LinkedIn Hesap Silme Nasıl Yapılır? LinkedIn Hesap Kapatma

Beykozlu

New member
Günümüzde kullanabileceğiniz bir epey farklı toplumsal medya platformu var. Bu platformlar üzerinden yeni beşerlerle tanışabilir, eğlenceli içerikler bulabilir, kendi içeriklerinizi paylaşabilir ve hatta para kazanabilirsiniz. LinkedIn ise bu platformlar içinde farklı bir yerde duruyor zira LinkedIn, iş dünyasına özel olarak geliştirilmiş olan ve tıpkı vakit eşsiz iş bulma fırsatlarıyla dolu bir uygulamadır.

Şayet yeni bir hesap açtıysanız ya da var olan hesabınızı artık kullanmıyorsanız LinkedIn hesap kapatma süreci yapabilirsiniz. Bu süreç daha sonrası var olan hesabınıza ilişkin tüm datalar ve temaslar silinecektir. Daha da kıymetlisi onaylanmış yeteneklerinizi de kaybedebilirsiniz. bir daha de bu süreci gerçekleştirmek istiyorsanız gelin LinkedIn hesap silme nasıl yapılır yakından bakalım ve LinkedIn hesap kapatma hakkında bilmeniz gereken bilgileri gorelim.

LinkedIn nedir, LinkedIn nasıl hesabı silinir?

LinkedIn nedir, ne işe fayda?
LinkedIn hesabı nasıl silinir?
Adım #1: LinkedIn internet sitesini açın
Adım #2: LinkedIn hesap detaylarınizle giriş yapın
Adım #3: Profil fotoğrafınızın olduğu butona tıklayın
Adım #4: Açılan menüden Ayarlar ve Saklılık seçeneğine tıklayın
Adım #5: Hesap İdaresi sekmesini genişletin
Adım #6: Hesabı Kapat seçeneğine tıklayın
Adım #7: Hesabınızı niye kapatmak istediğiniz seçin
Adım #8: LinkedIn hesap şifrenizi girin
Alternatif LinkedIn hesap silme metodu
LinkedIn hesap silme süreci hakkında dikkat etmeniz gerekenler

birinci vakit içinderda; LinkedIn nedir, ne işe fayda?

Reid Hoffman, Allen Blue, Konstantin Guericke, Eric Ly ve Jean-Luc Vaillant tarafınca geliştirilen LinkedIn, 2003 yılında kullanıma sunulan iş dünyası için bir toplumsal medya platformu ve iş bulma uygulamasıdır. 2016 yılından itibaren Microsoft çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye başlayan LinkedIn’in bugün dünyanın 150’den çok ülkesinde 700 milyondan fazla etkin kullanıcısı bulunuyor.

LinkedIn, iş dünyası odaklı bir platform olması niçiniyle öteki toplumsal medya platformlarından ayrılıyor. LinkedIn hesabınızda iş tecrübesini, yeteneklerinizi, sertifikalarınızı ve başka meslek ayrıntılarınızı paylaşabilirsiniz. LinkedIn üzerinden iş arkadaşlarınızla, patronlarınızla ve mümkün yeni iş arkadaşlarınızla irtibat kurabilirsiniz. Platform, bununla birlikte bir fazlaca yeni iş fırsatı sunan bir iş bulma uygulamasıdır.

LinkedIn hesabı nasıl silinir?

• Adım #1: Buradan LinkedIn internet sitesini açın.
  • Adım #2: LinkedIn hesap detaylarınizle giriş yapın.
  • Adım #3: Profil fotoğrafınızın olduğu butona tıklayın.
  • Adım #4: Açılan menüden Ayarlar ve Saklılık seçeneğine tıklayın.
  • Adım #5: Hesap İdaresi sekmesini genişletin.
  • Adım #6: Hesabı Kapat seçeneğine tıklayın.
  • Adım #7: Hesabınızı niye kapatmak istediğiniz seçin.
  • Adım #8: LinkedIn hesap şifrenizi girin.
Adım #1: LinkedIn internet sitesini açın:

LinkedIn hesap silme sürecinin birinci adımı olarak LinkedIn internet sitesini açmalısınız. Lakin silme sürecini sadece internet sitesi üzerinden yapmak zorunda değilsiniz. Bu noktadan daha sonraki adımları Android ya da iOS işletim sistemine sahip taşınabilir cihazınızdaki LinkedIn taşınabilir uygulaması üzerinden de uygulayabilirsiniz. Adım başlıkları değişiklik gösterebilir fakat benzeridir.

Adım #2: LinkedIn hesap detaylarınizle giriş yapın:

LinkedIn taşınabilir uygulamasına ya da internet sitesine daha evvel giriş yapmadıysanız süreci sürdürmek için LinkedIn hesap detaylarınizle giriş yapmanız gerekiyor. Şayet daha evvel giriş yaptıysanız sistem sizden yeniden LinkedIn hesap ayrıntılarınızı istemeyecektir.

Adım #3: Profil fotoğrafınızın olduğu butona tıklayın:

LinkedIn hesabınızla giriş yaptıktan daha sonra ana sayfanın üstünde bulunan araç çubuğunun sağ köşesinde kendi profil fotoğrafınızın olduğunu bir menü butonu bakılırsaceksiniz. bir fazlaca toplumsal medya platformunda olduğu üzere LinkedIn’de de bu buton, bir hayli temel ayara ulaşmak için gerekli seçeneklerin olduğu menüyü açmaktadır.

