Bir New Jersey Cumhuriyetçisinin Siyasi Stratejisi: Daha Az Söyle

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Eyaletin en rekabetçi kongre yarışına kilitlenmiş bir New Jersey Cumhuriyetçisi olan Tom Kean Jr., başlıca rakiplerini tartışmayı reddetti.

Çoğu muhabirle konuşmaktan kaçındı.

Ve Cumhuriyetçi Ulusal Komite’nin 6 Ocak’ta Capitol’deki ölümcül ayaklanmayı “meşru siyasi söylem” olarak nitelendirmesine katılıp katılmadığına dair sorulardan kaçındı.

Ünlü bir siyasi ailenin çocuğu olan Bay Kean, sağdan meydan okuyanlarla karşı karşıya kalırken ılımlı kararsız seçmenleri yabancılaştırmaktan kaçınmaya çalışırken temel bir strateji gibi görünen şeyi benimsedi: temelde çenesini kapalı tutmak.

Rider Üniversitesi’ndeki Rebovich New Jersey Politika Enstitüsü müdürü Micah Rasmussen, “Ben buna sessizlik yemini diyorum” dedi.


Demokratik bir siyasi danışman olan Julie Roginsky, kilit sorunun Bay Kean’ın stratejisinin – ne kadar alaycı olursa olsun – işe yarayıp yaramayacağı olacağını söyledi.

“Tom Kean bu tür salıncak bölgelerinde kazanan bir formül buldu mu? Hangisi hiçbir şey söylememek?” dedi.

“Öyleyse, üsse bir köpek düdüğü gibi ağzını kapalı tuttuğun için medyanın seni kınamasını mı kullanıyorsun?” o ekledi.

Siyasi hesaplama işe yarasın ya da gitmesin, gelecek ayki ön seçimin sonuçları, muhtemelen, daha önce gibi liderler tarafından özetlenen ılımlı bir Cumhuriyetçi siyaset markasıyla daha iyi bilinen bir eyalette, eski Başkan Donald J. Trump’ın GOP üzerindeki hakimiyetinin bir ölçüsü olarak görülecektir. Bay Kean’ın babası, iki dönem popüler bir vali.

Bay Kean’in başlıca altı rakibinin çoğu, Bay Kean’e sadık seçmenlerin dikkatini çekmek için rekabet ederken, onun muhafazakar olarak itibarını zedelemeye çalıştı. Koz.


Rakiplerden biri, Cumhuriyetçi milletvekilleri arasında bir Devlet Evi Covid-19 aşısı görevine karşı kamuoyu önünde meydan okuyan liderlerden biri olan Eyalet Meclisi Üyesi Erik Peterson, Bay Kean’ın “bu yarışa kadar asla muhafazakar olmamıştı” dedi. Bir diğeri, Bay Trump’ın seçmen sahtekarlığı iddialarını destekleyen ve Başkan Biden’ın zaferinden ikna olmadığını söyleyen eski bir evanjelik Hıristiyan papaz Phil Rizzo, Bay Kean’ın “liberal oylama rekoru” dediği şeyin altını çizdi.

Eski bir eyalet meclis üyesi ve senatör olan 53 yaşındaki Bay Kean, ilçe ve eyalet liderlerinin kurumsal desteğine ve oy pusulalarında önemli bir yere sahip. Geniş aday yelpazesinin muhafazakar oyları dağıtması ve bir sonraki en yakın rakibi Bay Rizzo’dan dokuz kat daha fazla kampanya parası toplayan Bay Kean’a fayda sağlaması bekleniyor.

Bay Kean 7 Haziran’da ön seçimi kazanırsa, 2020’de Bay Kean’ı kıl payı yenen ikinci dönem Demokrat olan görevdeki Tom Malinowski ile tekrar karşı karşıya gelmesi muhtemel.

Birincil, hayati hareketli bölgelerdeki Cumhuriyetçilerin geçen yıl göründükleri kadar enerjik kalıp kalmayacağına dair ipuçları da sunabilir.

Büyük ölçüde varlıklı ve banliyö olan Yedinci Kongre Bölgesi, ülke genelinde Demokratların 2018’de Meclis’in kontrolünü değiştirmesine yardımcı olan ve Kasım ayında yapılacak ara seçimler için çok önemli olarak görülen iyi eğitimli kararsız seçmenlerle doludur.

