Gösteri Onlar Sayesinde Devam Edecek

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Günaydın. Bugün, Omicron dalgalanması sırasında Broadway için hayati önem taşıyan dalgalanmalara ve yedek çalışmalara bakacağız. Ayrıca, seçilen Belediye Başkanı Eric Adams’ın neden eski bir yüksek rütbeli polis yetkilisini Belediye Binası görevine atamaktan vazgeçtiğini de inceleyeceğiz. Ve okuyucuların seçtiği Metropolitan Diary öğesini çalıştıracağız. yılın en iyileri.

Kredi. . . The New York Times için George Etheredge

Hafta sonu boyunca, meslektaşım Alexis Soloski bizi yedek öğrencilerin sahne arkası dünyasına götürdü: Diyelim ki korkunç derecede bulaşıcı bir virüs varsa dizinin gerçekten devam etmesini sağlayan çok ihtiyaç duyulan, nadiren ünlü oyuncular etrafında.

Tam provaların faydası olmadan, bu insan İsviçre Ordusu bıçakları, koreografiyi, sahneleri ve şarkıları – bazen birkaç karakter için – öğrenmelidir, böylece günü kurtarmak için atlayabilirler. Hiç devam etmeyebilirler. Hazırlanmak için sadece dakikaları olabilir.

“Mrs. Şüphe ateşi. ”

Ekledi: “Bu, bir an önce harekete geçebilmek ve teslim edebilmek için konserdir. ”

[ Broadway’de Yeni Hayati Yedek Çalışmalar Spot Işığına Çıkıyor ]

Pringle, prova rejiminin, Kasım ayında adım attığı Charity Angél Dawson’ın genellikle oynadığı sosyal hizmet uzmanı Wanda da dahil olmak üzere herhangi bir parça olarak performans göstermeye hazır olmasını sağladığını söyledi.

Pringle, “Fiziksel olarak her gün koreografi yapmam gerekiyor, fiziksel olarak her gün kelimeleri yüksek sesle söylemem gerekiyor ki bu kaslarımın bir parçası olsun” diyen Pringle, aynı zamanda çapraz eğitim ve ses çalışmaları yaptığını da sözlerine ekledi. Gösteriyi bir şapka damlasında yapmak için vokal ve fiziksel dayanıklılık.

Oyuncular, hem salıncakların (düzenli olarak görünmeyen, ancak bir düzine rolü üstlenenler) hem de yedeklerin (daha küçük bir rol oynayabilecek ve birkaç daha büyük rolü üstlenebilecek veya gerekirse sahne arkasını bekleyebilecek) pürüzsüz ve bir gösterinin güvenli çalışması. Ancak pandemi, gösterilerin oyuncu eksikliği nedeniyle performanstan sonra performansı iptal etmeye zorlamasıyla, katkıları sıradan tiyatro izleyicileri için bile görünür hale geldi.

Pandeminin etkisi ve Broadway’deki çalışma koşulları hakkında söyledikleri, #MeToo ve Black Lives Matter protestoları gibi küresel toplumsal hareketlerin sanat ve yaşam hakkında diyaloğu teşvik ettiği tiyatro topluluğu içinde bir kamuoyu tartışmasına yol açtı. statüko.

Soloski, eserinde “Phantom of the Opera”, “Book of Mormon” ve “Slave Play” gibi gösterilerin akıcı bir şekilde ilerlemesini sağlamaya yardımcı olan salıncakların ve yedeklerin seslerini duymamızı sağlıyor.

Play That Goes Wrong’da yer alan Sid Solomon, Covid-19 günlerinde yedek oyuncu olmanın ne anlama geldiğine dair bir veda notu bırakıyor.

“Her gece tiyatroya gelmekten daha büyük bir kişisel gurur duygusuna sahibim, yedek öğrencilerin olmasının ne kadar önemli olduğunu bilerek, böylece hiç kimse hasta olduğunda, yaralandığında, ailevi bir sorunları var, her zaman düşünmek zorundalar, benim iyiliğimle o akşam bir gösterinin yapılıp yapılmaması arasında bir seçim yapacağımı düşünmek zorundalar. ”

<saat/>

Hava durumu

New York’ta bugün hava çoğunlukla bulutlu ve sıcaklıklar 30’ların yüksek. Geceleri, yağmur ihtimali olan hafif rüzgarlar olacak.

alternatif yan park

Cuma (Yılbaşı Gecesi) tarihine kadar geçerlidir.

