İki Güç Şebekesi Hikayesini Bitirmek

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bugün Salı. New York’a temiz enerji getirecek iki büyük iletim hattı projesine bakacağız. Ayrıca Manhattan’dan Kuzey Dakota’ya giden Theodore Roosevelt heykeline de bakacağız.

Kredi. . . Hiroko Masuike/The New York Times

New York’un kuzeyinde temiz enerji üretiliyor, ancak fosil yakıtlardan elde edilen güce en çok dayanan New York City’ye ulaşmıyor.

Bunun nedeni, New York’un etkili bir şekilde iki ayrı elektrik şebekesine sahip olmasıdır: biri eyaletin artan temiz güç kaynağının çoğunun üretildiği şehir dışı, diğeri ise New York City ve çevresinde. İkisini birbirine bağlayan iletim hatları daha fazla güç taşıyamaz.

Gov. Kathy Hochul, bölünmeyi kapatmaya ve yenilenebilir enerjiyi doğrudan New York’a ulaştırmaya yardımcı olacak iki büyük iletim hattı projesini duyurdu. Çevre savunucuları, iki projenin, eyaletin iklim değişikliğini ele alma çabalarını hızlandırdığının bir işareti olduğunu umuyor.

Saat çalışıyor. Yasaya göre, New York’un kullandığı rüzgar, güneş ve sudan üretilen elektriğin payını bugün yüzde 30’dan az olan yüzde 70’e çıkarmak için sadece dokuz yılı var.

Meslektaşlarım Anne Barnard ve Grace Ashford’un yazdığı gibi, bu hedefe ulaşmak devletin elektrik şebekesini birleştirmeyi ve onu tek yönlü bir verici gibi daha az ve daha çok bir ekosistem gibi çalışacak şekilde yeniden şekillendirmeyi gerektirecek. Fırtınalı günlerde Long Island açıklarındaki türbinlerden şehir dışındaki tüketicilere fazla rüzgar enerjisi gönderebilmelidir. Yaz aylarında, güneye, kırsal güneş çiftliklerinden şehre enerji gönderebilmelidir.

[ New York 2040’a Kadar Gerçekten %100 Temiz Enerjiye Ulaşabilir mi? ]

Yakın zamanda onaylanan açık deniz rüzgar projeleriyle birlikte, iletim hatları devleti 2030 hedefine ulaşma yolunda ilerletiyor. 2040 yılına kadar devletin enerjisinin yüzde 100’ünü yenilenebilir veya nükleer kaynaklardan çekmek gibi daha zorlu bir hedefe giden yol daha az net.

Clean Path New York adlı yeni iletim hatlarından biri, Western Catskills’deki Delaware County’den Doğu Nehri üzerindeki bir trafo merkezine 179 mil uzanacak. Devletin büyüyen rüzgar ve güneş enerjisi arzını kullanacak, çoğunlukla yeraltında, devletin zaten elektrik hatları inşa etme hakkına sahip olduğu güzergahlar boyunca taşıyacak.

Projedeki özel geliştiriciler arasında, şehir dışında birçok yenilenebilir enerji projesi inşa eden küresel enerji geliştiricisi Invenergy ve emlak geliştiricisi Related yer alıyor. İletim hattı, binalarının kullandığı fosil yakıt enerjisine, hatta en yeni, en enerji verimli olanları bile, yeni bir şehir yasası uyarınca borçlu olmayı beklediği cezaları dengelemeye yardımcı olmak için satabileceği İlgili enerji kredilerini verecektir.

Diğer yeni hat, Champlain Hudson Power Express, Kanada’dan Hudson Nehri’nden şehre giden gömülü bir kabloyla neredeyse iki kat daha uzun olacak. New York City’nin ortalama bir günde kullandığı enerjinin yüzde 20’sini sağlamaya yetecek kadar hidroelektrik çekecek. Enerjiyi sağlayacak olan Kanada’nın devlete ait kamu kuruluşu Hydro-Québec’in başkanı ve CEO’su Sophie Brochu, bunu Québec ve Queens’in uzak noktalarındaki barajlar arasında “göbek bağı” olarak nitelendirdi.

