Diodato, canlı boyutu kutlayan bir albüm çıkarıyor

Felaket

New member
Diodato için, canlı boyutu ve tiyatro turnesini kutlayan bir albüm - fotoğraf 2

Tgcom24
Canlı albüm

Binlerce ruhun birlikte titreşerek büyülü bir atmosfer yarattığı her zaman bir özgürlük ve paylaşım anı olan halkla canlı buluşma, Diodato için bir özgürleşme eylemini, müzikal ve insani deneyleri, bariyerlere izin veren ve kişinin sınırlarını değiştiren bir ritüeli temsil ediyor , deneyimden ruhsal olarak daha da zenginleşmiş ve farkında olarak ortaya çıkıyor. Bu albüm, sürekli seyahat eden ve bu hayati deneyimi benzersiz kılan hisleri ve duyguları tanımlamak ve güçlendirmek için müziği ve canlı karşılaşmaları kullanan bir şarkıcı-söz yazarının tam da bu anda çekilmiş bir fotoğrafıdır. Sahne her zaman şarkıcı-söz yazarının kendini sınama fırsatı bulduğu, her seferinde farklı ve zıt duyguların hakim olduğu bir yer olmuştur. Böylelikle Diodato, bu yeni albüm aracılığıyla şarkıların farklı ve yeni bir yoruma bürünmesini, canlı performansın tüm hislerini içine alarak tüm dinleyicilere tam olarak aktarılmasını istedi. “Bu benim de kendime sorduğum bir meydan okumaydı: kontrolü kaybetmeye çalışmak, kendimi olabildiğince duygusal akışa bırakmak, tıpkı canlı şovlarda yaptığım gibi ama bu sefer bir kayıt stüdyosunda. Tahmin edilemeyeni kabul ettim, kusurluluk, ben şarkı söylerken gitar çalmak, on müzisyen ve enstrümanın birlikte çalıp havada ve vücutta titreşmesiyle, benzersiz, tekrarlanamayan bir anı, canlı bir bedenin hareketini, sesini ve sıcaklığını duyana kadar yakalamaya çalışıyorum. “ateşli kalbi”, diye açıklıyor Michele Riondino'nun yönettiği “Palazzina Laf” filminin müziklerinden biri olan “La mia terra” ile David di Donatello'ya en iyi orijinal şarkı dalında aday gösterilen şarkıcı-söz yazarı. One May Taranto Free and Thinking'in sanatsal yönetmenliği.

Şarkılar

“Ateş yaktım”, “Ma che hai”, “Mi fai mori” ve “Ubriaco” (2014 – “E Forse Sono Crazy”) gibi şarkılarla başlayan Diodato'nun kariyerinin bazı temel müzikal aşamalarını içeriyor. “Ağzım erir” ve “Neye dönüştük” (2017 – “Neye dönüştük”) aracılığıyla “Ci olurdu bir mucize” (2023 – “Cosìspeci”) ve “Ti muovi” gibi en yeni parçalara kadar “. Albümde ayrıca Fabrizio De Andrè'nin, şarkıcı-söz yazarının Jack Savoretti ile Sanremo Festivali'ndeki düet akşamlarında seslendirdiği “Amore che ordini, amore che vai” şarkısının cover'ları ve “Cucurrucucú paloma”nın yeniden yorumlanması yer alıyor. Meksikalı şarkıcı-söz yazarı Tomás Méndez'in 1954'te yazdığı şarkı.

Sonbahardaki tur

Önümüzdeki sonbaharda Diodato sinemalarda turneye çıkacak: yapımcılığını ve organizasyonunu Magellano Concerti'nin üstlendiği turne, 28 Eylül'de Grosseto'dan (Teatro Moderno – Data sıfır) başlayacak ve ardından 1 Ekim'de Bari'de (SATILDI – Teatro Petruzzelli) devam edecek. 2 Ekim'de Lecce'de (Teatro Politeama), 5 Ekim'de Mestre'de (SATILDI – VE, Teatro Toniolo), 6 Ekim'de Milano'da (Teatro Arcimboldi), 9 Ekim'de Roma'da (Oditoryum Parco Della Musica), 11 Ekim'de Napoli (Teatro Augusteo), 18 Ekim'de Civitanova Marche'de (Teatro Rossini), 19 Ekim'de Pescara'da (Teatro Massimo), 20 Ekim'de Assisi'de (Teatro Lyrick), 23 Ekim'de Palermo'da (Teatro Golden), 24 Ekim'de Catania'da (Teatro Metropolitan), 26 Ekim'de Rende'de (CS, Teatro Garden), 29 Ekim'de Floransa'da (Teatro Verdi), 30 Ekim'de Bologna'da (Europaditorium), 31 Ekim'de Schio'da (VI, Teatro Astra), 14 Kasım'da Torino'da (Teatro Colosseo), 16 Kasım'da Mantua'da (Teatro Sociale) ve 17 Kasım'da Trento'da (Santa Chiara Oditoryumu). Son etkinlikler 25 Kasım'da Cenova'da (Teatro Politeama Genovese) ve 27 Kasım'da Parma'da (Teatro Regio) gerçekleştirilecek.