OnlyFans Fenomeni: Instagram Banımı Seks Yaparak Kaldırttım

Beykozlu

New member
Instagram’da hesabınız rastgele bir sebepten kapatıldığında bir daha açtırmak için Instagram ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Ama bu bağlantı daha sonrasında da hesabınız bir daha açılmayabiliyor ya da açıldığı üzere yine kapatılabiliyor. Bu durumu yaşamak kişiyi bunaltırken, bugün hayli ‘farklı’ bir tahlille karşınızdayız..

Ekseriyetle cinsel içerikler için kullanılan OnlyFans isimli ‘sosyal’ medya platformunda içerik üretici olan Kitty Lixo isimli fenomen, bu probleme kendince bulduğu çözümü(!) paylaştı. Lixo, kapatılan Instagram hesabını LinkedIn üzerinden bulduğu Instagram çalışanlarıyla seks yaparak açtırdığını öne sürdü. Üstelik bunu bir sefer de yapmadı..

Instagram hesabı kapandı ve şikâyeti kabul edilmedi:

• Lixo’nun olayı anlattığı podcastinden bir kesit.
Instagram hesabının kapatıldığını goren Lixo, birinci vakit içinderda Instagram ile bağlantıya geçtiğini, hesabının kapatılma sebebinin ‘cinsel teşvik’ olduğunu öğrendiğini deklare etti. Bunun akabinde Instagram’ın sonucuna karşı çıktığını belirten Lixo, bu talebinin reddedildiğini belirtti.

Akabinde Instagram’a bir daha şikâyette bulunan Lixo, bu sefer hesabının kapatılma niçininin cinsel teşvik değil, hesabının hacklenmesi olarak açıklandığini söylemiş oldu. Instagram’ın karar düzeneğinin fazlaca da bütünleşik olmadığı kararına varan Lixo, arkadaşından kurnaz bir tavsiye aldı ve daha sonraki süreci şöyleki anlattı:

“Arkadaşım bana temelde Instagram hesabınızı ne vakit kapattığınızı ve hangi departmanların hangi şeyler üzerinde çalıştığını öğretti. Temel olarak, dürüstlük departmanının incelemeye hazır olduğunu söylemiş oldu.”

Çalışma başladı..

Lixo, bunun akabinde LinkedIn’e girdi ve Instagram’ın kelam konusu departmanında çalışan bireyleri bulmaya başladı. daha sonrasında da bu bireyleri Instagram’da stalkladı. Yedek ve biraz da ‘yaramaz’ duran hesabıyla bu şahıslara ileti attı ve en sonunda kimileriyle buluşma ayarlamayı başardı. Bu bireyler, Lixo’nun ‘Girls Gone Wireless’ isimli podcast programını bildiklerinden, Lixo’nun da kim olduğunu biliyorlardı. Lixo, daha sonra yaşananlarıysa açık açık şöyle paylaştı:

“Buluştuk, birkaçıyla yattım ve hesabımı üç kere geri alabildim.”

Lixo, kendisine niye bu biçimde bir yolu seçtiği sorusunaysa hesabının takipçi sayısını artırmak için hayli uğraştığını, tek gereksinimin da içeriden birinin sizin için çabalaması gerektiği olduğunu belirtti. Ayrıyeten seçtiği yoldan pişman olmadığını da “tekrar olsa %100 tekrar yapardım.” diyerek deklare etti.