işte Fabri Fibra'yla “Fogliemorte”

Felaket

New member
Neffa rap'e geri dönüyor: burada

Tgcom24
Neffa için müziğe dönüş

Şarkı aynı zamanda Neffa'nın 3 yıl sonra müziğe dönüşünü de temsil ediyor; 2021'de Napoli lehçesinde bir plak olan “AmarAmmore” yayınlandı. Bologna'da büyüyen Campania soyundan (Scafati'nin annesi, Napoli'nin babası), Renato Carosone'nin etkisinden başlayıp Roberto'nun dinlemesine uzanan, tamamı İtalyan şarkısının ana dilinde söylenen bir albümle hayalini taçlandırmıştı. Murolo ve Pino Daniele ile günümüz rap ve trap müziğine kadar ulaşıyor. “Çocukken bana Güneyli ya da Faslı diyorlardı ve anlamıyordum ama kökenlerimin sanatsal gücünü keşfettiğimde artık kimseye kalmamıştı” dedi. Neffa, son paylaşımından neredeyse üç yıl sonra, “Olympus'un Tanrıları” başlıklı bir skeç taslağı içeren bir sesli notla sosyal medyaya geri döndü, rap yaptı ve “Çocukken/rap yapıp oyunculuk yapmanın nasıl bir şey olduğunu çok iyi biliyorum” dedi. harika/ama nasıl yapacaksın dostum, konuyu kaybedersen/kitabını nasıl yazacağını merak edeceksin/bu dünyada çok çabuk büyüyorsun”. Ardından “Fogliemorte” un yayınlanacağı duyurusu.

Eski tarz hip hop'un dönüşü

2022'de yine sahneye çıktı Deda. İtalyan hip hopunun ilk sezonunun mutlak kahramanı, önce Isola Posse ile, ardından Neffa ve DJ Gruff ile birlikte Karışık kan. Ravennalı rapçi ve yapımcı, ilk prodüktör albümü “House Party”yi sunarak kaseti yeniden sarmıştı. Tam burada Neffa ve Fabri Fibra'nın seslendirdiği “Universo” single'ı vardı (Ensi'den Emis Killa ve Gemitaiz'e kadar işbirlikleriyle dolu bir albümde). Ayrıca olay yerine döndükten sonra Kulüp Dogo Bir albümle, Milano'da biletleri tükenen on randevuyla ve San Siro'da bir canlı gösteriyle, 1992'de kurulan ve İtalyan sahnesinde türün geleceği için bir referans grubu olan Sangue Misto'nun geri dönüşünün hayalini kurmaya başlayanlar var.

Neffa ve Fabri Fibra

Sangue Misto ve Neffa ei Messaggeri della Dopa'nın ardından Neffa'nın sanatsal dönüm noktası 2001 yılında hip hop'u bırakıp hafif ve soul müziğe yönelmesi oldu. Bir yıl sonra Neffa, Fabri Fibra'nın ilk çıkışına “eşlik etti” ve prodüksiyonuna imza attı. “Gençlik kalabalıkları”Fibra bir süre önce meslektaşının müziği için önemini şöyle açıklamıştı: “Neffa'ya çok şey borçluyum. O zamanlar onun büyük bir hayranıydım ve bugün hala öyleyim. En iyisini vermeye çalıştım. eyaleti 90'ların şiirselliğiyle anlatıyorum: daha az kelime oyunu, daha çok anlatım”. İkisi arasındaki iş birliği zamanla devam etti ve onları teklide bir arada bulduk. “Panik”2013 yılında piyasaya sürülen ve Fabri Fibra'nın “Guerra epace” albümünde yer alan şarkı.