Adım #4: Açılan menüden Ayarlar ve Zımnilik seçeneğine tıklayın:

Üst araç çubuğunun sağ köşesinde bulunan profil fotoğrafınızın olduğu menüye tıkladığınız vakit karşınıza Hesap ve Yönet temel başlıklarına sahip birtakım seçenekler çıkacak. Bu başlıklar üzerinden dilediğiniz ayara süratle ulaşabilirsiniz. LinkedIn hesap silme sürecine devam etmek için Ayarlar ve Kapalılık seçeneğine tıklamalısınız.

Adım #5: Hesap İdaresi sekmesini genişletin:

LinkedIn Ayarlar ve Saklılık sayfası tam bir cümbüş. Bu sayfa üzerinden LinkedIn hesabınız ve profiliniz hakkındaki tüm ayarlara ulaşabilir ve gerekli tüm düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Hesap silme sürecini sürdürmek için Hesap Tercihleri başlığı altında bulunan Hesap İdaresi sekmesine tıklayarak genişletmelisiniz.

Adım #6: Hesabı Kapat seçeneğine tıklayın:

LinkedIn Hesap İdaresi sekmesinde karşınıza üç temel seçenek çıkacak; Hesapları Birleştir, Hesabı Dondurun ve Hesabı Kapat. Hesapları Birleştir seçeneği ile birden çok LinkedIn hesabını birleştirebilir, Hesabı Dondurun seçeneği ile LinkedIn hesabınızı süreksiz olarak kapatabilirsiniz. LinkedIn hesabınızı büsbütün silmek için ise Hesabı Kapat seçeneğine tıklamalısınız.

Adım #7: Hesabınızı niye kapatmak istediğiniz seçin:

Tüm toplumsal medya platformları üzere LinkedIn de hesabınızı niye kapattığınızı yani niye bir kullanıcı kaybettiğini bilmek isteyecektir. Hesabınızı niye kapattığınızı seçmeden silme sürecini sürdüremiyorsunuz. Bu niçinle şu seçeneklerden birini onayladıktan daha sonra İleri butonuna tıklayarak silme sürecini sürdürmelisiniz;

• Tekrarlanmış hesabım var
  • Çok fazla e-posta alıyorum
  • Üyeliğimden epeyce fazla bir karşılık alamıyorum
  • Kapalılık kaygılarım var
  • İstemediğim irtibat kurma denemeleri var
  • Başka
Adım #8: LinkedIn hesap şifrenizi girin:

LinkedIn hesap silme süreci geri dönüşü olmayan ve kararında tüm bilgilerinizi kaybedeceğiniz değerli bir süreç olduğu için hesap şifrenizi girerek bu süreci onaylamalısınız. Dilerseniz LinkedIn e-postaları almaya devam etme seçeneğini onaylayabilirsiniz. Şifrenizi girdikten daha sonra Hesabı Kapat butonu ile süreci onaylayın. LinkedIn hesap silme süreci tamamlandı.

Alternatif LinkedIn hesap silme metodu:

• Adım #1: Buradaki irtibat üzerinden LinkedIn Hesabı Kapat sayfasını açın.
  • Adım #2: LinkedIn hesap detaylarınizle giriş yapın.
  • Adım #3: Hesabınızı niye kapatmak istediğinizi seçin.
  • Adım #4: LinkedIn hesap şifrenizi girin.
  • Adım #5: İleri butonuna tıklayın.
Üstteki adımları uygulayarak LinkedIn hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Birinci usul ile alternatif sistem içindeki tek fark, Hesabı Kapat sayfasına tek bir irtibat üzerinden kolaylıkla ulaşabiliyor olmanızdır. Hesabı Kapat sayfasına ulaştıktan daha sonra uygulamanız gereken adımlar internet sitesinde de, taşınabilir uygulamada da birebirdir.

LinkedIn hesap silme süreci hakkında dikkat etmeniz gerekenler:

• Hesabınızı sildikten daha sonra LinkedIn ilişkilerinize ve hesabınıza kayıtlı bilgilere ulaşamazsınız.
  • Profiliniz artık LinkedIn platformunda görünmez.
  • LinkedIn hesabınız arama motorlarında görünmeye devam edebilir.
  • Hesabınızı sildikten daha sonra profilinizdeki tüm onay ve tavsiyeleri kaybedersiniz.
  • Dilerseniz silme süreci öncesi datalarınızı yedekleyebilirsiniz.
  • Premium üyeler, hesap silme öncesi aboneliklerini iptal etmelidirler.
  • 14 gün ortasında fikir değiştirerek hesabınızı kurtarabilirsiniz.
LinkedIn hesap silme süreci hakkında dikkat etmeniz gereken temel noktalar bu türlü. Hesap silme sürecini tamamladıysanız ancak ondan sonrasında fikir değiştirdiyseniz 14 gün ortasında LinkedIn hesap detaylarınizle giriş yaparak hesabınızı kuratabilirsiniz. Lakin 14 günden az bir süre ortasında hesabınızı kurtardığınızda bile onayları, tavsiyeleri, davetiyeleri, takip ettiklerinizi ve küme üyeliklerinizi kaybedersiniz. Yani silme sürecini tamamlamadan evvel bir kere daha düşünmeniz son derece kıymetli.

İş dünyasının toplumsal medya platformu ve iş bulma uygulaması olan LinkedIn hesap silme nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve LinkedIn hesap kapatma süreci hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Geri dönüşü güç bir süreç olduğu için silmedilk evvel emin olmanız son derece değerli.