Bir Mobil Covid Test Cihazı Pazar Günlerini Nasıl Geçirir?

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Nisan 2020’de Jona Tajonera, 56 yaşındaki ablası Gina Tajonera’yı Covid’den kaybetti.

O Mayıs ayına kadar, New York sokaklarında ücretsiz mobil test siteleri işleten bir şirket olan U. S. Mobile Care Group’u kurdu. Sağlık yönetimi geçmişine sahip olan Bayan Tajonera, “Bu benim kaygılarımla baş etme yöntemim” dedi. “Ona yardım edemediğim için insanlara yardım edebileceğim beni daha iyi hissettiriyor. ”

Her gün o ve ekip üyeleri, şehir genelinde minibüsler ve çadırlardan oluşan 20’ye kadar tesiste yaklaşık 400 test uyguluyor. Manhattan’ın Hell’s Kitchen semtinde kişisel olarak burunlarını temizliyor.

“Çizgiler artık beni sinirlendirmiyor” dedi. “Bazen kendimi bir süperstar gibi hissediyorum çünkü insanlar sınavlara girdiğimde çok heyecanlanıyor” diye devam etti. Sinir bozucu kısım, hızlı bir testten alınan olumlu bir sonucun haberini şahsen iletmesi gerektiği zamandır. Hayal kırıklığına uğradılar, kızgınlar, bana bağırıyorlar” dedi.

Tajonera ve ekibi, şehirde her gün yaklaşık 400 test yapıyor. “Bazen bir süperstar gibi hissediyorum çünkü insanlar sınavlara girdiğimde çok heyecanlanıyor” dedi. Kredi. . . The New York Times için Ahmed Gaber

“Dün İspanya’ya uçmak için havaalanına giden bir kadınım vardı. Bavulu yanındaydı. O ağlıyordu. Bu beni strese soktu; Ona uçağa binemeyeceğini söylemekten nefret ettim. ”

52 yaşındaki Tajonera, Brooklyn, Bay Ridge’de, 81 yaşındaki annesi Lerma Tajonera ve oğulları 24 yaşındaki Joshua Bailey ve 19 yaşındaki Jason Bailey ile birlikte yaşıyor.

ÖNCE SAĞLIKHer sabah 6 ile 6:30 arasında uyanırım. Yaptığım ilk şey, annemin gün boyunca yemesi için yemek hazırlamak. Şeker hastası, bu yüzden ona balık, sebze, meyve, bunun gibi şeyler yapmaya çalışıyorum. Yine de arkamı dönüp işe gittiğimde ne olacağını bilmiyorum. Annemin bir bakıcısı var ve sanırım annem onu korkutuyor, bu yüzden pirincini gizlice alacak. Biz Latiniz, bu yüzden sabahtan akşama kadar pirinci seviyoruz. Ama pirinç bir karbonhidrattır; şekere dönüşüyor ve bu onun için iyi değil.

Soldan: Bayan Tajonera, annesi Lerma Tajonera ve annesinin bakıcısı, Joy Leuterio. Kredi. . . The New York Times için Ahmed Gaber

ÇADIR GENİŞLETMELERİYeni test alanları açıyorduk ve geçen gün Bay Ridge’deki evimin hemen önüne bir çadır kurduk. Kurulumu yaklaşık 30 dakika sürer. Çadırı, masayı ve sandalyeleri kurduk. İhtiyacımız olan her şeye sahip olduğumuzdan emin olmalıyız: tüpler, swab kitleri, dezenfektan, eldivenler, mendiller, kayıt formları ve birinin pozitif mi yoksa negatif mi olduğunu söyleyerek doldurduğumuz sertifikalar. Unutamadığımız önemli bir konu da kullanılan hızlı testler için kırmızı kap; biyolojik tehlike olarak kabul edilirler.

DEĞERLİ KARGOHızlı testler evime teslim ediliyor ve ardından onları sitelere getiriyorum. Onları elde etmek çok karmaşık. Sağlık Bakanlığı’ndan bir sertifika ve numara alıyorsunuz ve ardından bu numarayı haftada bir satın almak için kullanabilirsiniz.

PERFORMANS KAYGI Tüm testlerimiz halka açıktır, ancak Metropolitan Opera gibi test yaptığımız bazı özel müşterilerimiz de var. Şarkıcıları kayıt yapmadan veya konser vermeden önce test ediyoruz. Bu hafta onlar için her gün hızlı testler ve tek bir PCR testi yaptık. Gerginler çünkü bir gün şarkıcılarından biri prova yaptıktan sonra pozitif çıktı, bu yüzden bir dahaki sefere erken yakaladıklarından emin olmak istiyorlar.

Geçen Pazar bir grup müzisyeni test ediyor. Metropolitan Opera, şirketinin özel müşterileri arasındadır. Kredi. . . The New York Times için Ahmed Gaber

AL VE GİT Bu günlerde yemek yemeye vakit yok. Araba sürerken genellikle tavuklu sandviç gibi kolay bir şey alırım. Geçen gün sahip olduğum tek şey bir kruvasandı. Eve geldiğimde bile, bazen sahip olduğum tek şey Starbucks’tan bir badem barı. Yemek ve uyku şu anda benim arkadaşım değil; bazen birbirimizi unutuyoruz.

YORGUNA DİNLENME YOK Testi 5 civarında bitiriyoruz ve 6’da eve geliyorum. Çoğu zaman, hala bana bir test sitesi bulamadıklarını ve onları test edip edemeyeceğimi soran arkadaşlarım oluyor. Ben, “Aman Tanrım, sadece bir duşa ihtiyacım var. ” Maruz kalan bir arkadaşıma 7’de gelebileceğini söyledim ve onu test ettim. Negatifti.

Test siteleri mobil olabilir, ancak Bayan Tajonera’nın elleri, ihtiyaç duydukları malzemeleri karşılamakla meşgul. Bazı hastalar ona hayat hikayelerini ve hatta aşk hayatlarıyla ilgili detayları verirler. Kredi. . . The New York Times için Ahmed Gaber

KAĞIT İŞİ Testi pozitif çıkan herkes için bunu Sağlık Bakanlığı’na bildirmem gerekiyor. Tüm sitelerden bir elektronik tablomuz var, bu yüzden bilgileri onlara gönderiyorum, böylece kişi takibine başlayabilirler. Raporları yapmayı seviyorum çünkü istatistikleri seviyorum. Herkesin hangi aşıya sahip olduğuna bakmayı seviyorum. Moderna halkının en az semptomu var gibi görünüyor.

ÇAĞRILARIN YAPILMASI Ben ve ekibim, PCR testiyle pozitif çıkan ve aramamız gereken kişileri ayırdık. Dün aramam gereken 16 hastam vardı ve bazıları size tüm hayat hikayelerini anlatıyor. Bir adam karısıyla seks yapması gerektiğini çünkü çok uzun zaman geçtiğini ve şimdi ne yapacağını bilmediğini söyledi. Hastalar kendilerini depresyonda hissederlerse, onlarla ve bir hemşire pratisyenle bir takip randevusu planlıyoruz. “Hizmetiniz için teşekkür ederim” diyen veya test edilecek bir yer bulmanın onlar için ne kadar zor olduğunu söyleyen birçok insan var. Bu yorumlar bende bunu tekrar tekrar yapma isteği uyandırıyor.

UYKU YARDIMCILARINA GEREK YOKOmicron’dan önce, uyumamı sağladığı için yatmadan önce bir veya iki kadeh şarap alırdım. Şimdi buna ihtiyacım yok; Yastığa çarptığım anda derin bir uykuya dalıyorum.