‘Kara Kedileri Genel Tercihi Olup Olmadığını Sordum’

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Mükemmel Seçim

Sevgili Günlük:

Taklit timsah kedi taşıyıcısı taşıyan giyinmiş yaşlı bir kadın, geçenlerde iki özel kara kediyle tanışmak için SoHo’daki Best Friends Cankurtarma Merkezine girdi.

Bir form doldurdu ve ellerini yıkadı, ben de onu kedilerle tanışması için getirdim. Kadına karar verdi ve gerekli evrakları yapmak için oturduk.

Kara kedileri genel olarak tercih edip etmediğini sordum.

Beni baştan aşağı süzdü.

“Hayır canım,” dedi. “Bir tercihim yok. Ben sadece New York’ta yaşıyorum. Her gün siyah giyerim.”

— Diane Mancher

Jackson Heights’ta

Sevgili Günlük:

Jackson’da 34. Caddede yürüyordum Yerel çiftçi pazarından eve dönerken tepeler. Bütün sabah kar yağmıştı ve ağaçlar parıldayan beyaz bir battaniyeyle kaplanmıştı.

Bir ara duraksadım ve o andaki mahallemin güzelliğini yakalamak için telefonumu çıkardım.

Bir kadın omzuna bir torba yiyecek asmış, kendimi ve arabamı koyduğum yere yavaşça yaklaştı. Kendi kendine yolunu kapattığımı düşündüğünü hayal ettim ve ne için – karın fotoğrafını çekmek için mi?

Yaklaşırken, eldivenli bir elini tuttu, kaldırımın yanındaki dövme demir çitten biraz kar sıyırdı ve avucunun içinde topladı.

O anda gözlerimiz buluştu.

“Kar yemeyi severim,” dedi sessizce ve çocuksu bir merakla ve benim Kolombiya aksanıyla düşündüğüm bir şeyle.

Soğuk kristalleri dudaklarına götürürken ikimiz de gülümsedik.

— Suzanne Rothman

Platform Bandı

Sevgili Günlük:

Geç saatte bir metro platformunda yalnızdım bir gece. Orada bir trompetçi bir melodi çalıyordu.

Bir süre sonra gitar çantası taşıyan bir adam belirdi. Bir süre trompetçiyi dinledi, sonra hiç konuşmadan gitarını çıkardı ve katıldı.

Çok geçmeden ikili, bir perküsyoncu ve uzun paltolu bir adamın ilgisini çekmişti. müzikle güzel dans eden gömlek. İçlerinden biri tek kelime etmedi.

Bir tren geldi ve üstümüzdeki raylardan geçti ve yaşlı bir kadın merdivenlerden aşağı indi.

“Bir sonrakini alacağım” dedi özellikle kimseye. Ve sonra gruba: “’Bu Aptal Şeyler’i biliyor musunuz?”

— Ben Botwick

Cevapsız E-posta

Sevgili Günlük:

Bu benim doğum günümdü ve bir dönüm noktasıydı.

Başımı ve kalbimi en iyi dileklerin mutluluğuyla dolduran kutlama çağrıları ile ertesi gün hayatımın çizim atölyesine kayıt olmayı unuttum. Katılım, akşam 17.00’de gelen bir e-postaya yanıt veren ilk 13 kişiyle sınırlıydı ve ben yanıtlamayı hatırladığımda sınıf dolmuştu.

O akşamın ilerleyen saatlerinde, aynı zamanda düzenli bir atölye olan bir komşuyu aradım ve ertesi gün ona katılamayacağımı söyledim.

Ayrıca hatırlatma alarmını yanlışlıkla 17:30’a ayarladıktan sonra e-postayı da kaçırmıştı. Ona bahanemi söyledim: doğum günüm olduğu için dikkatim dağılmıştı. Kutlamak için yemeğe çıkmamızı önerdi.

Yukarı Batı Yakası mahallemizde bir İtalyan lokantasına gittik. Komşum garsonumuza doğum günüm olduğunu söyledi.

Tatlı isteyip istemediğimizi sordu. Reddettik ve çek istedik.

Bir sürprizle geri döndü: yanan mumlu çikolatalı mus. “Mutlu Yıllar” şarkısını söylemediği için özür diledi, şarkı söyleyen sesinin “çok da harika olmayan” olduğunu söyledi.

Yine de ilgiden nefret ettiğim için bu benim için iyiydi.

Yan masada garsona kulak misafiri olan bir kadın, bir opera şarkıcısı olan arkadaşının bu şerefe nail olmasını önerdi.

Ve öyle yaptı, bana, restoranın geri kalanına ve muhtemelen dışarıda yürüyen herkese “Mutlu Yıllar”ın güzel bir soprano yorumunu yaptı.

Hepimiz onu ayakta alkışladık.

— Terry Staverman

Kaptan Amerika

Sevgili Günlük:

Benim hayatımda işler pek iyi gitmiyordu. O kadar çaresizdim ki Kaptan Amerika gibi giyinip milli marşı söylemem gereken bir seçmelere gittim.

400 dolar ödeyen iş, bir spor etkinliğinde ya da bunun kadar havalı bir şeyde değil, Bronx’ta bir kullanılmış araba bayisinin büyük açılışındaydı.

Seçmelerde kostümü giydim ve “The Star-Spangled Banner”ın ilk kıtasını söyledim. Sanırım role baktım ve yeterince iyi şarkı söyledim çünkü bana konser teklif edildi.

Teşekkür ettikten sonra aceleyle dışarı çıktım ve sanki alev almış gibi üzerimi çıkardım. Asansöre bindiğimde, orada uzun boylu, sırım gibi bir genç adam bekliyordu.

Birbirimizi nazikçe selamladık.

“Kaptan Amerika mı?” bir an sonra sordu.

“Evet,” diye zayıf bir şekilde yanıtladım, başım eğik ve dibe vurmuş gibi hissediyordum.

Gülümsedi ve heyecanla elini uzattı.

“Ben Örümcek Adam’ım!”

— Jack Mulcahy

tüm son girişleri ve gönderme yönergelerimizi okuyun . Bize e-posta [email protected] aracılığıyla ulaşın veya Twitter’da @NYTMetro hesabını takip edin.

Agnes Lee’nin

çizimleri