Buffalo’da Biden ‘İç Terörizmi’ Kınadı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Günaydın. Bugün, Başkan Biden’ın süpermarket katliamı kurbanlarının yasını tuttuğu Buffalo’daki gelişmeleri takip edeceğiz. Ayrıca yeni kongre bölge haritalarının bazı New York Demokratlarını birbirine karşı nasıl karşı karşıya getireceğine de bakacağız.

Kredi… Nicholas Kamm/Agence France-Presse — Getty Images

Başkan Biden, Buffalo’da bir süpermarkette meydana gelen katliamda 10 kişinin hayatını kaybettiği büyük ölçüde Siyahi topluluğa giderek aykırı bir açıklama yaptı. “Burada olanlar basit ve anlaşılır: Terörizm. Terörizm. İç terör” dedi.

Biden, kurbanların her birini tanımlamak için zaman ayırdı – 3 yaşındaki oğlu için bir doğum günü pastası almak için süpermarkete gelen bir baba olduğunu söyleyince boğuldu – ve saldırıyı “ırkçı” olarak adlandırmaktan çekinmedi. ” Ancak meslektaşlarım Zolan Kanno-Youngs ve Peter Baker, birlik vaaz ederek göreve gelen bir başkanın önündeki zorluğun, nefret vaaz edenlerle nasıl başa çıkılacağı olabileceğini yazıyor.

Biden, Amerikalıları, 18 yaşındaki şüpheliyi bir süpermarkette alışveriş yapanlara saldırmaya sevk ettiği söylenen ırk değiştirme yalanını reddetmeye çağırdı. Başkan, “Güç, siyasi kazanç ve kâr için yalanı yayanları kınıyorum” dedi. “Bunu yapmaya kararlıysak, nefret edenleri ve hatta deva etmeyenleri kabul edersek bunu yapabiliriz. Bu sadece kâr ve siyasetle ilgili.”

Sözde ikame teorisi, seçkinlerin beyaz Amerikalıları Afrika, Latin Amerika ve Orta Doğu’dan gelen göçmenlerle güçsüzleştirmek ve “yer değiştirmek” istediklerini savunuyor. Biden, Carlson’dan ismiyle bahsetmemesine rağmen, Tucker Carlson’ın Fox News’daki gece programının bir teması oldu. Yer değiştirmeyi “medya ve siyaset, internet aracılığıyla öfkeli, yabancılaşmış ve kayıp bireyleri radikalleştiren bir nefret” olarak tanımladı.

Biden, daha sonra gazeteciler Carlson’un veya bazı Cumhuriyetçilerin değiştirmeyi teşvik etmek için suçlamayı hak edip etmediğini sorduğunda Carlson’u seçmedi. “Yer değiştirmeyi tekrarlayan herkesin suçlanacağına inanıyorum” dedi.

Başkan, saldırı silahları yasağının yeniden canlandırılması çağrısının ötesinde, Cumartesi günü saldırganın saldırdığı süpermarketin çok yakınında yaptığı konuşmada herhangi bir politika duyurusu yapmadı.

Gazetecilere, yürütme eylemi yoluyla silah kontrolü konusunda yapabileceği çok az şey olduğunu ve daha güçlü silah yasalarını kabul etmesi için “Kongreyi ikna etmesi” gerektiğini söyledi – bunun “çok zor” olacağını kabul etti. New York’taki milletvekilleri, halihazırda ülkenin en kısıtlayıcılarından biri olan devletin silah yasalarını güçlendirmenin yollarını gözden geçiriyorlar. Hükümet Kathy Hochul’un bir teklif paketini Çarşamba günü en kısa sürede açıklaması bekleniyor.

Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde bir silah satın alma patlaması var. 2000 yılından bu yana, silah üreticileri her yıl yaptıkları ateşli silah sayısını neredeyse üç katına çıkardı.

Biden Buffalo’da konuşmasını yaparken, bazı Siyah sakinler, bir sonraki trajedi başka bir yerde meydana geldikten sonra bölgenin aynı türden ilgiyi görüp görmeyeceğini merak etti. 39 yaşındaki Shaniah Paige, linçin federal bir suç haline gelmesinin bu yıla kadar sürdüğünü kaydetti ve yakında anlamlı bir değişiklik olmasını beklemediğini söyledi.

