Elon Musk’tan Putin’e Yeni Davet: Sol Elimi Kullanırım

Beykozlu

New member
SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz gün ismini bir daha tüm dünyaya duyuran bir toplumsal medya paylaşımı yapmıştı. Musk, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i teke tek dövüşe çağırmıştı. Kremlin, ne enteresandır bu davete cevapsız kalırken devreye eski Rusya Başbakan Yardımcısı girmişti.

Eski Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin, Musk’la bir süre Twitter üzerinden atışmıştı. Rogozin, son olarak Musk’a “Tuvaletten çık, daha sonra konuşuruz.” diyerek atışmayı durdurmuştu. Ama Elon Musk için bu atışma çabucak hemen durmayacak üzere gözüküyor. Çünkü bugün Musk, bu kere Rusya’yı destekleyen Çeçenistan Cumhurbaşkanı’nın paylaşımına cevap verdi.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı’nın ‘tavsiyelerine’ karşılık verdi:

Elon Musk, Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov’un Telegram paylaşımı olduğunu söylemiş olduği bir ekran imgesine yer verdi. Kelam konusu paylaşımda Kadirov, Elon Musk’a ‘tavsiye’ veriyordu. Kadirov, Elon Musk’a da ‘kadınsı’ bir isim koymuştu. Kelam konusu paylaşım şöyleydi:

“Elon Musk, sana bir tavsiye: Gücünü Putin’in gücü yanında kıyaslama. Farklı liglerdesiniz. Bu judo ya da dövüş sanatlarıyla da ilgili değil. Bunu nasıl görüyorsun? Bir Twitter kullanıcısı ve iş adamı olarak sen boks ringinin kırmızı köşesinde, siyasetçi ve stratejist olan, Batı ve ABD’ye kaygı salan Putin mavi köşesinde mi? Vladimir Vladimirovich, seni, epey daha zayıf rakibini öldüresiye döverken sportmenlik dışı gözükecek.

ötürüsıyla, kibar (kadınsı) Elona’dan olman gereken ölümcül Elon’a geçmek için kaslarını güçlendirmelisin. Sana Çeçenistan’daki birkaç merkezden birinde eğitim teklif ediyorum:

Rus Özel Kuvvetleri Üniversitesi: Burada 2015 yılında hiç bir şeymişçesine ABD özel kuvvetlerini yenen dünya şampiyonu özel kuvvetlerden silah eğitimi alacaksın.

Akhmat Dövüş Kulübü: Burada rastgele bir dövüşte gereken beceriyi, yumruk atmayı öğreneceksin. Abuzayed Vismuradov rehberliğinde sadece fizikî olarak değil, mental olarak da hemencecik toparlanmayı öğreneceksin, çelikten hudutların olacak.

Grozny Çeçen Devlet Televizyonu ve Radyo Yayın Şirketi: ‘Grozny’ duvarları ortasında sana ‘kara halkla ilişkilerin’ Amerikan formlarını anlatacak ve toplumsal ağ hesaplarının nasıl gözlemlendiğini ve güncellendiğini öğretecekler.

Elona, Çeçenistan’dan büsbütün farklı bir kişi olarak, Elon olarak döneceksin.”

Musk, Çeçenistan Cumhurbaşkanı’nın ‘kibar’ teklifiher neyse şu cevabı verdi:

“Teklifiniz için teşekkür ederim, fakat bu biçimde eksiksiz bir eğitim bana epeyce fazla avantaj sağlayacaktır.

Dövüşmekten korkarsa, yalnızca sol elimi kullanmayı kabul ederim ve ben solak değilim.”

Musk, Çeçenistan Cumhurbaşkanı’nın paylaşımının akabinde da ismini ‘Elona Musk’ olarak değiştirdi.