Balonlar, Kalabalıklar ve Kümes Hayvanı Şeklinde Şapkalar: Ebedi Yayılan Bir Şükran Günü Ayini

Bilgin

Global Mod
Global Mod
“Palyaçolar, ucubeler, hayvanlar ve şamandıralardan oluşan bir maiyetle, kırmızı bıyıklı adam binlerce kişinin gözü önünde saat 9’da varıyor…”

Böylece, 27 Kasım 1924’te Macy’s mağazasının düzenlediği ilk Şükran Günü geçit töreninin New York Times’daki ilk yayını başladı. Doksan yedi yıl, 11 ay ve 28 gün sonra, 10 yaşındaki Lynden Alford ayağa kalktı. Columbus Circle’daki geçit töreni rotası, bando gruplarına, baton twirlers ve tabii ki dev balon karakterlerine bağırarak – ve uzun zaman önceki geçit töreni muhabirinin en sevdiği gösteriyi tanımlamasına kızıyor.

Ana sponsorun çoğunu temsil eden sanatçılar. Kredi… Hiroko Masuike/New York Times

“Ucubeler mi?” Kurabiye gibi giyinmiş biri sıcak pembe kapüşonlu ceketinin ve uyumlu pantolonunun üzerine konfeti fırlatırken Lynden dehşet içinde haykırdı. “Bunlar bizi eğlendiren ve 1924’ten beri eğlendiren insanlar!”


Perşembe günü, 98. yıllık Macy’s Şükran Günü Geçit Töreni, bir önceki kez Manhattan’ın Batı Yakası’nda yoluna devam etti. Sünger Bob KareŞort’tan köpek Bluey’e kadar dev helyum balonu karakterlerinden oluşan maiyeti, mükemmel bir mavi gökyüzünde sallanıyordu.

Altlarında, Geoffrey the Giraffe’nin DJ güvertelerini döndürdüğü Toys “R” Us’tan bir tanesi ve sırtında Central Park West’e doğru sürünerek gönderilen, sırtında New Orleans’ın Fransız Mahallesi’nin bir kopyası olan dev bir timsah şeklindeki bir diğeri de dahil olmak üzere özenle hazırlanmış şamandıralar vardı. Louisiana Turizm Ofisi tarafından. Bu, koronavirüs pandemisinin kısaltılmış, blok uzunluğundaki bir versiyonu zorlamasından bu yana ikinci tam geçit töreniydi ve önceki şatafat ve savurganlık caddeleri yeniden neşelendirdi.

Kalabalığın içinde sıçrayan, Williamsburg, Brooklyn’den Lynden, geçit töreninin uzun geçmişini düşündü ve gösteriyi savunmasında hararetlendi.

“Ucube değiller, palyaço değiller, oldukları gibi mükemmeller!” dedi.

Kaliforniya, Fresno’dan Clovis Kuzey Eğitim Merkezi Bronco Bandosu yanından geçti. “Bu lise ta ta California’dan bize nasıl parıldadıklarını göstermek için geldi,” dedi, sesi titriyordu. “Onlara saygı duyuyorum!”


Yakındaki bir polis memuru ona döndü. “Artık sana şeker yok,” dedi.

“Ama şekeri severim!” Lynden haykırdı.

Fowl şapkası bir Şükran Günü moda ifadesi yaptı. Kredi… Hiroko Masuike/New York Times
Geçit töreni, bir grup genç çiçek de dahil olmak üzere çok sayıda gönüllü gerektirir. Kredi… Hiroko Masuike/New York Times
Genç, yaşlı, insan ve aynı şekilde şişme sürüngen için bir sabah. Kredi… Hiroko Masuike/New York Times
 
Üst