Hattın önerilmesinden bu yana geçen 10 yılda, teknolojinin gelişmesiyle vaat edilen çıktısı dörtte bir oranında arttı. Rota da değişti, yerel muhalefete tepki olarak esnedi ve büküldü. Kanada’da bazı Yerli gruplar, ihracatın bölgelerini ve çevrelerini ihlal ettiğini iddia etti.

Hattı inşa edecek ve sahibi olacak Blackstone destekli Transmission Developers, güvenli çözümler bulmak için rakiplerle yakın çalıştığını söylüyor. Bir lider olan Mike Delisle, Hydro-Québec’in Mohawk kabilesi ile bir ortaklık hissesi teklif ettiğini, ancak ayrıntılar üzerinde çalışılmadığını söyledi.

Bayan Hochul’un yönetimi için, projenin faydaları – 1250 megavatlık güvenilir, yenilenebilir hidroelektrik, doğrudan New York’a teslim edildi ve çoğu izin zaten onaylandı – herhangi bir potansiyel tepkiden daha ağır bastı.

Geçenlerde Genesee County’de başka bir temiz enerji projesinin temelini atarken, “Burası temiz enerji devriminin gerçekleştiği yer” dedi ve daha sonra şunları ekledi: “Bu, her şeyi kapsayan bir yaklaşım olacak. ”

<saat/>

Hava durumu

Öğleden sonra erken saatlerde, 40’ların sonlarına doğru hafif yağmurlu sağanaklar ve sıcaklıklar ile birlikte dağınık sağanaklar geliyor. 30’ların ortalarında parçalı bulutlu bir akşam bekleyin.

alternatif yan park

8 Aralık’a kadar geçerlidir (Immaculate Conception).

<saat/>

En son New York haberleri

• Bir Long Island Demokratı olan Temsilci Thomas Suozzi, valilik yarışına katıldı.

• Belediye Başkanı Bill de Blasio, New Yorkluları halka açık kapalı ortamlarda maske takmaya çağırdı.
Bir Theodore Roosevelt heykeli Kuzey Dakota’ya gidiyor

Kredi. . . The New York Times için Caitlin Ochs

Amerikan Doğa Tarihi Müzesi’nin girişinin önündeki Theodore Roosevelt heykelinin etrafına iskele kuruluyor, yeni bir eve taşınmanın ilk adımı.

Roosevelt’i bir tarafta Kızılderili bir adam, diğer tarafta Afrikalı bir adamla at sırtında gösteren heykel, Roosevelt’in Kuzey Dakota’daki eski Badlands sığır çiftliklerinin yakınında bulunan yeni Theodore Roosevelt Başkanlık Kütüphanesine gidiyor. Kütüphanenin 2026’da küçük Medora kasabasında (nüfus 129) açılması planlanıyor.

Heykel, bölgesel genişleme ve ırk ayrımcılığının acı verici bir sembolü olarak hedef haline geldi. Bazıları Roosevelt’i emperyalist olarak görüyor, ancak onu etiketlemek veya kategorize etmek zor. Yazar Clay Risen’a göre, “Bir reformcu, bir yerlici, bir emperyalist, bir güven avcısı, bir muhafazakar ve bir ilerici – genellikle aynı anda – görünebilir.

Yazarımız Sarah Bahr’ın da belirttiği gibi kütüphane, 1940’tan beri müzenin önünde işgal ettiği yer olan heykel ile heykelin sahibi olan şehir arasına biraz mesafe koyacak. Haziran ayında, şehrin Kamu Tasarım Komisyonu, yıkılması gerektiğine karar verdi. Müze, geçen yıl Minneapolis’te George Floyd’un öldürülmesinden sonra onu kaldırmayı teklif etmişti. O sırada müzenin başkanı Ellen V. Futter, müzenin önerisinin Roosevelt’ten ziyade heykelle – özellikle de “hiyerarşik kompozisyonu” ile ilgili olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Bill de Blasio da desteğini dile getirdi.

