Noel Ağacı Soruları? Rockefeller Center Belediye Başkanına sorun.

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Yirmi yıldır Correll Jones, Midtown Manhattan’daki hareketli bir plazada ana karşılama görevlisi olarak ilgi görüyor. Şirket tarafından verilen kartvizit durumunu yansıtıyor: “C. J. Rockefeller Center belediye başkanı. ”

Ve her kış, sayısız ziyaretçi 30 Rockefeller Plaza’nın dışındaki Noel ağacını görmeye geldiğinde, Bay Jones aslında ağaç kapıcısı olur.

Kapıcıların geleneksel olarak güvenlik görevlisinden sırdağına kadar her şey olarak hizmet verdiği New York City’de, 59 yaşındaki Bay Jones, mesleğin en prestijli görevlerinden birine sahip. Şu andan itibaren, ağaç Ocak ayı başlarında devrilinceye kadar, soranlara bununla ilgili tüm ayrıntıları verecek: Bu yılki versiyonun, 50.000 ışık ve kristal yüklü bir yıldızla süslenmiş, Maryland’den 79 fit uzunluğunda bir Norveç ladini olduğunu. neredeyse yarım ton ağırlığında.

Daha fazla sorarlarsa, onlara ağacın neredeyse 90 yaşında olduğunu ve “ömrünün sonunda” kesildiğini söyleyebilir. ”

Bay Jones, Çarşamba günü bir ziyaretçiye, yıllık ağaç aydınlatma töreni için ekipmanı kuran işçiler arasında slalom yaparken “Asla bir ağacı öldürmeyiz” dedi.

Sn. Jones başlangıçta Rockefeller Center işini reddetti çünkü bütün gün bir masanın arkasında sıkışıp kalacağından korkuyordu. Kredi. . . The New York Times için Brittainy Newman

Ağaç sorularına ek olarak, durmadan başka istekler de sıralıyor: mağazalara yol tarifleri, restoran önerileri ve en acil olarak banyo nerede? (30 Rock’ın yer altı salonundaki tuvaletlere soranları yönlendirir.)

Bay Jones, plazada, deneyimli bir parti sunucusunun bir odayı çalıştırdığı ve enerjik bir şekilde etrafta koşuşturduğu gibi çalışır.

“Herkes iyi mi?” Çarşamba günü ziyaretçilere sordu. “Herkes iyi mi? Hanımlar, iyi misiniz?”

Bay Jones’un takma adı C.J., şapkası ve gümüş kravatıyla uyumlu olan keskin gri takımına iliştirilmiş isim etiketinde işlenmiştir. Ve karikatürü – “Mayor of the Rock” – NBC, Rainbow Room ve Rockettes gibi kurumların çizimlerinin yanı sıra Rockefeller Center tatil haritalarını süsledi.

İş, “Today”daki spotlardan Dan Aykroyd ile schtick yapmaya ve “The Tonight Show”da Jimmy Fallon ile dans etmeye kadar, başkanlarla tanışmasına ve televizyon kameralarının önüne çıkmasına izin verdi. ”

30 Rock lobisinde kapıcı olan Pedro Francisco, “O bir kapıcıdan, hatta bir selamlayıcıdan daha fazlası” dedi. “Kişiliği burada sergileniyor – Rockefeller Center dokusunun bir parçası. ”

Sn. Jones, gençken siyasete atılmak istiyordu. “Bu asla işe yaramadı,” dedi. Ama bir bakıma öyle oldu çünkü artık buranın belediye başkanıyım. ” Kredi. . . The New York Times için Brittainy Newman

Sn. Francisco, Bay Jones’un “30 Rock” ve “Saturday Night Live” gibi gösteriler de dahil olmak üzere NBC stüdyolarında çalışan önde gelen isimlerin çoğunu tanıdığını söyledi. ”

Bay Francisco, “Burada çalışan tüm taşıyıcıları ve çalkalayıcıları, ünlüleri, iş dünyasının devlerini, ‘Bugün’ şovunu biliyor,” dedi. “Kişiliği ve neler olup bittiğine dair nabzını tutması nedeniyle hepsi ondan bir şeyler sektirmeyi bırakıyor. ”

Bay Jones, ünlü fırçaların harika olduğunu, ancak her kış kalabalığa dağıtmak için ağaçtan kupürler toplamak da harika olduğunu söyledi. Ve işte kiminle tanışırsa tanışsın, arkadaşı Evelyn onu alçakgönüllü tutuyor.

“Bu iş hiç aklıma gelmiyor,” dedi, “çünkü eve geldiğimde, ‘Rockefeller Center’ın belediye başkanı olabilirsin ama eve geldiğinde sadece C.J.’sin’ diyor.

Sn. Şimdi Flatbush’ta yaşayan ve ömür boyu Brooklyn’de yaşayan Jones, Bedford-Stuyvesant mahallesinde büyüdüğünü ve siyasete girmeyi arzuladığını, ancak nihayetinde “pis bir iş” olduğu için kaçındığını söyledi. ”

“Bu asla işe yaramadı,” dedi. Ama bir bakıma öyle oldu çünkü artık buranın belediye başkanıyım. ”

Bay Jones, Manhattan’daki New York School of Printing’den (şu anda High School of Graphic Communication Arts olarak bilinir) mezun oldu ve kısa bir süre ticari bir matbaa şirketinde çalıştı.

