Eric Adams’ın Yükselişini Besleyen En İyi Yardımcı Yıl Sonunda İstifa Edecek

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Belediye başkanının en zorlu politika zorluklarından bazılarını formüle etmeye ve çözmeye yardımcı olan Belediye Başkanı Eric Adams’ın en yakın danışmanlarından biri, yönetim yetkililerine yıl sonunda istifa edeceğini bildirdi.

Bay Adams’ın siyasetteki yükselişini hızlandıran Brooklyn Demokrat Parti’de eski bir güç komisyoncusu olan danışman Frank Carone, Ocak ayından beri onun genelkurmay başkanı olarak görev yapıyordu.

Onun çıkışı, Adams yönetiminin ilk büyük ayrılışı. Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun son personel şefi Emma Wolfe, ikinci döneminin neredeyse tamamı boyunca bu görevde kaldı ve yönetiminde sekiz yıl çalıştı.


Bay Carone, Bay Adams için kapı bekçisi ve müzakereci olarak görev yaptı, iş dünyası liderleriyle görüştü ve New York City’de kumarhane lisansları için yarışan kumarhane operatörlerinin incelenmesi ve göçmenleri barındırmak için yolcu gemilerinin kullanılıp kullanılmayacağının incelenmesi gibi projeler üzerinde çalıştı.


Bay Carone, bir röportajda, her zaman hükümette sadece bir yıl kalmayı planladığını ve Bay Adams’ın 2025’teki yeniden seçim kampanyasında başkan olarak hizmet etmeyi planladığını söyledi.

Bay Carone, “Ekibi işe almak, ajanslara derinlemesine dalmak ve bu ekip için drama içermeyen ve işleri halletmek için bir kültür oluşturmak istedim” dedi.

Bay Carone’un, uygun fiyatlı bir konut anlaşmasına dahil olan ev sahiplerini temsil etmesi ve sigorta dolandırıcılığıyla suçlanan bir grup doktorla ilişkisi de dahil olmak üzere, geçmişteki bazı iş anlaşmaları incelemeye alındı. Bay Carone ayrıca, Bay Adams’ın Brooklyn ilçe başkanı olarak terfi ettirdiği bir polis aracında finansal bir hisseye sahip olduğu ve bir evsizler barınağı sağlayıcısı için yaptığı yasal çalışmayı açıklamadığı için eleştirildi.

Belediye başkanının genelkurmay başkanı olarak Bay Carone, tartışmalardan büyük ölçüde kaçınarak, perde arkasındaki Bay Adams’ın birbiri ardına krizlere yanıt vermesine yardımcı oldu: pandemi, Ocak ayında iki polis memurunun öldürülmesi, yüksek suç oranları, bir sığınma akını Latin Amerika’dan arayanlar, şehir yönetiminde bir personel krizi ve şehrin ekonomik toparlanmasıyla ilgili endişeler.


Ancak Bay Carone, bu yıl, bir New York yetkilisi için beklenenden daha sık ve daha uzaklara seyahat etti. Bay Carone, seyahatinin – disleksi üzerine küresel bir toplantı için İsveç’e ve Güney Kore ve İsrail’e yaptığı geziler de dahil olmak üzere – politika konularını tartışmak ve şehir için iş fırsatları yaratmak için gerekli olduğunu söyledi.


Bay Carone, ayrıntılı programlarına göre, Las Vegas Sands’in CEO’su Rob Goldstein ve hedge fon yöneticisi ve Mets’in sahibi Steven A. Cohen de dahil olmak üzere şehirde kumarhane işletmek isteyen iş dünyası liderleriyle de bir araya geldi. yakın zamanda The New York Times tarafından Bilgi Edinme Özgürlüğü talebiyle serbest bırakıldı.

Programları, Bay Carone’nin, üyesi olduğu Aşağı Manhattan’da su üzerinde bulunan özel bir kulüp olan Casa Cipriani’de şehrin seçkinleri ile sık sık bir araya geldiğini ortaya koydu. Milyarder John Catsimatidis gibi lobiciler ve Cumhuriyetçilerle de bir araya geldi.

Carone, Casa Cipriani’deki üyeliğini ve kaç lokantalarda yediği tüm yemeklerin parasını ödediğini belirterek, şehrin işini yaparken “kötü yemeye bir neden olmadığını” da sözlerine ekledi.

Bay Adams bir röportajda, Bay Carone’nin 2024’te Demokratik Ulusal Konvansiyon için teklif vermek ve Brooklyn-Queens Otoyolu’nun harap bir sahil şeridini onarmak gibi büyük projelerde çalıştığını belirtti.

Bay Adams, “Gündelik çılgınlıkta, birinin o büyük biletlere bakması gerekiyor,” dedi.

Belediye başkanı, güvenilir bir arkadaş ve uzun zamandır danışman olan Bay Carone’dan, belediye başkanı olarak temellerini atmasına ve galibiyetlerle ilgili olarak “birkaç W’yi kemerimizin altına almasına” yardım etmesini istediğini söyledi.

Belediye başkanı, “Acil durumlarda istikrarlı bir ses ve istikrarlı bir el oldu” dedi. “Sabahları ilk konuştuğum ve geceleri son konuştuğum kişi o.”


Bay Carone’un yerine geçecek bir isim açıklanmadı.

Yönetime katılmadan önce, Bay Carone yönetici ortak olarak görev yaptığı Abrams Fensterman hukuk firmasından ayrıldı ve varlıklarını kör bir tröst içine koyduğunu söyledi. Abrams Fensterman’a dönüp dönemeyeceği sorulduğunda, Bay Carone bundan sonra ne yapacağına karar vermediğini, ancak “yeni bir şey” denemek istediğini söyledi.


Politico’ya göre, mali açıklamaları, Bay Carone’nin geçen yıl 500.000 dolardan fazla gelir ve bir Florida mülkü dahil olmak üzere kazançlı bir kariyere sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Bay Carone, işinin bir kısmının, Vali Kathy Hochul’un ofisi de dahil olmak üzere eyalet ve federal yetkililerle ilişkileri yönetmek olduğunu söyledi. Bay Adams ve Bayan Hochul, kefaletle İslahat üzerinde çatlaklar ortaya çıkmasına rağmen, seleflerinden daha iyi bir ilişkiye sahipti.

Hochul’un sekreteri Karen P. Keogh yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Belediyede güvenilir bir ortağa sahip olmak çok yardımcı oldu ve Frank’in birlikte çalışmaya istekli olması Vali Hochul ve Belediye Başkanı Adams’ın tarihsel olarak verimli bir ilişki kurmasına yardımcı oldu. ”
 
Üst