Son Dakika: Instagram’a Erişilemiyor

Beykozlu

New member
Dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarından olan Instagram’ın daima çökmesi artık neredeyse bir rutin haline geldi. Hatta o denli ki kimi kullanıcılar Instagram uygulaması problemsiz çalıştığında endişeleniyor(!).

Ve natürel ki iddia edebileceğiniz üzere Instagram’a an itibariyle bir daha erişilemiyor. Erişim sorunu şu anda hem Android birebir vakitte iOS kullanıcılarında görülse de her iki işletim sisteminde farklı yanlışlar görülüyor.

Android’de büsbütün erişilemeyen Instagram iOS platformunda yarım yamalak çalışıyor


Android kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu uygulamayı açtıktan birkaç saniye daha sonra uygulamanın çöktüğünü rapor ediyor. Birtakım kullanıcılar ise uygulamaya girdiklerinde hesaplarından çıkış yapıldığını ve giriş yapamadıklarını belirtiyor. iOS kullanıcıları ise uygulamaya meselesiz bir biçimde girebiliyor fakat anasayfa, keşfet ve ayarlar sekmeleri düzgün çalışmıyor.


Instagram’da yaşanan bu sorun yalnızca ülkemize özel değil. Downdetector’daki datalara göre dünya üstündeki tüm ülkelerde birebir anda sıkıntılar yaşanmaya başladı. Sorunun niçininin Instagram’ın aylık sunucu yedeklemesi olduğu düşünülüyor.

Peki Instagram sizde şu anda ne durumda?
 
Üst