Lifehacker Editörü Jordan Calhoun Pazar Günlerini Nasıl Geçiriyor?

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Jordan Calhoun, medya dünyasında bir şekilde bir yaşam tarzı uzmanı haline geldi. Lifehacker web sitesinin ve yemek ve popüler kültür web sitesi The Takeout’un baş editörüdür. Ayrıca The Atlantic için filmlerden, kitaplardan ve televizyondan hayat dersleri toplayan “Humans Being” haber bültenini de yazıyor.

Daha az meşgul bir varoluşa girmenin yolunu kesmek, 37 yaşındaki Bay Calhoun için pek bir öncelik değildi, aynı zamanda “Piccolo Is Black: A Memoir of Race, Religion, and Pop Culture” adlı yeni bir kitabı da var. ”, önümüzdeki Salı çıkıyor. Harlem’deki tek yatak odalı bir dairede, bir Weimaraner golden retriever karışımı olan köpeği Lily ile birlikte yaşıyor.

“Son zamanlarda kitap tanıtımıyla ilgili yapılacaklar listesi üzerinde çalışıyorum. İlk kez bir yazar olarak beklediğimden çok daha fazlası.” Kredi… Michelle V. Agins/The New York Times

CLEAR HEAD Hafta içi saat 5:30’da kalkarım. Pazar günleri uyumayı çok isterim ama 6:30’dan sonra uyursam burnumda ıslaklık olur. Kalkıyorum ve Lily’yi St. Nicholas Park köpek koşusuna götürüyorum. Bu, çoklu görev olmadan var olabileceğim günün tek zamanı, benim tek meditatif zamanım. Telefonumu kullanmamaya çalışıyorum çünkü bir süredir podcast dinliyorum ama çok fazla abone oluyorum ve sürekli beslememi sıfıra indirmeye çalışıyordum ki bu da sadece soğutma amacımı boşa çıkardı. Ben gelen kutunuzu temizleyen biriyim.

YAKIT VERİMLİ Eve döndüğümde iş eski haline dönüyor. Son zamanlarda, kitap tanıtımıyla ilgili yapılacaklar listesi üzerinde çalışıyorum. İlk kez bir yazar olarak beklediğimden çok daha fazla. Bunu yaparken bir kase yoğurt ve granola yiyeceğim. Yemek yeme yaklaşımım herkese göre değil: Yediğim şeyin tadından çok verimliliğine önem veriyorum. Her gün fıstık ezmeli sandviç yiyebilir ve bu konuda iyi hissedebilirim çünkü bu hızlı, ucuz ve kolaydır. Verimlilik açısından bir hayat kesmek.

TIGHT ON TWITCH Her hafta sahip olduğum tek “randevu televizyonu” – şu anda havadan alıntı yapıyorum – her Pazar öğlen gelen bir Twitch yayını. DJ Dimple akışlı görüntü oyunları. Eğlenceli ve ilgi çekici biri ve sohbetindeki birçok insanla bir ilişkim olduğunu hissediyorum. Onları yalnızca Twitch kullanıcı adlarından tanıyorum ve sokakta yürüyor olsalar tanımazdım ama birinin 20 papele ihtiyacı olursa anında Venmo yapardım. Çamaşır yıkamak veya daireyi temizlemek gibi ev işleri yaparken DJ Dimple’ın akışını yakalamak için her zaman orada olacağım.

Hanedan Birliği her zaman Pazar günleri toplanır. “New York’u evim gibi hissettiren benim için o topluluklardan biri.” Kredi… Michelle V. Agins/The New York Times

MAHKEME ÇAĞRILARI Yaklaşık on yıldır aynı basketbol ligi, Hanedan Ligi’ndeyim. Takımımla oynamaya gitmek için sık sık yayından ayrılmak zorunda kalıyorum. Her Pazar farklı zamanlarda ve farklı yerlerde oynuyoruz; benim için New York’u evim gibi hissettiren topluluklardan biri.

SADECE EĞLENCE İÇİN Son zamanlarda aktif kalmak ve yeni şeyler öğrenmek için yaptığım diğer şey de kaykay yapmak. Geçen yaz, 36 yaşındayken başladım. Bunu bir cankurtaran fitness mücadelesi olarak yaptım, sonra bunun ne kadar tehlikeli ve korkutucu olduğuna dair yetişkin fikirleriniz olduğunda, bir yetişkin olarak böyle bir şeyi öğrenip öğrenemeyeceğiniz fikrini yazdım. Güçlü hissettiğim şeylerden biri, benim yaşımdaki insanlara, iyi ya da kötü, her şeyden para kazanmanın öğretildiği, böylece her şeyin bir yan koşuşturma haline gelmesi. Bir müddettir kendimi o tuzağın içinde buldum. Sırf zevk için yapabileceğim bir şeye sahip olmak istedim. Şimdi sokakta rastgele insanlardan kaykay tavsiyesi alıyorum.

Evde, Lily ve kız arkadaşı, Etsy’de yemek programı müdürü Aravis Moore ile. Kredi… Michelle V. Agins/The New York Times

TUNED IN Öğleden sonra ve akşam, The Atlantic için yazacağım herhangi bir dizi veya filme yetişiyorum. Her zaman yeni olan veya kültürel sohbetin ne olduğuna bağlı olan bir şey hakkında yazıyorum ve bunu bir tür etiğe bağlıyorum. Örneğin son zamanlarda, “İstasyon On Bir”i tıklıyorum. Kız arkadaşım genellikle pazar günleri benimle ya da Brooklyn’deki evindeyim. Kesinlikle, çoğunlukla Edge Harlem adlı yerel bir restorandan paket servisi sipariş ediyorum. Gerçekten sevdiğim bir hindistancevizi balık burgeri var. Onu televizyon seyrederken kanepede yiyeceğim.

NASIL BİTİRİR Bu akşama kadar sürer. Genellikle önümüzdeki haftaya hazırlanmak ve Ghost of Tsushima oynamak arasında bir seçim yapıyorum. Tsushima adasının Moğol istilası hakkında bir oyun. Üç arkadaşımla oynuyorum. Gün içinde yeterince iş yaptıysam veya eğlenmek için sadece zihinsel bir molaya ihtiyacım varsa, oynarım. Sorumlu rotaya gidersem ve oynamazsam, 9 veya 9:30’da yatarım. Arkadaşlarım beni oynamaya ikna ederse ve zorlu bir görevdeysek gece yarısına kadar ayakta olabilirim.

Pazar Rutin okuyucuları Jordan Calhoun’u Twitter ve Instagram’da @JordanMCalhoun’da takip edebilir.