Bachoco, hammadde fiyatlarındaki istikrardan destek alıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Meksika'daki büyüme aynı zamanda, Sonora'da faaliyet gösteren domuz eti üreticisi ve ihracatçısı Norson'un faaliyetlerini içeren ve geçen yılın Ekim ayında satın alınan 'Diğerleri' segmentindeki malların satışındaki %49,9'luk artıştan da kaynaklandı.

Kategori bazında, konsolide düzeyde kümes hayvanı sektöründeki satışlar, önceki yılın aynı döneminde kaydedilen 19.639,6 milyon pesoya kıyasla çeyrekte %8,4 düşüş yaşayarak toplam 17.983,2 milyon pesoya ulaştı.

Domuz eti üretimini içeren “Diğer” kanalının satışları, geçen yılın aynı döneminde faturalandırılan 3 milyar 632,6 milyon pesoya göre %49,4 artışla 5 milyar 427 milyon pesoya yükseldi.

Şirket ayrıca satışların maliyetinde de %1,9'luk bir düşüş kaydetti. bazılarının azalmasından kaynaklanıyor mallar.

2024 yılının ilk çeyreğindeki sermaye yatırımları, 2023 yılının aynı dönemindeki 986,5 milyon pesoya kıyasla %28,7 artışla 1.270,1 milyon pesoya ulaştı. Kaynaklar esas olarak farklı üretim alanlarımızdaki iyileştirme projelerine tahsis edildi.

Ocak ayından mart ayına kadar şirketin FAVÖK'ü veya faaliyet akışı, 2023'ün aynı dönemindeki 2 milyar 33 milyon pesoya kıyasla %18,1 artışla 2 milyar 400 milyon pesoda kapandı.

Hakim tarafın net karı, geçen yılın ilk çeyreğindeki 912,6 milyon pesoya kıyasla %191 artışla 1 milyar 389 milyon pesoya ulaştı.

Şirketin bulunduğu yer hisselerinizi listeden çıkarma süreci Meksika Menkul Kıymetler Borsası'na ait olan şirket, dokuz üretim kompleksinde faaliyet göstermektedir ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir üretim kompleksine ek olarak Meksika'da 100'den fazla dağıtım merkezine sahiptir.

Bachoco listeden çıkarma sürecinde ilerleme bildirmedi. Şu ana kadar Robinson Bours ailesinin, borsadan çıkış işlemlerinin başlaması için gerekli olan yüzde 95 hisseyi zaten satın aldığı biliniyor.

Bir grup yatırımcının, şirketin dolaşımdaki her kitap için teklif ettiği fiyatla ilgili anlaşmazlıklarını dile getirmesi nedeniyle bu süreç tartışmalara yol açtı.