Elon Musk, Twitter’da Uçtan Uca Şifrelenmiş DM İstiyor

Beykozlu

New member
Twitter’ın arap saçına dönen mavi tik süreci ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz saatlerde bir açıklama yapan Elon Musk, doğrulama sisteminin bir defa daha ertelendiğini duyurdu. Daha evvel yapılan açıklamalara göre mavi tik prosedürünü fiyatlı hale getiren Twitter Blue, 29 Kasım’da lansman yapacaktı.

Dahası Elon Musk, Twitter’da uçtan uca şifrelemeli bir iletileşme sistemi istediğini de açık açık lisana getiriyor. Musk, konuşmada olan şahıslar haricinde iletileri kimsenin okuyamamasını istiyor.

Twitter iletilerine, konuşmada olanlar hariç kimse ulaşamayacak


Twitter, fiyatlı mavi tik sistemini tertibe bindirememiş olsa da platformu daha yeterli bir yer haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Edinilen bilgilere bakılırsa Elon Musk, geçtiğimiz gün bir toplantı gerçekleştirdi. Bu görüşmede altı çizilen özelliklerden bir tanesi uçtan uca şifrelemeydi. The Verge tarafınca servis edilen habere nazaran Elon Musk, başına silah dayansa bile DM’lere ulaşamayacağı bir sistem istiyor. Ayrıyeten Twitter’a bir daha uçtan uca şifrelenmiş sesli ve manzaralı arama özelliği de gelecek.

Twitter Blue sisteminin ne vakit sisteme gireceği bilinmiyor!


Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan daha sonra doğrulanmış hesap sisteminden para kazanmak istemiş, bunun için de mavi tik isteyen kullanıcıların Twitter Blue abonesi olmalarını kural koşmuştu. bu biçimdelikle kullanıcılar, aylık 8 dolar karşılığında doğrulanmış hesap sahibi olacaktı. Fakat uygulamanın daha birinci günlerinde sıkıntılar yaşandı. Taklitçi hesaplar türedi ve platformda adeta kaos çıktı. Hal bu biçimde olunca da Elon Musk, Twitter Blue abonelik sistemini askıya almıştı.

Elon Musk’ın son açıklamalarına baktığımızda, fiyatlı mavi tik devrinin ne vakit olağana döneceğinin bilinmediğini görüyoruz. Üstelik sistemin ne vakit bir daha faal hale getirileceği de muhakkak değil.

Elon Musk tarafınca yapılan açıklama şöyleki:


“Taklitçi hesaplar noktasında yüksek itimat düzeyine gelene kadar, Twitter Blue ile doğrulama sisteminin lansmanını bir daha erteliyoruz. Kuruluşlar ile gerçek kullanıcılar, muhtemelen farklı renkler kullanacaklar.”

Yeni eleman alımları yapılacak!


Elon Musk, tıpkı görüşmede şirketten ayrılanlar ile ilgili de konuştu. Yapılan açıklamada, birkaç ay evvel 7.500 çalışanı olan şimdilerdeyse 2.700 çalışana düşen Twitter için işe alım sürecinin resmen başladığı söz edildi. İçinde bulundukları durumun sıkıntı olduğunu da kabul eden milyarder iş insanı, bir daha yapılanma sürecinde sayısız yanılgı yapacaklarını lakin en sonunda istikrara ulaşacaklarını belirtti.
 
Üst