New Jersey’deki Kayıtlı Demokratlar, bir milyondan fazla seçmenle Cumhuriyetçilerden daha fazla. Yine de Cumhuriyetçi katılım Kasım ayında yükseldi ve bir Demokrat olan Vali Philip D. Murphy, beklenenden çok daha dar bir farkla ikinci bir dönemi kazandı. Demokrat Parti, Yasama Meclisinin kontrolünü elinde tuttu, ancak biri güçlü Senato başkanı Stephen M. Sweeney’nin elindeki de dahil olmak üzere yedi sandalye kaybetti.

Vali Philip D. Murphy, 1977’den bu yana New Jersey’de yeniden seçim kazanan ilk Demokrat. Ancak beklenenden çok daha küçük bir farkla kazandı. Kredi… New York Times için Michelle Gustafson

Profesör Rasmussen, “Soru, Cumhuriyetçi coşkunun yüksek oranda devam edip etmeyeceği olacak” dedi.


Bay Kean’ın kampanyası, kendisinin bir röportaj için müsait olmadığını ve halka açık programlarını sağlamadığını söylerken, Anma Günü hafta sonu boyunca çeşitli geçit törenlerine ve etkinliklere katılmayı planladığını belirtti.

Geçen hafta sonu, eyalet ve federal yarışlar için adayları çeken büyük bir blok partisinde, Bay Rizzo, Bay Kean’a “Tartışacak mıyız, tartışmayacak mıyız?” diye soran bir filme çekildi. Bay Kean yanıt vermedi ve 45 yaşındaki Bay Rizzo, görüntüyü Twitter’da yayınladı.

Aynı zamanda, Bay Kean, Demokratik Kongre Kampanya Komitesi’nin düzenli e-posta patlamalarında istismar etmeye çalıştığı bir gerçek olan, GOP’un daha muhafazakar kanadında aktif olarak oynadı.

Bay Kean, adaylığını açıklamak için ABD Temsilciler Meclisi’nin kutuplaşan Cumhuriyetçi azınlık lideri Kevin McCarthy’nin yanında yer aldı. Onu başlıca rakiplerinden ayıran bir konu olmamasına rağmen, Bay Biden’ın göçmenlik politikasına karşı olduğunu vurgulamak için Meksika sınırına gitti.

Geçen yıl, 6 Ocak’ta Bay Kean ve liberal bir eski Demokrat senatör olan Loretta Weinberg, Capitol protestocularını “derhal eve dönmeye ya da yasaların tüm gücüyle yüzleşmeye” çağıran ortak bir bildiri yayınladı.

Açıklamada, “Washington’da tanık olduğumuz şey, demokrasimizin nasıl işlemesi gerektiği değil” denildi.


Ancak, 2018’de Bay Malinowski’ye yenilen eski Vali Christine Todd Whitman ve Leonard Lance gibi diğer önde gelen New Jersey Cumhuriyetçileri, Cumhuriyetçi Ulusal Komite’nin 6 Ocak olaylarına ilişkin tutumunu “bir ‘ hukukun üstünlüğüne, barışçıl özyönetime ve anayasal düzene hakarettir.”

Eyaletin en büyük haber kuruluşu The Star-Ledger, Bay Kean’ı “korkunç bir aday” olarak tanımlayan bir başyazıda yer almama kararını eleştirdi.

Yedinci Kongre Bölgesi, Bay Kean’ın yaşadığı Westfield gibi New York’un banliyö kasabalarını alır, kuzeye, eyaletin en muhafazakar bölümlerinden birine ve batıya, soylu mülklerle dolu topuklu topluluklara ulaşır.

Kazanan bir üniversite eğitimli seçmen karışımı ve 2018’de yaygın Trump karşıtı coşkuyla, son ara dönemde Demokratik kontrole dönen dört New Jersey kongre bölgesinden biriydi.

Ancak Bay Trump artık Beyaz Saray’da değil ve Bay Biden’ın popülaritesi azalıyor. 401(k) emeklilik planları hızlı yükselişlerini durdurdu. Ve satın alınabilirlik politikacılar arasında parola haline geldiğinden, benzin fiyatları galon başına 5 dolara doğru ilerliyor.

