'daki bir Best Western Plus otelinin yanı sıra Chihuahua, Tabasco ve Chilpancingo'daki diğer oteller de katılacak. Bu otellerin açılışı için yatırım tutarını vermeyi reddeden Richard Rehwaldt, Coahuila Torreón'da da bir butik otel açacağını duyurdu. Bu kompleks halen inşaat halindedir ve yaklaşık 18 ay içinde faaliyete geçebilir.

Yönetici, 2019 yılına göre yüzde 60 oranında artan odalara olan talebin yanı sıra, pandemi döneminde misafir kaybetmemek adına düşürülen fiyatlarda da şimdiden toparlanma yaşandığını belirtti. “2023'te yüzde 25'lik bir büyüme elde ettik ve bu yıl 2023'ün neredeyse yüzde 20 üzerindeyiz” diye konuştu.

Yeni açılışlar


BWH Hotels, Latin Amerika'daki faaliyetlerinde halihazırda bir iyileşme görüyor. Meksika ve Brezilya eğlence turizminde önemli bir artış yaşarken, Lima, Peru ve Bogota, Kolombiya gibi destinasyonlar daha çok pandemi öncesi seviyelere ulaşmamış iş segmentine yöneliyor.

Yönetici, 2023'te Meksika'daki tatil köylerinin otel doluluk oranının pandemi sırasında kaydedilenden %30 daha yüksek olduğunu bildirdiğini ve Brezilya'nın da benzer rakamlar gösterdiğini paylaşıyor.

Bu yıl tüm segmentlerde tam bir toparlanmanın gerçekleşeceği öngörülüyor. Bu büyümeden yararlanmak için zincir geçen yıl Ekvador'da, Brezilya'da iki ve Şili'de bir otel açtı. Bu yıl için sözleşmeleri imzalanmış 19 ek kompleksin daha planlanması planlanıyor. Markanın bölgede şu anda 75 oteli bulunuyor.

“Önümüzdeki 18 ayda bölgede 100 otele yaklaşmış olmalıyız. Pek çok otelin hâlihazırda imzalanmış bir sözleşmesi var ancak inşaat halindeler veya zincirin standartlarına uyum sağlamak için yenileme sürecinden geçiyorlar” diyor Richard Rehwaldt.
 
Üst