Capo Plaza geri döndü, yeni albümü “Wounds” çıktı

Felaket

New member
Capo Plaza, başarı sadece zafer değildir:

Tgcom24

Parıldayan her şey altın değildir. Capo Plaza (doğum adı Luca D'Orso), 2013 yılında 14 yaşındayken YouTube'da bir kanal açarak ilk çıkışını yaptıktan sonra, single'lar ve albümler arasında 61 Platin ve 30 Altın plak, milyonlarca topladığı altın bir yol izledi. sosyal medyadaki takipçi sayısı, İtalyan rap sahnesinin amblemleri ve uluslararası büyük sanatçılarla yapılan işbirlikleri. Ancak tüm bunlar kendinizi iyi hissetmeniz için yeterli değildir. Tıpkı kişinin yaralarının karakterin arkasına saklanabilmesi gibi, başarısızlık ve yenilgi de her zaman yanı başındadır. Capo Plaza'nın bu çalışmada gün ışığına çıkardığı şeyler. “Başlangıçta albüme zaferler ve yenilgiler denmesi gerekiyordu, her şeyin merkezi bir noktası vardı,” diye açıklıyor. Biz her zaman yalnızca zaferleri gösterme eğilimindeyiz. Kimse yenilgileri göstermiyor, biz her zaman ne kadar zafer kazandığımızı gösterme eğilimindeyiz. Hayatta, işimde kazandım ama kişisel hayatımda çok yaralar aldım diyelim, başarıyı yönetmek kolay değil, zengin sanatçıların sorunları gibi bizde de olan birçok tabu var. Para daha iyi yaşamanızı sağlar. ama bu sana daha iyi yaşamanı sağlayacak şeyleri satın almaz ki bu farklıdır; sen duyguları satın almazsın, iyi hissetmeyi satın almazsın, yalnızlıktan kaçmazsın.”

basın ofisi

“Son albümü çıkardığımda 23 yaşındaydım, şimdi 26 yaşındayım, dünyanın en bilge adamı olduğumu söylemiyorum, henüz bir erkek gibi hissetmiyorum bile ama ben hepimiz büyüdükçe büyüdüğümü hissediyorum ve farklı uyaranlara sahibim, farklı müzikleri seviyorum, yaraları da farklı algılıyorum, artık parmakla işaret etmiyorum, aslında anlamak için önce parmağımı kendime doğrultmaya çalışıyorum, ve sonra başkalarını anlamaya çalışın, eğer diğeri benim anlamamı istemiyorsa sorun başkasının sorunudur.” Başarı yalnızca sorunları çözmez, aynı zamanda çoğu zaman sorunun bir parçası da olabilir. “Bu albüm, içinde bulunduğum durumdan kurtulmama yardımcı olan bir sürecin sonucudur. karmaşık dönem bu da 19 yaşında başarıya ulaşmış olmanın, 20'den 26'ya kadar belki benim yaşımdaki birinin sahip olabileceği o basit hayattan mahrum kalmış olmanın getirdiği bir şey” diyor. “Arkadaşlarla sinemaya gitmek bile zorlaşıyor. ben zaten benimim çok güvensiz ve utangaçbu yüzden böyle bir durumla karşılaştığımda hemen kapanma eğilimindeyim ve o sinema durumundan keyif almıyorum.”

Rapçi ayrıca büyümenin onu ne kadar korkuttuğunu da anlatıyor. “Beni çok korkutuyor, hatta 26'da dururdum. En büyük korkularımdan biri ölüm” diyor. Sanırım herkesin korkusu değil ama pek çok insanda var. Düşündüğümde aklıma gelen şeylerden biri var. Cenazemde uyumadan önce donup kalıyorum, artık uyumuyorum, bu en büyük korkularımdan biri ama orada bile tartışmaya dönersek bir farkındalığa sahip olmak gerekiyor. Her şey doğuyor, büyüyor ve gelişiyor. ölür.” Capo Plaza net bir dünya görüşüne sahip ve bazı klişelerin ötesine geçebilecek yargıları ifade etmekten korkmuyor. Mesela çevresinde gördükleriyle ilgili hayal kırıklığından bahsettiği zaman. “Bundan hoşlanmıyorum, çok fazla şiddet var, yeni nesillerin de kendilerini aşağılamalarını isterim, çünkü yaşlıları bile yeniden düşündürmek doğru. Bence bu ülkenin en güzel yanı bu” biz gençleriz, öyleyse neden vakit kaybedelim ki? Umarım yirmi yıl sonra hala bazı doktorlar olur ve hepsi TikTokçu ya da tuzakçı olmak istemezler. Bana göre İtalya'nın da diğerleri gibi biraz modernleşmesi gerekiyor. İngiltere, Fransa, İspanya gibi ülkeler çok daha çok kültürlü, artık çok kültürlü değilseniz otomatik olarak geride kalıyorsunuz.” Ama onun amacı gençlerin üzerine çarmıhı atmak değil, tam tersine. “Umarım bizim nesiller, benim nesillerim ve benden sonrakiler bu ülke için iyi bir şeyler yapabilirler. Bu gençliğin yaptığı iyiliklerden ziyade kötülükleri görmeye odaklandığımızı görünce çok üzülüyorum. Kesinlikle çok daha fazlası. Var olan kötünün iyi olduğuna bakmaya odaklandım çünkü sizi temin ederim ki bu nesilde iyilik var ve bence bunun kanıtıyım.”