“Tırnaklarımın altındaki mürekkebi alamadım,” dedi, “bu yüzden bıraktım. ”

University Club of New York’ta vestiyer odasına geçmeden önce Peninsula Hotel’de güvenlik görevlisi olarak çalıştı ve ardından kapıcılığa geçti.

Kulüp üyelerinden biri olan ve Rockefeller Center’ın sahibi olan Tishman Speyer emlak firmasının genel müdürü Rob Speyer, kulüpte yirmi yıl geçirdikten sonra Bay Jones’a orada çalışmak isteyip istemediğini sordu. Bay Jones başlangıçta reddetti.

Bir kurum olarak statüsünün bir işareti olarak, Rockefeller Center’ın tanıtım materyallerinde Bay Jones’un bir karikatürü yer almaktadır. Kredi. . . The New York Times için Brittainy Newman

“Bir masanın arkasına tıkılıp kalmak istemediğim için işi reddettim” dedi. “Ama sonra bana insanları selamlamak için dışarıda olacağımı söylediklerinde, kabul etmem gerektiğini biliyordum. ”

“Konaklama işi kişiliğime daha çok uyuyor” dedi.

Hevesli bir spor hayranı olan Bay Jones, aidatlarını sık sık mücadele eden Mets and Jets’in bir destekçisi olarak ödediğini söyledi. Bir zamanlar Knicks taraftarıyken, evleri Barclays Center, kendi evinin yakınında olduğu için bağlılığını Brooklyn Nets’e çevirdi.

Sn. Jones’un bir kızı ve biri 11 diğeri yedi aylık iki torunu var. Kızların boş zamanlarının çoğunu işgal ettiğini söyledi.

“Hafta sonlarım, Bayan’ın yapmamı istediği şeyi yaparak ve torunlarımla kaliteli zaman geçirerek geçiyor” dedi.

Bay Jones, koronavirüs pandemisi geçen yılki katılımı azaltıp ağaç aydınlatma törenini halka kapanmaya zorladıktan sonra bu tatil sezonunu özellikle tatlı olarak nitelendirdi.

“Geçen yıl pandemi sırasında sadece ben ve buradaki güvercinler vardı – hayalet bir kasabaydı” dedi. “Ama turistler geri geliyor. Pek çok New Yorklu kalabalıktan şikayet ediyor ama bu şehrin turistlere ne kadar bağımlı olduğunun farkında değiller. Onları hafife alıyoruz. Hepimiz bu büyük şehri paylaşmalıyız. ”

Bir grup ziyaretçiden diğerine durmadan bocalarken, ona yetişmek zordu.

“Üzgünüm,” dedi, “ama belediye başkanı olarak görünür olmalısınız. ”

Lego Mağazasını soran bir kadına, plazadan Beşinci Cadde’ye ve 51. Caddeye taşındığını söyledi.

“Dev menora nerede?” bir kadın yüz maskesiyle sordu. Bay Jones, onu Beşinci Cadde’den 59. Cadde’ye yönlendirdi.

Sn. Jones, plazada, deneyimli bir parti sunucusunun bir odayı çalıştırdığı ve enerjik bir şekilde etrafta dolaştığı gibi çalışır. Bunu “dünyanın en iyi işi” olarak nitelendirdi. ” Kredi. . . The New York Times için Brittainy Newman

Kuzey Carolina’dan gelen Maribel Abreu, ailesinin ağaç aydınlatmasını nerede izleyebileceğini sorduğunda, Bay Jones onlara birkaç saat dinlenmelerini ve plazanın 50. Cadde girişine gitmelerini tavsiye etti.

Ardından, bir aile fotoğrafı çekebilmesi için yoldan geçenlerin akışını şakacı bir şekilde engelledi. Bayan Abreu onu da resmin içine çekti.

Manhattanlı bir fotoğrafçı olan Neil Lawner merhaba demek için durdu.

Bay Lawner, Bay Jones için “Buranın harika bir sözcüsü çünkü insanlarla arası çok iyi,” dedi.

Nicole Nieves ve büyükannesi Abby Nieves, Montclair, N.J’den ziyarete geldiler. Bay Jones’tan Rockefeller Center’ın her yıl sunduğu ücretsiz kartpostalları istediler.

Arzını yenilemek için 30 Rock lobisine girdi ve kısa süre sonra kartlarıyla geri döndü. Her tatil sezonunda genellikle 40.000’e kadar dağıttığını söyledi.

“Dünyanın en iyi işini buldum” dedi. “100’den fazla ülkeden insanla tanıştım. Birçoğu yıllar sonra geri geliyor ve onları bir restorana veya mağazaya gönderdiğim için bana teşekkür ediyor. Bu beni iyi hissettiriyor. ”