Heykel New York’tan uzun vadeli bir borçla ayrılıyor. Kütüphaneden yapılan açıklamada, yönetim kurulunun heykeli “bileşiminde sorunlu” bulduğunu ve nasıl sergileneceğine kütüphane karar verirken heykelin depoya kaldırılacağını belirtti. Tasarım komisyonunun nasıl gösterileceği konusunda nihai onayı olacaktır.

Native News Online web sitesi, kabile liderlerinin, heykelin Kuzey Dakota’ya taşınması konusunda kendilerine danışılmadığını söylediklerini aktardı. United Tribes Teknik Koleji başkanı ve Spirit Lake Kabilesi’nin eski başkanı Leander McDonald Pazartesi günü bana bunu tekrarladı. Ayrıca New York şehrini ziyaret etmekten ve heykeli görmekten bahsetti.

“Bir kabile insanı olarak bu konuda pek iyi hissetmedim” dedi. “Bizi üzdüğünü düşündüm. Beyaz adamı Yerli insandan üstün gösterdiğini düşündüm. Yerli insanlar olarak sahip olduğumuzdan farklı bir kültürel bakış açısı. Heykel, “Avrupalıların bu topraklara gelişinin gerçek hikayesini, kabile insanlarına ve Afrikalı-Amerikalı akrabalarımıza ne olduğunu” anlatacak şekilde yerleştirilebilirse, “belki bazı yararları vardır” diye ekledi. onun için. ”

Ama heykelin savunucuları var. John Jay Koleji’nde profesör ve geçici baş kütüphaneci olan Jeffrey Kroessler, geçen yıl The Daily News’de “Teddy Roosevelt Heykelinin Savunmasında” başlıklı bir fikir yazısı yazan, “Olduğu gibi bırakırdım” dedi. “Biz kimdik ve ne düşündük ve o gittikten sonra, New Yorkluların bir zamanlar ne düşündüğünü ve inandığını bilemeyeceğiz. ”

<saat/>

Okuduklarımız

• Şehir, toplu konutlarda 5.000’den fazla “kurşunsuz” dairede kurşun boya buldu.

• Kuzey Jersey. com, dosyalama süresi sona ermek üzereyken cinsel istismar davalarında bir artış olduğunu bildirdi.

• Newsday, küresel tedarik zinciri sıkıntısının Long Island’daki eczaneleri nasıl etkilediğini bildiriyor.
<saat/>

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

Bazı sıkıntıda

Sevgili Günlük:

Bir öğleden sonra, karımın kalça protezi ameliyatından kurtulurken dayanıklılığını test etmek için dışarı çıktık.

Bastonla bir iki blok yürüdükten sonra bayıldı ve derin nefes almaya başladı. Columbus Bulvarı ile Broadway arasındaki Richard Tucker Park’ta bir koltuk ve biraz gölge bulduk.

Yakınlarda oturan bir kadın yardım teklif etti, cömert bir satıcı bir şişe su verdi ve karım biraz canlanmaya başladı. Ancak kısa süre sonra tekrar sendelemeye başladı ve ben 911’i aradım.

Birkaç itfaiyeci müdahale etti, hemen ardından E. M. T. s. Eşim E. M. T.’nin aracında iyileşmeye başladığında, bir kadın geldi ve şehir merkezindeki otobüsü beklerken sandviçini huzur içinde yiyebilmek için motoru kapatmalarını istedi.

Bunun mümkün olmayacağını kibarca açıkladıktan sonra, E. M. T.’lerden biri gülümsedi ve “Afiyet olsun. ”

– Tom Houlihan

Agnes Lee tarafından resmedilmiştir.
Gönderimleri buraya gönderin ve Metropolitan Günlüğünü buradan okuyun .

<saat/>

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Yarın görüşürüz. – J.B.

P. S. İşte bugünün Mini Bulmaca ve Yazım Arısı . Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz .

Melissa Guerrero, Rick Martinez ve Olivia Parker, New York Today’e katkıda bulundu. ekibe adresinden ulaşabilirsiniz.
nytoday@nytimes. com .

.