Vietnam Kahvesi Uzmanı Pazar Günlerini Nasıl Geçirir?

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Vietnam’dan (kahve üretimi ve ihracatında en iyi ülkelerden biri) Robusta fasulyesi ithal eden ve kavuran üç yıllık bir işletme olan Nguyen Coffee Supply’in kurucusu olarak Sahra Nguyen, arka arkaya Zoom veya bütün hafta telefon görüşmeleri. Ve sonra sürekli medya görünümleri var.

“Yeni bir işletme sahibi olarak öğrenmem ve yakalamam gereken çok şey var ve her şeyin zamana duyarlı olduğunu hissediyorum” dedi. “Bu yüzden cumartesi günleri bir damlaya dönüşüyorum ve sadece kanepede oturuyorum. (Şikâyetçi olduğundan değil, işini ilk kurduğunda bir yılı aşkın süredir kendine para vermediğini ve kaloriferi olmayan bir apartman dairesinde yaşadığını söyledi.)

Girişimci, genellikle ayak işleri ve eğlence için işaretlenen Pazar günleri biraz moral kazanır. “Kendime, erkek arkadaşıma ve arkadaşlarıma vakit ayırmaya çalışıyorum ama daha çok iyi yeme ve içmeye odaklanıyorum. ”

35 yaşındaki Nguyen, Nguyen Coffee Supply’in tasarımcısı 34 yaşındaki nişanlısı Erics Kun ile Brooklyn, Bushwick’te yaşıyor.

Sabah streç, kahve öncesi. Kredi. . . The New York Times için Frankie Alduino

EVDEN ÇALIŞMA HATALARI Genellikle sabah 8’den önce kalkarım. m. alarm olmadan. Yaklaşık 15 dakika hafif esneme veya yoga yapıyorum. Düzenli bir egzersiz rutinim yok ama son zamanlarda hamstringlerimin gerçekten zayıfladığını fark ettim. Evden çalıştığım için çok fazla oturduğum için sanırım. Yürürken dizlerimi kaldırmıyorum ve ayaklarımı sürüklüyorum. Mesleki terapist olan bir arkadaşım, hamstringlerimi güçlendirmemi söyledi, bu yüzden odaklandığım şey bu.

SÜREÇ Erkek arkadaşım uyandığında, genellikle benden bir saat sonra kahve yaparım. Normal kahve için geleneksel bir Vietnam demleme aracı olan bir phin filtresi kullanıyorum. Bazen espresso makinesi kullanarak latte yaparım. Buğulanmış süt kullanıyorum ama aynı zamanda şekerli yoğunlaştırılmış süt de ekliyorum. Kahve içmeye çıkarsak Myrtle Bulvarı’ndaki Mixtape’e gideriz. Bir tabureye oturuyorum ve insanları izliyorum. Ortaklardan biri olan Linh Nguyen ile yakınım ve köpeği Milk’in vaftiz annesiyim.

Erkek arkadaşı Erics Kun ile Manhattan’ın Aşağı Doğu Yakası gezisi. Kredi. . . The New York Times için Frankie Alduino

KÖPRÜLER Otopark için para ödemeniz gerekmediği için Pazar günleri sık sık Manhattan’dayım. Erics ve ben bir köprüyü geçecek ve birçoğu yemek işinde olan ve restoranları olan arkadaşlarımızı ziyarete gideceğiz. Onlara elimden geldiğince destek olmak istiyorum, ayrıca en lezzetli yemekleri yiyoruz. Geçenlerde dana noodle için Ho Foods’a ve Aşağı Doğu Yakası’ndaki arkadaşım Helen Nguyen’in restoranı Saigon Social’a gittik. Helen ve ben küçük bir Vietnamlı Amerikalı kadın patron ekibinin parçasıyız ve küçük işletmelerde birbirimize destek oluyoruz.

Doğu Köyündeki Ho Foods’ta: Bayan Nguyen, en soldan, kuzeni Jane Nguyen, Bay Kun ve Richard Ho, sahibi ve şef. Kredi. . . The New York Times için Frankie Alduino

FASÜLYE TEMELLERİBazen yaklaşan bir çekim için ihtiyacım olan cam eşyaları alacağım. Bu noktada yaptığım pazarlamanın çoğu, demolar ve çoğu Amerikalı’nın ithal ettiği ve içtiği Robusta ve Arabica fasulyesi arasındaki fark konusunda herkesi eğitmek. Robusta çok daha fazla kafein ve antioksidan içerir, ancak daha az şeker içerir. Gelecek yıl için hedefim, fasulyelerimi Kuzeydoğu’daki daha fazla perakendeciye ulaştırmak, ancak nihayetinde ulusal olmak istiyorum.

BOULEVARDIER, BİLardo Erkek arkadaşım ve ben barlarda takılmayı ve güzel bir kokteyl içmeyi seviyoruz. Bazen bize Paris’i ya da İtalya’yı hatırlatan bir yer seçeriz. Boulevardier’ın büyük hayranlarıyız. Neredeyse her gün içeceğim. Ben de bilardo oynamayı seviyorum. Kuzenim Jane ve ben oynamak için şehirdeki farklı barlara giderdik ve hala günü bir turla kapatmayı seviyorum. Aksi takdirde, ne yaptıklarını görmek için arkadaşlarıma mesaj atacağım ve ne yapıyorlarsa onlara katılacağım.

Tan Tin Hung Süpermarkette. Kredi. . . The New York Times için Frankie Alduino

ANAHTAR BİLEŞENLER Daha sonra haftalık bakkal alışverişi yapıyorum. Manhattan’da Tan Tin Hung Süpermarketine gitmeyi severim. Balık sosu, erişte ve pirinç çeltik otu, fil kulağı bitkisi ve Vietnam kişnişi gibi otlar gibi Vietnam yemekleri için ihtiyacım olan çok özel şeylere sahipler. Ayrıca Longevity markalı şekerli yoğunlaştırılmış sütü de severim. Eskiden gittiğim başka bir market daha vardı ama sanırım şu an kapalılar ve kalıcı mı değil mi emin değilim.

Doğu Köyündeki Ace Bar’da bilardo oynamak. “Kuzenim Jane ve ben oynamak için şehirdeki farklı barlara giderdik ve hala günü bir turla kapatmayı seviyorum. ” Kredi. . . The New York Times için Frankie Alduino

MAFYA HİKAYELERİ Brooklyn’e döndüğümüzde, bir kez daha bakkal alışverişi yapabiliriz, ancak bu sefer Wegmans veya Whole Foods gibi bir Amerikan marketinde. E-postaları yakalayarak ve haftanın geri kalanı için kendimi hazırlayarak akşamın erken saatlerinde hafif çalışma moduna geri dönme eğilimindeyim. Sonra akşam yemeği ve TV’nin basıncını açma zamanı. Mafya veya suç aileleriyle ilgili şovlardan çok etkileniyorum çünkü çok az şeyden bir iş kuran biri hakkında. Yaptıkları tüm yasa dışı, korkunç şeyleri tasvip etmiyorum ama işimi güçlendiren ve büyütmeye yardımcı olan tüm bu teknik araçlara sahibim. Eski mafya ve kartel adamlarının hiçbir teknolojisi yoktu ve imparatorluklarını büyütmek için çok karmaşık tedarik zincirleri buldular.

Pazar Rutini okuyucuları, Instagram @nguyencoffeesupply üzerinden Sahra Nguyen’i takip edebilir.