basın ofisi

Ancak Capo Plaza'da büyümek, insanlarla iletişimi kaybetmek anlamına gelmiyor. genç hayran kitlesi. “Şu anda sanki iki nesil arasında duruyormuşum gibi hissediyorum, bu yüzden tamamen anlayabiliyorum ve kendimi dünyada olup bitenleri anlayan biri olarak görüyorum – altını çiziyor – sadece alçakgönüllü kalmanız ve uyanık olmanız gerekiyor. Bu da, Bence harika bir profesyonel rapçi olmak demek; o çağa ayak uydurmak demek. Toplumun bir sistemi var ve bu da bizim işimizin bir parçası. 2024'te sadece daha fazla müzik değil, ortaya çıkmanın 800 bin yolu var, bunlar da var. Müzikten daha az para kazananlar var ama bu gerçek bir karakter. Yani çeşitli kariyer türleri var, bu tamamen sizin kim olduğunuzla ve sahip olduğunuz beyinle ilgili, çünkü biz zaten insan olduğumuzu unutmuyoruz.”

İçinde “Hatıralar” Şef Plaza öyle olduğunu söylüyor geleceğe bakmak geçmişe bakmaktan daha önemlidirve geleceğinde, diğer şeylerin yanı sıra, Forum'daki ilk konser. “Her zaman bir ayağımın süper arabada olduğunu ve benzin bitene kadar iteceğimi söyledim. Hiçbir planım yok, sadece albümün şimdi çıkmasını istiyorum, iki ay sonra tekrar çalışmaya başlayacaksın ve Bir sonrakini düşünüyorum ve eğer benzin biterse? En azından bedenim dayanabildiği sürece ve sağlığım orada olduğu sürece, sağlığım her şeyden önce gelir. iş.”

Rapçi ilk kez bir albümünde şunlara yer verdi: iki kadının başarısı, Anna ve Annalisa. “Bunun doğru olduğunu düşünüyorum çünkü son yıllarda hem İtalya'da hem de dünyada rap dünyasındaki kadın sayısı o kadar arttı ki, kadınlara o kadar çok saygı duyuyorum ki” diyor. Neredeyse sadece çocuklu bir ailede büyüdüm. kadınlar, kadın olarak büyüyorum, birçok ilişkim oldu, kadın her zaman hayatımın merkezi bir parçası, onu biraz dünyanın beyni gibi görüyorum ve biz erkekler fiziksel işiz, değil mi? beyin çalışmayı bırakamaz”.

basın ofisi

Nisan ayı sonunda Capo Plaza'ya indi Fortnite. Yaratıcı adası sadece bir harita değil, yeni albümü boyunca interaktif bir yolculuk. Yalnızca ilk günde haritada 25.000'den fazla eşleşme oluşturuldu ve “Plaza Adası”, en çok oy alan ve en çok aranan keşifler arasında yer almanın yanı sıra, kendisini dünya çapında en çok oynanan haritalar arasında ilk 50'de konumlandırmıştır. Oyuncular, ön izlemede parçaları keşfetme, kendilerini sürükleyici oyun ve heyecan verici zorluklara kaptırma fırsatı buldu. Deneyim, adada hayranların benzeri görülmemiş bir sanal ortamda Capo Plaza müziğinin büyüsünü deneyimleyebilecekleri destansı bir final konseriyle doruğa ulaşıyor. “Kesinlikle güzeldi çünkü Eminem, Billie Eilish ve tüm bu insanlarla birlikte ilk İtalyan sanatçı olarak bir arada olmanın belli bir etkisi var” yorumunu yapıyor. Ancak böyle bir şeyi bir video oyunuyla yapmak da hayallerimden biriydi çünkü aynı zamanda Video oyunları oynayarak büyüdüm ve bugün hala zamanım olduğunda bu oyunu oynuyorum. Bu yüzden, uzun zamandır müzik ve oyunu bir araya getiren bir platform olan Fortnite'ta bunu yapmaktan ve etki yaratmaktan daha da gurur duyuyorum. bakın, burada İtalya'dayız.”