Bir Butik-Koku Uzmanı Pazar Günlerini Nasıl Geçirir?

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kimberly Waters, Muse: Modern Urban Sensory Experiences’ın kurucusudur, hafta sonları evinden çıktığı niş bir koku işidir. Muse ziyareti sadece randevu ile yapılır ve kokteyller ve atıştırmalıklar dahildir. Ana etkinlik, Bayan Waters’ın küratörlüğünde parfüm koleksiyonunun, satın alınabilecek şişelerle birlikte rehberli bir turudur.

Harlem’de, “Tarihsel olarak, en iyi sohbetlerden bazıları, birinin evinin veya konağın ana katı olan salonda olmuştur” dedi. Siyah insanlar orada toplandı, bu da bir topluluk ve fikir duygusunu teşvik etti.

Hafta boyunca ilaç temsilcisi olan 40 yaşındaki Bayan Waters, emlak avukatı olan 59 yaşındaki erkek arkadaşı Steve Kirkpatrick ile Harlem’deki bir konakta yaşıyor.

UYAN VE YOL Vücudumun beni sabah 9:30 veya 10 gibi uyandırmasına izin veriyorum, hafta içi saat 7:30’da kalkarım, bu yüzden dinlenme zamanım geldi. Uyandıran bir insanım. Bu kötü bir alışkanlık. Ben kahve yapmam. Kokusunu seviyorum ama tadından ya da çayından nefret ediyorum. Bir su şişesi dolduruyorum, giyiniyorum ve kapıdan çıkıyorum.

ÇALIŞIN Altı ay önce görüşmeye başladığım yerel bir antrenör olan Sereco Campbell ile yaptığım seansa genellikle geç kalıyorum. Sadece birkaç blok ötede ve 142nd Street’teki dairesinde bir stüdyosu var. Zamanında gelirsem bir saat çalışırız. Ona gitmezsem, YMCA

Ms’de yoga veya toplam vücut zindeliği. Waters, antrenörü Sereco Campbell ile Harlem’de ayrıldı. Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

JUICE BREAK Eve dönerken mahallemizde bir kafe olan NBHD Brûlée’ye gidiyorum. Ben egzersiz yaparken Steve evde müzik indirerek dolaşıyordu. Ona büyük bir kapuçino alıyorum. Avokadolu tost ve salata ve elma suyu ya da limonata alıyorum. Beklerken, rahatlamak ve nefes almak için kullandığım kelime olan “woosa” yapacağım.

Ms. Şaraplar, hamur işleri ve sandviçler için yerel olarak su satan dükkanlar. Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

GAYRİMENKUL HAYALLERİ Parfüm randevum yoksa Steve ve ben günü birlikte geçireceğiz. Ben yemek yerken mutfakta takılıyoruz ve onu West Village’da dolaşmaya ikna etmeye çalışıyoruz. Mimariyi ve tasarımı seviyoruz. Etrafta dolaşırken West Village paramız olsa nasıl bir ev alacağımızı ortaya koyuyoruz.

Erkek arkadaşı Steve Kirkpatrick ile mahallede bir gezinti. Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

YEREL MAĞAZALAR Harlem işletmelerini desteklemek istiyorum, bu yüzden Cathedral Wine & Liquor’da duruyorum ve HRLM Champagne, tatlı bir riesling ve mimozalar için portakal suyu alıyorum. Bu saatte kimse sert içki istemez. Perfect Picnic’e giderim çünkü jambon ve peynir, salam ve Cheddar gibi süslü ve gerçekten iyi bagetler ve sandviçler ve en sevdiğim incir ve reçel vardır. Sonuncusu Lee Lee’nin Unlu Mamülleri. O davlumbazın OG’si ve 30 yılı aşkın süredir rugelach yapıyor.

“Harlem işletmelerini desteklemek istiyorum, bu yüzden Cathedral Wine & Liquor’da durup HRLM Şampanya, tatlı bir riesling ve portakal suyu alıyorum. mimozalar.” Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

PARLOR HAZIRLIK Randevularım varsa, evi temizleyip kokuları hazırlıyorum. Ben stresten kaçan son dakika insanıyım. Bir şeyler giyip makyajımı yapıyorum. Spotify çalma listelerimden birine, Afrika beatleri ve R&B karışımı olan “Saturday Vibes at Muse” veya Victoria Monét, Black Pumas, Robert Glasper ve Snoh Aalegra’nın yer aldığı “Fall Vibes”a vurdum. Daha boğucu ve daha sıcak.

