‘Birden Bir Temizlik Görevlisi Kamyonun Kabininden Atladı’

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Hortumlu

Sevgili günlük:

Aşırı sıcak ve nemli bir Temmuz sabahı köpeğimi gezdirirken, Lenox Hill’deki bir apartmanın önündeki kaldırımdan hortumla geçen bir hamalın yanından geçtim.

Yakındaki bir trafik ışığında duran bir çöp kamyonu vardı. Aniden, bir temizlik görevlisi kamyonun kabininden atladı, kaldırıma koştu ve kollarını havaya kaldırdı.

Daveti kabul eden hamal hortumu ona çevirdi.

“Gitme zamanı!” İkisine de kahkahalarımın arasından bağırdım.

Temizlik görevlisi tekrar kamyona bindi.

“Hey bebeğim,” diye bağırdı kamyon hareket etmeye başladığında, “mahallede güzel bir gün!”

— Kristen Bihary

Uzun Yol

Sevgili günlük:

Nashville’e dönüş uçuşu için kızım Lorraine’i JFK’ye götürüyordum. Brooklyn’den saat 1 civarında ayrıldık ve Belt Parkway’e gittik.

Terminale yanaştığımızda, uçuşunun iptal edildiğini söyleyen bir mesaj aldı. Havayoluyla çılgınca pazarlık yaparken eve doğru sürmeye başladım.

Kennedy’den saat 21:00’de bir uçuş vardı, ancak rezervasyon sağlamdı. Özür dileyerek, havayolu temsilcisi ertesi sabah Lorraine’e bir uçuşta yer ayırttı.

Hayal kırıklığına uğrayan Lorraine, havayolunun La Guardia ve Newark’tan da Nashville’e uçtuğunu fark etti. Bu uçuşlardan birine yerleştirilmesini istedi. Yeterince Mühlet, tam eve yakın bir park yeri bulduğumda, Newark’tan saat 17:40’ta bir uçakla rezerve edildi.

Verrazzano’ya gittik, üzerinden geçtik ve Staten Adası’ndan geçtik, Goethals Köprüsü’nü geçtik ve New Jersey Paralı Yoluna bindik.

Havaalanı çıkışına yaklaşırken Lorraine’e hangi terminale ihtiyacı olduğunu sordum.

“Oh hayır!” Metin mesajları arasında gezinirken birden ağzından çıktı. “Uçağım La Guardia’dan çıktı!”

Paralı yoldan geri döndük, Newark Körfezi Köprüsü’nü geçtik ve Holland Tüneli’ne doğru yol aldık. Onu Manhattan’a götürdük, Canal Street’i geçtik, Manhattan Köprüsü’nden Brooklyn’e gittik, BQE’ye bindik ve onu Kosciuszko’dan Queens’e götürdük.

Sonunda onu La Guardia’daki Terminal C’ye bıraktım.

Şuna da bak anne, dedi Lorraine sırıtarak. “Beş köprüden, dört ilçeden, iki eyaletteki üç havaalanına ve bir tünele seyahat ettiğiniz için övünebilirsiniz.”

— Eileen Tynion

Her ne ise

Sevgili günlük:

1’i Bronx’a sürüyordum. Son derece üzgündüm ve etrafımdaki dünyaya sessizce küfrediyordum.

Kapının yanındaki bir sıranın sonunda oturuyordum ve sebepsiz yere acımı muhtemelen gözlerimde yaşlarla karşımdaki bir adama odaklamaya başladım.

Ona gerçekten bakmadığımı hatırlıyorum ve düşüncelerimi kafamda çığlık attığımı, sadece kendime hava verdiğimi hatırlıyorum.

Tren bir sonraki istasyona girdiğinde, ben hala düşüncelerimde kaybolmuş ve dünyaya bağırırken adam ayağa kalktı. Kapıda beklemek için arabanın karşısına geçti.

Yüksek sesle tek bir kelime bile söylemeden eğildi, elini omzuma koydu ve bana baktı.

“Her ne ise, o kadar da kötü olamaz,” dedi ve sonra trenden indi.

O anda hayatım değişti ve o zamandan beri neden üzgün olduğumu hiç hatırlamadım.

-John Orth

Süpürge

Sevgili günlük:

Brian ölmeden beş yıl önce Citi Field’da bütün bir bölümü doldurmaya yetecek biletimiz vardı. 20. sıradaydı; Dokuzuncudaydım. Üst güverteydi ve aydınlandık. Brian, Mets’in seriyi süpüreceğini düşündüğü için oyuna bir süpürge getirmişti.

Altıncı vuruşta arkama baktım ve kolunun sanki süpürgeyi bana fırlatacakmış gibi ileri geri sallandığını gördüm. Bunu gerçekten yapabileceğinden endişelendim.

Aramızdaki 11 sıradakiler de olup biteni fark etmeye başlamıştı. Brian seyircisi olduğunu görür görmez parlak mavi gözleri büyüdü.

Süpürge ağır çekimde elini bıraktı. Havai fişekleri izleyen çocuklara benzeyen insanların şaşkın yüzleri üzerinde dolaştı ve sonra avucuma çarptı.

Parmaklarım kılların etrafında kenetlendi. Bütün bölüm alkışladı.

Bir saat sonra, Mets Ulusalları taramasını tamamladı.

— Thomas Porpiglia

Takıldı

Sevgili günlük:

Bryant Park’tan bir arkadaşımla ayrılıyordum ki, bir kız yanlışlıkla indiğimiz basamakları tökezledi. Telefonu ayağımın dibine düştü.

Almak için eğildiğimde elimdeki içeceği fark etti.

“Oooh, boba,” dedi. “Yum!”

“Kışpuz çayı,” dedim gülümseyerek ve telefonu ona uzatarak.

“Bir dahaki sefere alıyorum,” dedi birlikte olduğu arkadaşına.

— Lora Oh

Okumak
tüm son girişler ve bizim gönderim yönergeleri . Bize e-posta yoluyla ulaşın günlü[email protected] veya takip et @NYTMetro Twitter’dan.

Agnes Lee’nin çizimleri