‘Bu Çizimi Duvarıma Astığımı Göremedim’

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Garip Görünümlü Kuşlar

Sevgili Günlük:

I İki çerçeveli, imzasız kuş çizimi gördüğümde Yukarı Batı Yakası’ndaki bir ikinci el dükkânındaydım.

Çizimler açıkça aynı sanatçının eseriydi. Kömürden yapılmış kocaman, kocaman gözleri olan tuhaf görünüşlü kuşlardı.

Birini sevdim, diğerini sevmedim. Sevdiğim, yan tarafa bakan emu’ya benzeyen tek bir kuştu.

Diğer çizim, dodosa benzeyen iki kuştu. Benzer ifadeleri vardı ve sanki izleyiciye bakıyormuş gibi yüzleri öne bakıyorlardı. O çizimi duvarıma asıp her gün ona baktığımı göremiyordum.

Aynı sanatçıya ait oldukları çok açık olduğundan, seti bölmek konusunda komik hissettim, bu yüzden yapmadım.

Birkaç gün sonra tekrar dükkânda durduğumda, sevdiğim çizimin hala orada olduğunu ama diğerinin gitmiş olduğunu görünce şaşırdım. Bir başkası görmüş olmalı, çizimi beğenmiş, benim hoşuma gitmemiş ve setin dağılmasından endişe duymamıştım.

Kalan çizimi hemen aldım.

— Michael Fishman

5 Kelime; 4 Madeni Para

Sevgili Günlük:

1964’te, 8 yaşındayken, annemin isteği üzerine neredeyse her gün ailemin Riverdale’deki dairesinden dışarı çıkmaya cesaret ettim.

Asansörden aşağı inip, süt makinesiyle sigara makinesinin karanlıkta yan yana pusuya yattığı merdiven boşluğu kapısını geçin ve ardından lobiden dışarı çıkın.

Bir sağ, sonra bir sol, sonra iki blok ve annemin fırınına doğru bir sağ.

Beş kelime ve dört madeni para: Çekirdeksiz çavdar ekmeği, dilimlenmiş. Bir çeyrek, bir kuruş, iki peni.

Annem, eve dönerken ekmeğin yarısını yiyeceği için kardeşimi gönderemeyeceğini söyledi. Bende sadece iki topuk eksikti.

— Gerri Ginsburg

Hazırlanıyor

Sevgili Günlük:

Tamamen dalmış halde Stuy Kasabasında yürüyordum bir iş görüşmesine hazırlanırken telefonumda

Yaptığım işe o kadar dalmıştım ki, yürüyüşe çıkan yaşlı bir adama neredeyse çarpıyordum. Bana onaylamaz bir ifadeyle baktı.

“Çok üzgünüm” dedim. “Yarın hayalimdeki iş için görüşme yapıyorum ve yapabileceğim tek şey hazırlanmak.”

Hızlı temposuna devam ederek devam etti. Sonra başını omzunun üzerinden çevirdi. Yüzünde bir gülümseme vardı.

“Beni referans olarak yazın” dedi. “İyi şanlar!”

— Melissa Ertl

West Fourth Street Courts

Sevgili Günlük:

Nezaket toplantıları devam ederken, felaket. Daha sonra, sanki her şey bana karşıymış gibi hissederek sokaklarda sendeleyerek yürüdüm.

Yıllar boyunca bana birçok ipucu verdikten sonra, şehir bana açıkça önce ve herkesin dışarı çıkmasını söylüyor diye düşündüm. Belki de sonunda dinlemenin zamanı gelmişti.

Bir noktada West Fourth Street basketbol sahalarına gittim. Maçı seyrederken iyi giyimli, el çantası olan bir adam yanıma yaklaştı.

“İnsanlar sizi hafife alıyor,” dedi isteksizce. “Veriyorsun ve veriyorsun ve karşılığında hiçbir şey almıyorsun. Ama sen iyi bir insansın ve…”

Söylediklerinin geri kalanını tam olarak hatırlamıyorum çünkü araya girmemek için çok uğraşıyordum. göz yaşları.

Bir defter çıkardı ve bir dizi sorunun yanıtını düşünmemi istedi – ama ona söylemedim – en sevdiğim numara, karımın adı, yaşı, en sevdiğim renk, ilk adı. düşmanım.

Daha sonra tüm cevaplarımın düzgün bir listesini çıkardı. Sihir numaralarına gelince kaba değilim, ama bu adam sertifikalı bir büyücüydü.

Bana hayatımın düzeleceğine ve o ay sonra hayalimdeki işi alacağıma dair güvence verdi. Sonra üç sayı yazdı: önerilen bağışlar.

Ona o kadar nakitim olmadığını söyledim.

“Yakınlarda bir ATM var” dedi.

— Mark Hsu

Süpürge ve Faraş

Sevgili Günlük:

Apartmandan çıktım I yeni taşınmıştı. Bir Eylül sabahıydı ve hafif bir yağmur yağıyordu.

Trenim birazdan geliyordu ve yağmur yağmıyordu, bu yüzden bir şemsiye almak için yukarı çıkmamaya karar verdim ve onun yerine istasyona gittim.

Dışarıda süpüren bir adamın yanından geçtim. Bir elinde süpürge, diğerinde faraş vardı.

“Hey, bayan” dedi, o kadar alçak sesle konuşuyordu ki neredeyse onu duyamıyordum. Benimle konuşuyor olabileceğini düşündüm ama sokaklarda yabancılarla çok fazla kötü etkileşimi olan biri olarak, yürümeye devam etmenin en iyisi olduğunu düşündüm.

“Bayan” dedi tekrar.

Bir şey düşürmüş olabilir miyim diye merak ettim. Ceplerimi kontrol edemeden, bu sefer biraz daha yüksek sesle tekrar duydum.

“Bayan!”

Döndüm. Elindeki süpürgenin yerini şeffaf plastik bir panço almıştı. Kapşonlu sarı bir tane giymişti. Önden su damlaları akıyordu.

“Yağmur için” dedi elini uzatarak.

— Aiza Shahid-Qureshi

tüm son girişleri ve bizim okuyun başvuru yönergeleri . Bize e-posta [email protected] aracılığıyla ulaşın veya Twitter’da @NYTMetro adresini takip edin.

Agnes Lee’nin

çizimleri