3 Toplu Cinayetin Ardından 14 Boş Sandalyeyle Şükran Günü

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Virginia Walmart’ta vardiyasında çalışan bir kapıcı. Tatil için Colorado Springs’teki evine dönen 40 yaşında bir kadın. Kız arkadaşının yanında genç bir adam, arkadaşının bir drag gösterisinde performansını izliyor.

Üç kolej futbolcusu. Koruyucu çocuklara yardım etmek için çalışan bir anne. İçkinizi hatırlayan bir barmen ve dans eden başka bir barmen.

Beyaz ve Siyah, eşcinsel ve düz, yaşlı ve genç. Bu ayki kitlesel silahlı saldırıların sadece üçünden yeni ölülerin toplanması, Amerika’nın her Kasım ayında bu zamanlar gurur duyduğu ideallerin – kapsayıcılık, farklılıkları bir kenara bırakma – resmidir. Son Şükran Günlerini bilmeyen on dört kişi çoktan arkalarındaydı.

Silahlı Şiddet Arşivi’ne göre, Salı günkü Chesapeake, Va.’daki bir Walmart’ta altı kişinin öldürüldüğü saldırı, yalnızca Kasım ayındaki 33’üncü ve bu yıl ülkedeki 606’ncı toplu silahlı saldırı oldu.

Bu silahlı saldırı, 13 Kasım’da Virginia Üniversitesi’nde üç öğrencinin ve Colorado Springs’teki bir gey kulübünde Cumartesi gecesi beş kişinin öldürülmesinin ardından meydana geldi.

Dünün ebeveynleri, çocukları ve arkadaşları Perşembe gününün boş sandalyeleri oldu.


Pazartesi günü Colorado Springs’te Club Q’nun dışında bir nöbet. Kredi… The New York Times için Daniel Brenner

Natalee Skye Bingham, acılı yumurta, karalahana ve fırında pişmiş mac ve peynir gibi Güney yemekleri vaat eden bir Memphis yerlisi olan arkadaşı Kelly Loving için “Şükran Günü için benim evimde olacaktı” dedi.

Bayan Bingham, “Benim için yemek pişirmek için sabırsızlanıyordu,” dedi. “Ve ona yemek pişirmek için sabırsızlanıyordum.”

Bunun yerine, onu neşelendirmek için bir gece Club Q’da öldürüldü. Bayan Bingham, “Şimdi, masamda bir kişi daha azaldı,” dedi.

Üç çekim de, içeridekiler için sıcak bir şekilde tanıdık gelen yerlerde gerçekleştirildi. Güvenli.

Club Q, LGBTQ ve oraya bir içki ve gösteri için gelen heteroseksüel patronlar tarafından geniş çapta “aile” olarak tanımlandı. Virginia Üniversitesi sporcuları, ders için izledikleri bir oyundan dönerken bir otobüste vuruldu. Ve şimdi bir Walmart mağazası, Amerika’nın her yerinde anında tanınan bir yer, bu, ülkenin kendisinden daha eski eski bir kolonide bulunuyor. Virginia eyalet mührü, Bağımsızlık Bildirgesi’ni imzalayan bir kişi tarafından oluşturuldu. Sloganı: “Sic Semper Tyrannis.” Böylece Daima Zalimlere.

Yakınlarda yaşayan 28 yaşındaki Sapporah Watkins, “Burası küçük bir kasaba ve caddenin hemen yukarısındaki Walmart” dedi. “Ya Walmart’ta çalıştınız ya da bir arkadaşınızın arkadaşı ya da durum her neyse. Bu beklenmedik. Kesinlikle.”


Soldan, Devin Chandler, Lavel Davis Jr. ve D’Sean Perry. Kredi… Reuters aracılığıyla Virginia Üniversitesi

Virginia Üniversitesi’nde, öldürülen futbolcular – Devin Chandler, Lavel Davis Jr. ve D’Sean Perry, “canlı, güzel genç adamlar” – yaklaşık 9.000 kişinin katıldığı bir anma töreninde kutlandı.

Sahada korkutucu olan oyuncular, tatlı genç çocuklar olarak hatırlandı. Takımda geniş bir alıcı olan Bay Davis, memleketi Ridgeville, SC’ye giden otoyol çıkışının numarasını koluna dövme yaptırmıştı ve bir takım arkadaşının hatırladığı gibi, burayı “dünyanın en büyük şehri” gibi gösterdi. .

Takım arkadaşı Bay Perry, bir çocukken Cadılar Bayramı için kırmızı bir Power Ranger gibi giyinmişti, kostümüne o kadar kapılmıştı ki Şükran Günü sonrasına kadar çıkarmadı. Ve Bay Chandler’ın ailesinde hala onun 10 yaşında bir otoparkta terkedilmişlikle dans ettiği bir görüntüsü vardı.

Antrenörleri Tony Elliott, tören sırasında “Üç genç kralıma, size sonsuza kadar minnettarım” dedi. “Dünyaya ışık olduğun için teşekkür ederim.”

Virginia Üniversitesi’nde bir nöbet. Kredi… The New York Times için Eze Amos

Ülkenin yarısında, tombala ve karaoke geceleri ve hafta sonu drag şovlarıyla Club Q’da Derrick Rump ve Daniel Aston popüler barmenlerdi.

38 yaşındaki bir arkadaşı ve iş arkadaşı Shadavia Green, “Daniel, kulübün dört bir yanından görebileceğiniz bir gülümsemeye sahipti” dedi ve “Oraya yürümek için bir neden bulmama izin verin,” derdiniz. Daniel’e daha yakın olmak için.

28 yaşında bir transseksüel olan Bay Aston, gösterilerde performans göstermeye bayılırdı.

Annesi Sabrina Aston, Associated Press’e “Çılgın peruklar ve kıyafetler alırdı ve sahnenin karşısına atlardı ve dizlerinin üzerinde kayabilirdi” dedi. “Ve oldukça eğlenceliydi. Herkes yuhalamaya ve bağırmaya başladı.”

Bir drag sanatçısı olan Tiara Kelley, hem Bay Rump hem de Bay Aston’ın onu bir ay önce Club Q ailesine kabul ettiğini ve gösteriden sonra onun için her zaman bir shot Fireball viskisi veya başka bir özel karışımla hazır olduklarını söyledi.

“Onlar en harika insanlardan sadece ikisiydi” dedi. “Barmenlerin bu kadar ilgili ve ilgili olması, bir barda çok sık karşılaştığınız bir şey değil,” dedi.


Soldan saat yönünde, Daniel Aston, Kelly Loving, Ashley Paugh, Raymond Green Vance ve Derrick Rump.

22 yaşındaki Raymond Green Vance, sıradan birinin tam tersiydi – Club Q’ya ilk kez sadece Cumartesi günü ortaokuldan beri kız arkadaşı ve ABD Ordusu’ndan babası Richard M. Fierro ile gösteriyi izlemek için ayak basmıştı. gazi birlikte davet edilmekten mutlu.

Daha sonra geceyi anlatırken, “Bu çocuklar bu şekilde yaşamak, iyi vakit geçirmek, eğlenmek istiyor” dedi. “Bundan mutluyum çünkü bunun için savaştım, böylece ne isterlerse yapabilirler.”

Çatışma başladığında, Bay Fierro ayağa fırladı ve saldırganı alt ederek sayısız hayatı kurtardı.

Ancak daha sonra, hayatta kalanlar bir araya toplandığında, sadık erkek arkadaş aralarında değildi. “Küçük kızım,” diye bağırdı Bay Fierro, “ve ben de onunla birlikte ağlıyordum.”

Polis, Chesapeake’de Salı gecesi uzun süredir Walmart müdürünün elinde bir tabanca ve fazladan cephaneyle mağazaya gelip ateş açtığı ve ardından kendini öldürdüğü silahlı saldırıdan bir gün sonra ölülerin tespit edildiğini söyledi.

Önce isimler geldi: Fiyatları belirleyen ve malları düzenleyen ekibin uzun süredir üyesi olan Randall Blevins. Brian Pendleton, sorun ne olursa olsun yardımcı olmasıyla tanınan bir bakım görevlisi.

Chesapeake, Va’daki Walmart’ın dışında derme çatma bir anıt. Kredi… The New York Times için Kenny Holston

Sonra acı verici derecede tanıdık olan sıfatlar geldi: “Sessiz,” dedi bir komşu kurbanlardan biri olan Tyneka Johnson için. Bir diğeri ona “tatlı bir genç bayan” dedi.

Facebook’ta bir arkadaş, Bay Pendleton’dan bahsederek “Tam bir kaç adam” yazdı.

Tatlı.

Güzel.

Gülümsemek.

canlı.

Güzel.

arkadaş.

Bunlar, artık çok kısa ölüm ilanlarında ifade edilen, Amerikalıların en çok minnettar olduğu nitelikler arasında.

Chris Cameron, Amy Qin, Kris Rhim, Dave Philipps, Eliza Fawcett, Nicholas Bogel-Burroughs ve Rich Griset raporlamaya katkıda bulundu.
 
Üst