<saat/>

En son New York haberleri

• New York Eyaleti’ndeki temel işçilerin, Cuma günü Vali Kathy Hochul tarafından açıklanan yeni bir politika uyarınca, koronavirüs testi pozitif çıktıktan beş gün sonra işverenlerinin takdirine bağlı olarak işe dönmelerine izin verilebilir.

• New York’lu bir yargıç, The New York Times’ın dahil olduğu önceki bir kısıtlama davasında muhafazakar grup Project Veritas lehinde karar verdi. Yargıç, The Times’a gazetenin elinde bulunan belirli Project Veritas belgelerinin tüm kopyalarını imha etmesini emretti.
<saat/>

Sorunlu bir geçmişe sahip eski polis memuru, Adams yönetiminin şekillenmesine yardımcı oldu

Eski bir New York Polis Departmanı yetkilisi olan Philip Banks III, gelen belediye başkanı Eric Adams’ın yeni yönetimi üzerinde önemli bir etkiye sahipti. 2014 yılında federal soruşturma altındayken aniden istifa eden Banks, üst düzey kolluk kuvvetleri için seçim sürecini denetledi, adaylarla görüştü ve tavsiyelerde bulundu, meslektaşlarım Michael Rothfeld, Emma G. Fitzsimmons ve William K. Rashbaum raporuna göre.

Ancak şimdi Banks’in uzun süredir söylentilere göre kamu güvenliğinden sorumlu belediye başkan yardımcısı olarak atanması, etik kaygılar nedeniyle sıkıntılı olabilir. Federal yolsuzluk soruşturması, nüfuz tüccarlarından hediye kabul ettiğine dair kanıtlar ortaya çıkardı, ancak hiçbir zaman bir suçla suçlanmadı. Bir çanta elmas, koşer biftekler, ayak masajları, özel jet ve 250.000 dolar içeren garip ve büyüleyici bir hikaye.

Adams, kardeşi David C. Banks’in okulunun rektörlüğünü yaptığı Banks’e tamamen güveniyor, ancak belediye başkanının ekibi, belediye başkanının düşüncelerine aşina olan bir kişi olan onun için bir işi nasıl yapılandıracağını yeniden düşünmek için biraz zaman alıyor. -elect’in danışmanları söyledi.

Adams geçen ay eski polis şefini savundu:

Adams gazetecilere verdiği demeçte, “Hiç bir şekilde suçlanmadı veya suçlu bulunmadı, bu yüzden onun olduğu konusunda bir imada bulunursak haksızlık olacağını düşünüyorum” dedi.

<saat/>

Okuduklarımız

• Broadway ile yakından iç içe bir restoran olan Sardi’s, Omicron varyantının birkaç gösteriyi performansları iptal etmeye zorlamasıyla yeniden açıldı.

• Gothamist’in bildirdiğine göre New York Eyaleti, polistiren köpükten yapılmış tek kullanımlık gıda kaplarını 1 Ocak’tan itibaren yasaklayacak.

• Met Opera’nın Bartlett Sher tarafından yönetilen yeni prodüksiyonu “Rigoletto”, Yılbaşı Gecesi’nde açılacak.
<saat/>

Gelen N.Y.C. Belediye Başkanı Eric Adams’ın Yeni Yönetimi

<saat/>

Kart 1 / 7

Okullar Rektörü: David Banks. Herkese açık bir devlet okulları ağı oluşturduktan sonra öne çıkan New York City eğitimcisi, pandemiden çıkmak için mücadele ederken ülkenin en büyük devlet okulu sistemine liderlik edecek.

Polis Komiseri: Keechant Sewell. Nassau İlçesi dedektif şefi, New York şehrinin ilk kadın polis komiseri olacak ve Amerikan polis teşkilatına duyulan güven krizi ve şiddette rahatsız edici bir artış ortasında ülkenin en büyük polis teşkilatını devralacak.