“Yorulduğumuzda, bedava yemek ve fotoğraf çekimleri alıyoruz” dedi. “Fakat bu, onlarca yıllık yasalara gömülüdür: Amerika ırkçılık üzerine inşa edilmiştir.”

Hava

Gün boyunca düşük 70’lere yakın sıcaklıklarda artan bulutlar bekleyin. Geceleri, bir duş şansına hazırlanın. Sıcaklıklar yüksek 50’lere düşecek.

ALTERNATİF-YAN PARK

26 Mayıs’a kadar yürürlüktedir (Yükseliş Töreni).

En son Metro haberleri

Kredi… New York Times için Gregg Vigliotti

Suç

• Bronx’ta ölümcül atış: Polis, Pazartesi öğleden sonra Bronx’ta motorlu bir scooter üzerinde bir yolcunun kaldırımdan aşağı koşan bir adama ateş etmesi sonucu 11 yaşındaki bir kız çocuğunun vurularak öldürüldüğünü söyledi.

• 2009 davasında Masraflar: Kayıtlı bir cinsel suçlu, kaybolduktan 13 yıl sonra kalıntıları bulunan bir New York gencini kaçırmak, cinsel saldırıya uğramak ve öldürmekle suçlandı.
İşletme

• Yemek kıyafet kurallarının geri dönüşü: Pek çok Amerikalı’nın özel dikim pantolonlarını boş zaman kıyafetleriyle takas ettiği bir salgın sırasında, kıyafet kuralları yemek odasına beklenmedik bir dönüş yapıyor.

• Bir mağaza geri dönüyor: Women’s Wear Daily, Century 21’in şehir merkezindeki amiral mağazasına dönüşünü bildirdi.
Sanat ve Kültür

• Tony kazananı için yeni roller: Kıdemli aktris LaChanze, Siyah sanatçıları savunuyor, Broadway’de üretiyor ve aşk ilgisi olarak rol almaktan zevk alıyor.

• Beklenmedik bir Met Opera başlangıcı : 15 yaşında deneyimli bir sanatçı olan Wanda, Met Opera’nın sevilen ve gösterişli “La Bohème”inde ilk kez sahneye çıkıyor. Bir eşek olan Wanda’nın doldurması gereken büyük toynakları vardır.
Yeniden çizilen haritalar Demokratları birbirleriyle savaşıyor

Soldaki Temsilci Carolyn Maloney ve merkezdeki Temsilci Jerrold Nadler aynı bölgeye atıldı. Kredi… Erin Schaff/New York Times

New York’un on yılda bir kez yeniden bölüştürülmesi, Demokratların Cumhuriyetçileri marjinalleştirme ve Meclis’te üç sandalyeye kadar daha fazla sandalye kazanma kumarıyla başladı. Şimdi, yoğun Demokratik iç çatışmalarla, belirgin bir şekilde farklı bir şekilde sona ermesi muhtemel görünüyor.

Bu, eyaletin en yüksek mahkemesinin Demokratların yeni kongre bölgeleri için çizdiği haritaları geçersiz kılan kararının bir sonucu. 2013’ten bu yana Poughkeepsie ve Newburgh’u içeren bir bölgeyi temsil eden Temsilci Sean Patrick Maloney, karar verilmeden önce bile böyle bir kararın “yok olma düzeyinde bir olay” olacağı konusunda uyardı. hangi konuştu.

[ ‘Yok Olma Seviyesindeki Olaydan’ korkan NY Demokratları Birbirlerine Karşı Dönüyor ]

Mahkeme, Pazartesi günü yayınlanan yeni haritaları çizmek için Pittsburgh’daki Carnegie Mellon Üniversitesi’nden Jonathan Cervas’ı atadı. Meslektaşım Nicholas Fandos’tan sonra ne olacağını açıklamasını istedim.

Cervas’ın çizdiği haritalar Demokratların onayladığı haritalara benzemiyor. Sonuç ne?

Hayır, yapmazlar. Demokratların çoğunlukta olduğu Yasama Meclisi tarafından kabul edilen harita, Demokratlara 26 sandalyenin 22’sinde açık bir avantaj sağlayarak, onları mevcut üç Cumhuriyetçi koltuğu maviye çevirmeye ayarlayacaktı. Bu yeni haritalar, Demokratlara 2022 gibi Cumhuriyetçi dostu bir yılda 15 gibi daha fazla güvenli koltuk verebilirken, beş güvenli Cumhuriyetçi koltuk ve yarım düzine atış yapabilir. En dikkate değer değişikliklerden biri: Cervas’ın haritası, bir Cumhuriyet olan Staten Island merkezli Temsilci Nicole Malliotakis bölgesini daha muhafazakar biçimine döndürecekti. Demokratlar, onu maviye çevirmek için Park Slope’u lehimlemeye çalışmışlardı.

