Vasco Rossi ve oğlu Davide temyizde beraat etti

Felaket

New member
Tgcom24

İlk derece mahkemesi, aynı zamanda ehliyetin iptaline de karar vermişti. Bunun yerine yargıç, Rossi'yle birlikte arabada bulunan ve kaza sırasında direksiyon başında olduğunu iddia ederek yalan beyanda bulunduğu için yardım ve yataklık etmekle suçlanan otuz yaşındaki Simone Spadano'ya 9 ay hapis cezası verdi.

Mahkumiyet sonrasında Vasco'nun tepkisi

Zocca'lı rock'çı, “Bana son derece adaletsiz görünen bu ceza beni üzdü,” yorumunu yaptı, çünkü yalnızca iddia makamının iddiaları kabul edildi. Davide'nin doğruyu söylediğine inanıyorum ve yargıya güveniyorum, bunun da sistemi yeniden kuracağını umuyorum. gerçeğe itiraz üzerine”.

Davide Rossi'nin savunması

Davide ayrıca “öfkeli” olduğunu da söyledi: “Adalet öldü. Ayrıca her şeye tanıklık edecek imzalı bir CID vardı, sigorta parasını aldılar, bu gerçekten saçma, bunu açıklayamam. Ne yazık ki bunun benim de benim ailem yüzünden olduğunu düşünüyorum. Babam önemli bir kişidir. Biz itirazda bulunacağız ve sonunda adaletin galip geleceğini umuyoruz.”

2016 kazası

Olay 16 Eylül 2016'da meydana geldi. Rossi, Audi'si ile Via Donato ve Via Galimberti arasındaki kavşakta, “iddianamede dur işaretinde durmadan yüksek hızla ilerleyen” bir otomobille çarpıştı. 40 günden fazla sürede iyileşebilecek yaralanmalara maruz kalan iki kadın seyahat ediyordu. Capitoline Savcılığı'na göre Rossi, çarpışmanın ardından “yaralılara yardım etme yükümlülüğünü yerine getirmedi ve çarpışmanın hemen ardından kaza mahallini terk etti”. İkinci şüpheli ise, şarkıcının oğlunun “dostça kaza tutanağı formunu imzalayarak arabanın direksiyonundaki kişinin kendisi olduğunu ve trafik kazasının sorumlusu olduğunu beyan ederek soruşturmalardan kaçmasına” yardım etmekle suçlandı.