Islah Departmanı Komiseri: Louis Molina. Şu anda Las Vegas’ta bir kamu güvenliği departmanını yöneten eski N.Y.P.D. memuru, şehrin güç durumdaki Islah Departmanına liderlik etmek ve sorunlu Rikers Island hapishane kompleksinde düzeni sağlamakla görevlendirilecek.

Baş Danışman: Brendan McGuire. Bir hukuk firmasının beyaz yakalı ofisinde ortak olarak görev yaptıktan sonra, eski federal savcı, belediye başkanına Belediye Binası, idari personel ve idari konularla ilgili yasal konularda tavsiyelerde bulunmak üzere kamu sektörüne dönecek.

Ulaştırma Komiseri: Ydanis Rodriguez. Manhattan belediyesi üyesi, Bay Adams’ın güvenilir bir müttefikidir. Bay Rodriguez yeni rolünde büyük zorluklarla karşılaşacak: 2021’de şehirdeki trafik ölümleri, kısmen hız ve dikkatsiz sürüş nedeniyle 2013’ten bu yana en yüksek düzeyine ulaştı.

Sağlık Komiseri: Dr. Ashwin Vasan. Dr. Mevcut komisyon üyesi Dave A. Chokshi, şehrin pandemi müdahalesine süreklilik sağlamak için Bay Adams göreve geldikten sonra görevde kalacak. Mart ayı ortasında, bir akıl sağlığı ve halk sağlığı yardım kuruluşunun başkanı olan Dr. Vasan görevi devralacak.

Milletvekilleri. Lorraine Grillo en iyi belediye başkan yardımcısı, Meera Joshi operasyonlardan sorumlu belediye başkan yardımcısı, Maria Torres-Springer ekonomik kalkınmadan sorumlu belediye başkan yardımcısı, Anne Williams-Isom sağlık ve insan hizmetlerinden sorumlu belediye başkan yardımcısı ve Sheena Wright belediye başkan yardımcısı olacak. stratejik operasyonlar.

MetROPOLITAN günlüğü

Soğuk esinti

Sevgili Günlük:

Birkaç yıl önce bir sonbahar sabahı erken saatlerde Metropolitan Sanat Müzesi’ne yürümeye ve bir arkadaşımla öğle yemeği için buluşmadan önce orada birkaç saat geçirmeye karar verdim.

Havanın aydınlık ve güneşli, serin ve bulutlu arasında karar veremediği günlerden biriydi. Dolaptan bir kazak alıp belime sardım ve yola koyuldum.

Müzenin galerilerinde bir süre dolaştıktan sonra arkadaşımla buluşmak için güneye Beşinci Cadde’ye yöneldim. Güneş büyük bir gri bulut kümesinin arkasında kaybolmuştu ve bir kazak getirdiğime memnun oldum.

Bir köşede durmuş ışığın değişmesini bekleyen bir adam sosisli sandviç standında el salladı ve bana seslendi.

“Bayan, 72. Caddeye kadar mı yürüyorsunuz?” o bana sordu.

Başımı salladım.

Arabasının altına uzandı ve açık mavi bir rüzgarlık çıkardı.

“Lütfen bunu karıma götürür müsün?” dedi. “Tıpkı bunun gibi bir sosisli arabası var. ”

“Elbette,” diye yanıtladım, ışık yeşile dönerken ceketi kaptım. Adam sırıttı ve el salladı.

Yaklaşık 10 dakika sonra parlak çelikten bir sosisli arabası gördüm. Yanında bir kadın duruyordu, gömleğinin yakası serin esintiyle kıvrılmıştı.

Bunu sana kocan gönderdi, dedim ceketi ona uzatarak.

“Oh, çok teşekkür ederim,” diye bir gülümsemeyle yanıtladı, ceketi çabucak giyerken. “O iyi bir adam. ”

İnanç Andrews Bedford

Agnes Lee tarafından resimlendirilmiştir.
Gönderimleri buraya gönderin ve Metropolitan Günlüğünü buradan okuyun .

<saat/>

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Yarın görüşürüz. – G.A.

P. S. İşte bugünün Mini Bulmaca ve Yazım Arısı . Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz .

Jaevon Williams ve Olivia Parker, New York Today’e katkıda bulundu. ekibe adresinden ulaşabilirsiniz.
nytoday@nytimes. com .

.