Bosch, Asya'daki tedarikçileri ülkeye getirmek istiyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Alman devinin Çinli şirketlerle ilişkisi yeni değil. Bosch şunu tahmin ediyor: Dünya üretiminin yüzde 30'u Dünyanın o bölgesinden geliyor.

Bölgede daha fazla arza sahip olma ihtiyacı aynı zamanda Meksika, ABD ve Kanada arasında 2026 için planlanan ticaret anlaşmasının (T-MEC) gözden geçirilmesinde de yatıyor. %75'e kadar VCR.

“Bunu zaten düşünüyoruz. Doğrudan satın alma alanı ve üretim alanıyla, yeni ürünler, zorluklar ve her şey üzerinde çalışıyoruz; bu kendimizi hazırlamakla ilgili,” diye ekliyor Bosch vergi ve dış ticaretten sorumlu başkan yardımcısı Eduardo Pérez.

Bosch, 2023 yılında ülkeye 25.000 milyon peso yatırım yaptı ve bunun 15.000'i otomotiv endüstrisine ayrıldı.

Bosch bu yıl bazı malzemeleri Kuzey Amerika'da bulma fırsatlarını görüyor elektronik Bugün malzeme tedariğinin yanı sıra Asya devinden de satın alıyor.

Alman şirketinin hedefleri, Çin ürünlerinin girişini sınırlamak amacıyla, Meksika üzerinden topraklarına giren çelik ve alüminyum konusunda ABD ve Meksikalı yetkililer arasında bir dizi anlaşmazlığın biriktiği bir ortamda ortaya çıkıyor.

Ülkedeki mobilite çözümleri satışından sorumlu başkan yardımcısı Eduardo Watty'nin bakış açısına göre, yeni teknolojilerin geliştirilmesinde küresel bir bakış açısına sahip olmak çok önemli, dolayısıyla Çinli tedarikçilerde bir artış aransa da bu, önümüzdeki dönemde yapılacak. geçerli yasal çerçeve.

“Bu şekilde çalışıyoruz: üretim zincirlerini nasıl optimize edeceğiz ve aynı zamanda farklı teknolojileri nasıl optimize edeceğiz. Bunu bir fırsat olarak görüyorum. Önemli olan, ülke tarafından dikte edilen tüm yasal kurallara uymamız ve yatırımları sürdürmeye gerçekten açık olmamızdır” diye belirtiyor.