YouTube ‘Test’ Özelliğini Duyurdu

Beykozlu

New member
Aynı anda TikTok, Instagram ve öteki toplumsal platformlarla uğraş eden YouTube, haliyle devamlı yeni özellikler getirmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Shorts görüntülere alışveriş özelliğiyle gündeme gelen platform, bugün yeni bir özelliğini daha duyurdu.

YouTube’un Creator Insider kanalından yapılan paylaşımda platforma ‘quiz (test)’ özelliğinin geleceği belirtildi. Yeni bilhassa bir arada içerik üreticiler, takipçilerine özel testler hazırlayabilecekler. Özelliğin bilhassa eğitim içeriği üreten kanallar için kullanışı olacağı düşünülüyor.

YouTube’un test özelliği duyurusu (50. saniyeden itibaren)


YouTube, yeni test özelliğinin birkaç içerik üreticisiyle birlikte beta testlerine başladığını deklare etti. Özelliğin kullanılması için tek koşul ise içerik üreticisinin kanalının en az 500 aboneye sahip olması olacak. Test paylaşımlarının YouTube üzerinde nasıl gözüktüğü ise çabucak hemen paylaşılmadı. Lakin dizaynın anket paylaşımlarıya birebir olması beklenebilir.

Test özelliği duyurusunun yanı sıra YouTube, birkaç aydır Android’te test edilen fotoğraf düzenleme aracının da iOS’a geleceğini paylaştı. İçerik üreticileri, artık iOS aygıtlarında da topluluk paylaşımlarına ekleyecekleri imajları YouTube üzerinde düzenleyebilecek.
 
Üst