Celine Dion şunları söylüyor: "17 yıl hastalığı sakladım, spazmlar kaburgalarımı kırdı"

Felaket

New member
Celine Dion: “Hastalığı 17 yıl boyunca gizli tuttum” Hastalığın duyurulmasından iki yıl sonra, 2022'de, “Vogue” için seksi pozlar veren Celine Dion, NBC News'e tüm gerçeği ortaya koyan ilk röportajını verdi. Özellikle halka açıklamadan önce 17 yıl boyunca gizlice katı kişi sendromuyla mücadele ettiğini söyledi. “Hayranlarına yalan söylemenin kendisi için kaldırılamayacak kadar büyük bir yük haline geldiğini” itiraf etti. Bir “kahraman” gibi davranması gerektiğine inanırken “bedeninin onu terk ettiğini” hissetti. Şarkıcı daha sonra bir şeylerin ters gittiğini ilk fark ettiğinde durumu hafife aldığını ekledi: “Ne olduğunu bilmiyordum. Zaman ayırmadım… Durmalıydım, bunu anlamak için zaman ayırmalıydım. “


Celine Dion: “Hayallerime sarıldım” Kocası René Angélil'in 2016'daki ölümünün ardından Celine, çocukları René-Charles (23 yaşında) ile ikizleri Nelson ve Eddy'nin (13 yaşında) büyümelerini uzlaştırmakta zorlandığını itiraf etti. Bir yandan da kötüleşen sağlığını kamuoyundan gizli tutuyordu: “Çocuklarımı büyütmek zorundaydım, saklanmak zorundaydım, kahraman olmaya çalışmalıydım. Hayallerime tutunuyordum.” Sert kişi sendromunun etkileri yıkıcıdır ve Dion, şarkı söylediğinde “sanki biri sizi boğuyor. Sanki birisi gırtlağınızı/farinksinizi itiyormuş gibi” dedi.


Celine Dion: “Spazmlar kaburgalarımı kırdı” Celine Dion, sadece boğazı değil tüm vücudu etkileyen “spazmlar” nedeniyle ses tonunu kontrol etmekte zorlandığını da sözlerine ekledi: “Karın içinde de olabiliyorlar , omurgada veya kaburgalarda. Bir noktada bazı kaburgalarımı kırdım çünkü spazmlar çok şiddetli olduğunda bazı kaburgaları kırabiliyor. Celine Dion, semptomlarla mücadele etmek için haftanın beş günü “atletik, fiziksel ve ses terapisi” gördüğünü de sözlerine ekledi. “Bir gösteriyi iptal etmek onun için zor. Her gün çok çalışıyorum ama bunun bir mücadele olduğunu kabul etmeliyim. İnsanları çok özlüyorum.”
 
Üst