Yeni haritalar görevdekiler için acımasız. Temsilcilerden en az beşi, Temsilciler Meclisi’nin potansiyel bir konuşmacısı olan Temsilci Hakeem Jeffries de dahil olmak üzere bölgelerinden çekildi. Ama Manhattan’da ne oldu?

Bu, yeni haritaların en şaşırtıcı yönlerinden biriydi. Ve önümüzdeki aylarda Demokrat görevdekiler arasında New York City çevresinde iki büyük birincil savaş başlatması muhtemel.

En çarpıcı olanı, Demokratlar Jerrold Nadler ve Carolyn Maloney’nin 30 yıl boyunca yan yana hizmet ettikten sonra bir bölgeye çekildiği Manhattan’da.

İkisi de geri adım atmıyor. Nadler ve Maloney Pazartesi günü, müttefiklerin emekli olma ya da başka bir yere aday olma yönündeki ricalarına rağmen, aynı bölgede seçime gideceklerini açıkladılar.

Jeffries için, yaşamadığınız bir semtte ne kadar sorun var?

Adayların temsil ettikleri ilçede ikamet etmeleri zorunlu değildir. Toplulukta Jeffries veya Queens Temsilcisi Grace Meng gibi iyi bilinen biri büyük olasılıkla yine de koşabilir ve kazanabilir. Ancak bu, seçmenler, potansiyel rakipler ve hatta adayların kendileri için bunu nasıl açıklamaya ve yönlendirmeye çalışacaklarını düşündükleri için kesinlikle başka bir kafa karışıklığı katmanı yaratıyor.

Aşağı Hudson Vadisi’ndeki bölgesinin çoğundan çekilen Temsilci Mondaire Jones örneğinde, hesap daha zor olabilirdi. Jones şu anda birinci sınıf öğrencisi ilerici Jamaal Bowman tarafından temsil edilen bölgede. Kongre’de kalmak istiyorsa, ona bir ön seçimde veya Jones’un şu anda üzerinde hak iddia ettiği bölge için adaylığını ilan etmek için çok az zaman harcayan Sean Patrick Maloney’e meydan okuması gerekebilir.

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

sıcak içecekler

Sevgili günlük:

South Ozone Park’ta sıcak bir 4 Temmuz’du ve ailemle ben yıllık barbekü yapıyorduk. Sosisli sandviç, pilav ve patates salatası hazırladıktan ve tavuğu mangalda pişirdikten sonra yemeğe oturduk ve içecekleri doldurmaya başladım.

Bardakları doldurana kadar buzun bittiğini fark etmedim. Annem, bitmeden bir iki çanta almak için köşe meczup’a koşmamı söyledi. Cüzdanımı kaptım ve fırladım.

Meczup’a geldiğimde kalan dört poşetten ikisini alıp tezgahın üzerine koydum ve sahibine 20 dolarlık bir banknot uzattım.

Herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi.

İyi olduğunu söyledim, madeni paraları tutabilir.

“Hayır,” dedi kayıtsızca. “Benim dolar faturam yok.”

Kafam karıştı ve hayal kırıklığına uğradım.

“Ağabey, nasıl mecnun işletiyorsun ve dolarların yok?” Bağırdım.

“Bana biraz yardım edip, almama izin verir misin?” dedi omuz silkerek.

O kadar şaşırmıştım ki tartışmaya tenezzül bile etmedim. Sadece buzla ayrıldım. 5 dolarım bitmişti ama içecekler ısınmaya başlamıştı.

— Shawn Sinanan

Agnes Lee tarafından çizildi.
Gönderimleri buraya gönderin ve Metropolitan Günlüğü’nün devamını buradan okuyun .

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Yarın görüşürüz. -JB

PS İşte bugünün Mini Bulmaca ve Heceleme yarışması . Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz .

Melissa Guerrero ve Ed Shanahan, New York Today’e katkıda bulundu. Ekibe [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

.