Grupo Lomas, CDMX'te butik otel segmentine giriyor ve yakında bunu güneydoğuda da yapacak

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bu segmentteki varlığını güçlendirmek için Grupo Lomas şunların inşasını planlıyor: yeni butik kompleksler Mexico City'nin Condesa semtinde ve Merida, Yucatán ve Cancun, Quintana Roo, gelecek yıldan itibaren. Bu projeler, ikonik konakları seçkin ve benzersiz konaklama yerlerine dönüştürme trendini takip ederek, turistler için cazip olan konumlardan yararlanmayı amaçlıyor.

Yönetici, önümüzdeki yıl inşaatına başlanacak olan sonraki otellerin büyüme planını şimdilik özetledikleri için, kompleks için bir yatırım tutarı vermeyi veya doluluk beklentilerini paylaşmayı reddetti.

Grupo Lomas, kişiselleştirme ve deneyime odaklanmanın yanı sıra, her otel için benzersiz konseptler geliştirmek üzere çoğunlukla Meksikalı mimarlar ve tasarımcılarla ittifaklar kuruyor. Gutiérrez, “Büyük çoğunluğun Meksikalı olmasını istiyoruz” diyerek butik otel konseptini yerel yeteneklerle güçlendirmenin öneminin altını çizdi.

'Daha kapsayıcı' oteller


Şirket ayrıca, yalnızca konaklama ve gastronomi değil, aynı zamanda Riviera Maya'daki havalimanlarına ve diğer tatil yerlerine, su parklarına ve deneyim merkezlerine transferleri de içeren 'daha kapsayıcı' adı verilen yeni bir konsepti başlattı.

Bu konsept, bölgedeki Riviera Maya ve El Dorado Royale gibi markaların da aralarında bulunduğu, toplam 2.000 odalı dokuz otel kompleksinde uygulanacak. Grupo Lomas'ta yıllık doluluk oranı %81 olan otellerinin yanı sıra Aqua Nick ve Maroma Beach parkları, ekoturizm çiftliği ve seyahat acentesi bulunmaktadır.

Geçen yılın sonunda turizm şirketinin yönetimini devralan Gutiérrez, “Bu, tüm konuklarımızın tüm ürünlerimize erişebileceği anlamına geliyor” diye açıklıyor. 1981 yılında María Dolores López Lira ve José Luis Martínez Alday tarafından kurulan şirket için bu yeni aşamanın bir parçası olarak Grupo Lomas, geçen yılın sonuna kadar üstlendiği görev olan Riviera Maya'daki dokuz otel kompleksini doğrudan işletecek. başkalarının elinde.

Bu yeni işletme modeli kapsamında şirket fiyatlarını %15 oranında artırdı. Ancak Gutiérrez'e göre ziyaretçiler ek avantajlar nedeniyle daha fazla ödemeye hazır. Gutiérrez, aynı zamanda “önemli ölçüde artan” maaş bordrosu maliyetlerindeki artışı karşılamak için operasyonlarını daha verimli hale getirmeye çalıştıklarını ekliyor.

Meksika'daki otel pazarı genişliyor. Statista'ya göre, 2024 yılında 9,38 milyar dolar gelir elde etmesi ve yıllık bileşik büyüme oranının %5,11 ile 11,45 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Danışmanlık firması, 2028 yılına kadar kullanıcı sayısının 52.080 milyona ulaşacağını, penetrasyonun ise 2024'teki %33,3'ten %39,2'ye çıkacağını öngörüyor.
 
Üst