2020’de, Kongre için üçüncü yarışında Bay Kean, Bay Malinowski’yi devirerek 5.329 oyla geldi.

Ardından, geçen yılın sonlarında Bay Kean’in kazanma şansı arttı: Bölgenin sınırları, 2020 nüfus sayımındaki eyalet çapındaki demografik değişimleri yansıtmak üzere tasarlanmış bir süreçte daha fazla Cumhuriyetçi kasabayı içerecek şekilde yeniden çizildi. Partizan olmayan Cook Siyasi Raporu o zamandan beri yarışa “yayınlanmış Cumhuriyetçi” bir derece verdi.

Yedinci Kongre Bölgesi şimdi Hunterdon ve Warren İlçeleri ile Morris, Somerset, Sussex ve Union İlçelerinin bölümlerini içeriyor.


Morris County, Bay Biden’ın zaferine katkıda bulunan siyasi değişimin canlı bir örneğini sunuyor. Kabaca yüzde 70 beyaz, sakinlerinin yarısından fazlasının dört yıllık üniversite diploması var ve medyan gelir 117.000 dolar.

Cumhuriyetçiler orada Demokratlardan 21.000 daha fazla, ancak New Jersey Dışişleri Bakanlığı’na göre, GOP’un 39.000 seçmen üstünlüğüne sahip olduğu 2016’dan bu yana bu avantaj daraldı.

Daily Kos’a göre, 2016’da Bay Trump, Morris County’nin ardından Yedinci Kongre Bölgesi’ne dahil olan seçmenler arasında Hillary Clinton’ı yüzde 9 puan yendi. Dört yıl sonra, Bay Trump, Bay Biden’a orada yüzde 1’den az bir farkla kaybetti.

Bayan Roginsky, Kasım ayındaki seçimlerin, Bay Trump’a karşı oy kullanan kararsız seçmenlerin, kutuplaşan eski cumhurbaşkanı oy pusulasında veya Beyaz Saray’da olmadığı zamanlarda Demokrat kanatta kalıp kalmayacağına dair bir pencere açacağını söyledi.

“Bu yeniden düzenleme kalıcı mı – yoksa bu sadece Donald Trump’ın başkanlığına bir tepki miydi” dedi. Bana göre bu seçimin en büyük soru işareti bu” dedi.

Bilinmeyen bir faktör kürtajdır ve Yüksek Mahkeme’nin kadınlara yaklaşık 50 yıldır hamileliklerini sonlandırma hakkı veren meşru emsal olan Roe v. Wade’i bozma kararının kadın seçmenleri nasıl harekete geçirebileceğidir.

Bir diğeri, Bay Malinowski’nin yüz binlerce dolarlık hisse senedi ticaretini gerektiği gibi ifşa etmediğini iddia eden Meclis Etik Komitesi tarafından yürütülen bir soruşturma. Bay Malinowski, açıklama eksikliğinden “benim açımdan dikkatsizliği” sorumlu tuttu ve pişman olduğunu ve bunun için tüm sorumluluğu üstlendiğini söyledi.

Meclis üyeleri Erik Peterson (sağda) ve Brian Bergen, Covid-19 aşısı veya negatif test gerektiren bir Eyalet Meclisi kuralına uymayı reddetti. Kredi… Mike Catalini/Associated Press

New Jersey Right to Life tarafından desteklenen Bay Rizzo ve Bay Peterson, kürtajın New Jersey’de kürtaj haklarını düzenleyen bir yasa tasarısına karşı oy veren Bay Kean’e karşı birincil yarışta ağır bir faktör olduğuna inanmadıklarını söylediler. .

Bir gayrimenkul geliştiricisi olan Bay Rizzo, çalıştığı bölgede yaşamıyor, ancak kendisinin ve ailesinin oraya “taşınma sürecinde” olduğunu söyledi. Geçen yılki Cumhuriyetçi ön seçimde vali adayı olarak ikinci oldu ve seçmenlerin kendisinin ve 2016’da oy vermediğini söylediği Bay Trump’ın ilgisini çekmesi gerektiğini söyledi.

Bay Rizzo, “New Jersey’de iki partimiz var: siyasi sınıf ve diğer herkes” dedi. “Ve kimse bir diğerini temsil etmiyor.”
 
Üst