Bir Dans Topluluğu Direktörü Pazar Günlerini Nasıl Geçirir?

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Gilbert T Small II, çağdaş bir dans topluluğu olan Gibney Company’de prova yönetmeni olarak çalışmak üzere Haziran 2021’de New York’a gitmek üzere Seattle’dan ayrıldığında, özellikle küçük sahne sanatları organizasyonları için zor olan bir pandeminin ortasında hâlâ mücadele eden bir şehre geldi. Ancak Ballet British Columbia’nın eski bir dansçısı olan Bay Small, Gibney’nin “sanatsal ortaklar” olarak adlandırdığı dansçılarına olan bağlılığından etkilendiğini söyledi. “’Yapamayız’ veya ‘Kaynaklarımız yok’ demek yerine dansçılarını açık tuttular ve mühletlerini güvende hissettirdiler.’”

13 Aralık’tan itibaren, 2022’nin başlarında Mr. Small’u şirket direktörlüğüne terfi ettiren Gibney, yeni sezonunu New York Live Arts’ta İsrailli koreograf Ohad Naharin’in “Yag” prömiyeri ile açacak. 35 yaşındaki Bay Small, yine 35 yaşındaki ortağı Kyle Leland Bernbach ve New York Eyaleti masaj lisansı olan pitbull için çalışan bir somatik pratisyen (bir tür zihin-beden terapisti) ile Brooklyn’deki Ditmas Park’ta yaşıyor. mix, Sylvester ve iki kedi, Tobias ve Dale.

SAKİN, YENİDEN YARATILMIŞ Uyandığımda partnerim genellikle ayak işleri ve yükümlülükler için evden çıkıyor. Köpeğimizi 8:30 veya 9’da uzun, yavaş bir yürüyüşe çıkarıyorum. Mahalle hissi nedeniyle Ditmas Park’ı seçtik. Penceremizden dışarı baktığımızda önümüzde apartmanlar yok. Ağaçları ve gökyüzünü görüyoruz. Buraya ilk geldiğimizde New Jersey’de bir arkadaşımızla kalıyorduk. Şehirden ayrıldığımızda vücudumuzda bu dinginliğin oluştuğunu fark ettik ve bunu nasıl yeniden yaratırız diye düşündük. Buraya, bu rahat, sessiz mahalleye indik. Sadece yürüyüş için kahvemi içerim; yemek biraz sonra gelir. Kahve için sadece french press kullanıyoruz. Son zamanlarda Brooklyn Lab içiyoruz.

“Mahalle havasından dolayı Ditmaş Park’ı seçtik.” Kredi… Michelle V. Agins/The New York Times

PİT STOP Sylvester ile 30 ila 40 dakika dışarıda olabilirim. Mahallede çok sevdiği köpekleri var. Kokusunu alabiliyorsa bazı köpeklerin yanından geçmenize imkan yok. Durmak istiyorsa dururuz.

MERCİMEK Döndüğümde, genellikle o zaman açlık başlar. Son zamanlarda rutinimize giren bir şey, Mimi’s Humus adlı küçük bir Akdeniz mekanıdır. Güzel bir branzino kaseleri var. Mercimek ve üstüne branzino ile biraz pirinç gelir. Mercimek severim. Şu anda mercimek pişiriyorum.

DEKOMPRESLEME Ne yediğimin bilincindeyim ama iyi yemek ve iyi şarabı severim. Pazar günleri her zaman yemek yaparım ve genellikle daha büyük bir şeyin yavaş pişiriciye girmesi için hazırlıklar yaparım. En son mor patates, üç renkli havuç ve pancarlı kekik, biberiye ve adaçayı ile rosto yaptım. Ondan önceki sefer çiftçi pazarına gittim ve bir raf pirzola aldım. Aldığım kişi, “Ah, yanlarına gitmek için erik barbekü sosu yaptım” dedi. Yandaki tezgahtan biraz erik ve biraz erik pirinç sirkesi aldım. Habaneros, esmer şeker ve biraz kimyon ekleyip sekiz saat pişirdim. İnanılmaz kokuyordu. Yemek yapmak bir tutku ve stresi azaltmanın bir yolu.

Yürüyen Sylvester. Kredi… Michelle V. Agins/The New York Times

DOĞAL BİR EĞLENCE Mimi’de otururken, akşam ve hafta boyunca neye ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Sokağın yukarısında Kings County Wines var. Gidip organik, doğal bir portakal şarabı alacağım. Portakal şarabı oldukça ilgimi çeken bir şey. Bu, fermantasyon süreci — bu şaraplar, normal beyaz şaraplık üzümlerden daha uzun süre kabuklarıyla temas halinde kalıyor. Soyulmadan önce derinin içinde fermente oluyorlar, bu yüzden rengi daha fazla çekiyorlar. Birçoğunun daha eğlenceli bir tadı var.

SANATSAL KARIŞTIRMALAR Günün neyi gerektirdiğine bağlı olarak, genellikle tekrar dışarı çıkarız. Kısa bir süre önce küçük bir tiyatro olan Triskelion Arts’a gittik. Renkli insanlar ve sanat etrafında yapılandırılmış bir günlük parti veriyorlardı. Sanatsal bütünlüğü olan her şeye yönelirim. Dans, tiyatro veya müzik olabilir. İnsanları performanslarda yöneten biri olarak heyecanlıyım ve ilgileniyorum, Bu bana ne kazandıracak?

PATRON BİLGİLENDİRMESİ Akşamlarım gerçekten bir araya geliyor ve önümüzdeki hafta için plan yapıyor. Ama sabah rutinimde unuttuğum bir şey var. Pazar sabahları saat 10’da, genellikle şirketi kuran Gina Gibney ile konuşmak için daireye dönüyorum çünkü bu, önümüzdeki hafta için planlanmış check-in zamanım. Benim tarafımdan seçildi, çünkü onunla girişler pazartesi günleri oluyordu ve pazartesi sabahı saat 10’da, şimdiden haftaya girmiş gibi hissettim. Gerekli olana, olması gerekene hazırlıklı olmak istedim.

“Yemek yapmak bir tutku ve stresi azaltmanın bir yolu.” Kredi… Michelle V. Agins/The New York Times

YURTİÇİ MUTLULUK Akşam yemeği sadece biz olabiliriz veya birkaç kişiyi ağırlayabiliriz. Sonra sadece yerleşiyor, televizyonda bir şeyler izliyor, alanımızın tadını çıkarıyor. Gerçeği söylemek gerekirse, hafta sonlarım eşime zaman ayırdığım, mühlet bağladığımız ve evimin sevildiğini ve ilgilenildiğini hissettiğim süre boyunca, Brooklyn’de yaşamayı deneyimlediğim süre için.

NODDING Muhtemelen 10:45 gibi uyuyakalıyorum ama 11:45 gibi yatağa giriyorum. Uykuyla savaşmayı seviyorum.

Sunday Routine okuyucuları, Gilbert T Small II’yi Instagram’da @gil_ty adresinden takip edebilir.