Bir etkinliğine hazırlanırken gösterilen Bayan Waters, “Ben stresten kaçan bir son dakika insanıyım” dedi. Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

SHOWTIME Telefonumda bir zil uyarısı var. Bu söndüğünde, gösteri zamanı. Harlem moda, müzik ve sanat için bir merkezdi, ancak koku varlığı yoktu. Siyah insanlar güzel kokmayı severler, bu onların yağmalarının bir parçasıdır. Ancak ne tükettiklerini ve satın aldıklarını öğrenebilecekleri bir hedef yoktu. Burada görüldüklerini, anlaşıldıklarını ve bir bağlantıya sahip olduklarını hissederler.

VIBES Yılda yaklaşık 40 randevu alıyorum. Mutfakta başlıyoruz. Onlara bir içki ısmarlıyorum ve biz birbirimizi tanırken onlar da bir şeyler yiyip içiyorlar. Niyetlerinin ne olduğunu arıyorum: Parfümlerini halihazırda sahip olduklarına benzer bir şeyle değiştirmek ya da rahatlık alanlarının dışına çıkmak.

Müşterilerini baştan çıkaracak bir parfüm seçkisi. “50’ye yakın farklı şişem var, bu yüzden her şeyi ortaya çıkarmıyorum.” Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

ANA OLAY Salona geçiyoruz. Müziği açarım ve seveceklerini düşündüğüm parfümleri çekerim. 50’ye yakın farklı şişem var, bu yüzden her şeyi ortaya çıkarmıyorum. Genelde Maya Njie ile başlarım. Koleksiyonunda altı koku var ve bunlar çiçek veya vanilya gibi belirli bir kategoriyle buluşuyor. Neyi sevdiklerine veya neye yöneldiklerine bağlı olarak bana iyi bir başlangıç noktası sağlar. Sonra, üç favoriye indirgediğimiz daha fazla şişe çekiyorum. Bir içki daha içiyorlar, bir tur atıyorlar, bir şey kaçırırım diye başka markaların kokusunu alıyorlar. Sonra neyin rezonansa girdiğini belirlemeye yaklaşırız.

“Neyi sevdiklerine veya neye yöneldiklerine bağlı olarak bana iyi bir başlangıç noktası verir. Ardından, üç favoriye indirgediğimiz daha fazla şişe çekiyorum.” Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

DUR ÇEKİMLERİ Oturum kapanmadan önce, yaşadıkları deneyimi yakalayabilmek için onları kambur bir şekilde çekiyorum. Onlardan burada olmakla ilgili bir alıntı istiyorum ve bunu Instagram’da fotoğrafla birlikte yayınlıyorum. Sonra test şeritlerini temizliyorum ve parfüm şişelerini bir kenara koyuyorum. Kalan bir sandviçi ya da kurabiyeyi kemiriyorum ve biraz şampanya içiyorum.

“Yaşadıkları deneyimi yakalayabilmek için onları yakından çekiyorum.” Kredi. .. The New York Times için Dieu-Nalio Chery

SICAK ŞEYLER Steve eve geliyor. 6 civarında acıktık. Hızlı ve hafif istiyorsak, ramen için ROKC’ye gidiyoruz. Ayrıca, masanın yanında yapılan ve ateşe verilen Smoke adlı süslü bir kokteylleri var. Bardağı kaldırdıklarında kapsüllenmiş duman havada uçuşuyor. Steve Etiyopyalıyı seviyor, bu yüzden Tsion Cafe’ye gidebiliriz. Şaka yoluyla eve nasıl gideceğimiz, yürüyeceğimiz veya Uber’e nasıl gideceğimiz hakkında tartışacağız. Yürürsek, St. Nicholas Parkı’ndan geçeceğiz.

Pazar gecesi akşam yemeği, gazlı içecekler ve tatlı eşliğinde Etiyopya veya ramen olabilir Kredi… Yeni için Dieu-Nalio Chery York Times

RADYO VE TV Steve alt katta mutfakta takılır ve 1010 WINS dinler radyoda, yukarı çıkıyorum ve işe hazırlanıyorum. E-postaları kontrol ediyorum, bekleyen siparişler veriyorum, Pazartesi günkü postane teslimi için etiket yazdırıyorum ve gerekirse sabah 8:30’daki konferans görüşmeme hazırlanıyorum. Sonra bir şeyler aktarırım. “Güvensiz” izliyordum ama sezon yeni bitti. Şimdi Starz’da “Power” izliyorum – bu bir sokak draması ve yapımı 50 Cent – ve “And Just Like That”. “Sex and the City”deki karakterleri izleyerek büyüdüm, yani hayatlarının bu bölümünde özdeşleştiğim bir şeyler var.

SON BİR E-POSTA 11 veya gece yarısına kadar yatağımdayım ve uyumaya hazırım. Hafta sonu gelen herkese e-posta gönderip teşekkür edeceğim. Sonra ışıklar sönüyor.

Pazar Rutin okuyucuları Kimberly Waters’ı Instagram @muse_experiences üzerinden takip edebilir.