Dünyaca Ünlü YouTuber ‘Technoblade’ Hayatını Kaybetti

Beykozlu

New member
Minecraft dünyasının en tanınan ve en çok takip edilen isimlerinden birisi olan ‘Technoblade’, bugün ziyadesiyle acı bir haberle gündeme geldi. çabucak hemen yalnızca 23 yaşında olan tanınan içerik üreticisi, kansere yenik düşerek ömrünü kaybetti. Technoblade’in vefatının akabinde kanalına bir görüntü da yüklendi.

Minecraft yetenekleriyle ünlenen ve günümüzde 11 milyondan fazla YouTube abonesine sahip olan Technoblade’in mevti, kanalına son yüklenen görüntüyle duyuldu. Technoblade’in babası tarafınca seslendirilen ‘Görüşmek üzere budalalar’ başlıklı görüntüde Technoblade, babası aracılığıyla tüm takipçilerine yıllardır süren takviyelerinden ötürü teşekkür etti.

“Eğer bunu izliyorsanız, ben öldüm”

Video, “Selamlar millet ben Technoblade. Şayet bunu izliyorsanız, ben öldüm.” cümlesiyle başladı. Görüntünün devamında “senelerdır içeriğimi desteklediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Bir 100 ömrüm daha olsaydı sanırım her seferinde bir daha Technoblade olmayı seçerdim, zira o yıllar ömrümün en keyifli senelerıydı.” açıklamaları yer aldı.

Videonun ilerleyen dakikalarındaysa Technoblade’in babası, bu görüntüde söylenenlerin Technoblade tarafınca yataktayken yazıldığını belirtti. Baba, görüntü metninin yazılmasından kısa müddet daha sonra Technoblade’in hayatını kaybettiğini söylemiş oldu. Babasının dediğine göre içerik üreticisi, metinden daha sonra sadece 8 saat daha yaşayabildi.

Technoblade, Ağustos 2021’de yayınladığı görüntüde kendisine sarkom teşhisi konulduğunu açıklamıştı. yıllardır ismini sır üzere saklayan oyuncu, son görüntüsünde da adının ‘Alex’ olduğunu deklare etti.

Technoblade’in veda görüntüsü: