Adam ATV Sürüsü ve Dirt Bike Riders Tarafından Dövüldükten Sonra Öldü

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Polis müfettişleri, Doğu Harlem’de Doğu 125. Cadde’de ATV’ler ve arazi motosikletlerinde yaklaşık 30 kişi tarafından dövülen 45 yaşındaki bir adamdan haftalar sonra bir cinayetin şüphelilerini arıyor.

Polis Departmanı, polisin Arthur Cooke olarak tanımladığı adamın, 4 Kasım günü saat 22:00 sularında, gruptaki birinin aracının yolcu tarafındaki aynaya çarptığında doğuya doğru ilerlediğini söyledi. Hasarı incelemek için dışarı çıktığında, biniciler onu dövmeye başladı.

Bölüme göre Bay Cooke, NYC Health + Hospitals/Harlem’e götürüldü ve burada 18 Kasım’da boynuna ve omurgasına künt kuvvet travması nedeniyle öldüğü açıklandı.

Şehirde arazi motosikletleri ve ATV’ler yasa dışı ama şehir yıllardır araçlarla boğuşuyor. Manhattan’ın her yerindeki caddeler ve sokaklar, tekerlekli bisikletleri patlatan, gösteriler yapan ve kulakları sağır eden bir uğultu arasında kendilerini videoya kaydeden binici sürüleri tarafından periyodik olarak ele geçirilir.


Devralmalar bazen şiddete dönüşüyor. Mart ayında, bir grup arazi motosikletçisi, sürücünün kazara motorculardan birine çarpması üzerine Harlem’de bir adamı ve yetişkin oğlunu arabalarından sürükleyip dövdü.

Ve 2013’te, bir SUV sürücüsünün dövülmesiyle sonuçlanan bir kovalamacanın ardından, Harlem, Bronx, Washington Heights ve Inwood’daki toplulukların sakinleri, şehrin yasa dışı araçları kullanan grupların oluşturduğu tehlikeleri görmezden gelmesinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirmeye başladı.

Geçen yıl, bu tür gruplardan kaynaklanan birkaç şiddet olayının ardından, şehir sert önlemler almaya başladı ve bir milletvekili, araçları kullananların para cezalarını artırmak için bir yasa önerdi.

Haziran ayında, Belediye Başkanı Eric Adams ve Polis Komiseri Keechant Sewell, şehrin araçları sokaklardan kaldırmak için mücadeleyi hızlandırdığını duyurdu. Komiser Sewell, Polis Departmanının şehir genelinde 2.000’den fazla ATV’ye ve arazi motosikletine el koyduğunu, bunun 2021’in aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 80 daha fazla olduğunu söyledi.

Bay Adams o sırada “Bizim için sadece baş belası ve sıkıntı değiller, aynı zamanda son derece tehlikeliler” dedi.
 
Üst