Erkeklerde genital bölge paklığı

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Genital bölgede bulunan bezler ağır bir halde salgı üretir. Bu salgılar erkeklerde bilhassa penis ve etrafında nemlenmeye yol açar. Nemlenmeyle bir arada bakteriler epey çabuk üreyerek birtakım hastalıklara ve enfeksiyonlara niye olabilir. Bu yüzden erkeklerde genital hijyen hayli kıymetlidir. Genital bölgenin paklığı için birtakım noktalara dikkat etmek gerekir.

Genital hijyene itina gösterilmediği takdirde burada bulunan ter bezi, yağ bezi ve kıl üzere yapılar birtakım hastalıklara yol açabilir. Bu hastalıklar kimi vakit önemli olabilir ve karşı tarafa bulaşabilir. Virüs, mantar, bakteri ve parazit üzere enfeksiyonların yanı sıra genital bölgenin kapalı ve ıslak olması tahrişle bir arada egzama üzere alerjik hastalıklarla karşı karşıya bırakabilir. Bu yüzden genital hijyen düzgün ve hakikat yapılmalıdır.

Genital Hijyen Sağlanmazsa Hangi Hastalıklar Görülebilir?

Genital siğil (Kondilom):
Virüslerin oluşturduğu hastalıklar içinde en sık görüleni genital siğillerdir. Genital siğil (ya da öteki ismiyle kondilom) hem yinelayıcı özelliktedir tıpkı vakitte karşı tarafa bulaşabilir. kararı kansere kadar gidebilir.

Genital Uçuk (Genital Herpes): yenidenlayıcı özellikte olan genital herpes hayat konforunu önemli manada düşürür.

Bel soğukluğu: Cinsel ilgiyle bağdaştırılan bel soğukluğu genital bölgenin hijyen şartlarının uygun olmamasına bağlı olarak da ortaya çıkar.

Kasık mantarı: Kasık mantarları genital bölgenin kapalı ve ıslak olması kararında ortaya çıkabilir. İnatçıdır, yinelayıcıdır, bulaşıcıdır… Sentetik iç çamaşırları da kasık mantarına niye olabilir.

Kasık biti: Genital hijyensizliğe bağlı olarak kasık bölgesinde parazitler üreyebilir. Bu parazitler kaşıntıya niye olarak tahrişe, iltihaba, ağrıya da kapı açabilir.

Genital Bölge Paklığı Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu bölgenin pH yapısı bilinmeli ve buna göre hijyen gereçleri kullanılmalıdır.

Paklık yaparken cinsel bölge tahriş edilmemelidir.

Paklık önden geriye hakikat yapılmalıdır.

Katiyetle nemli bırakılmamalı, gerekirse fön aletiyle kurulanmalıdır.

Tuvalet paklığına ihtimam gösterilmelidir.

Bilhassa iç çamaşırları pamuklu olmalıdır. Sentetik eserler aslına bakarsanız epey hassas olan cinsel bölgenize ziyan verebilir.

Oburlarının paklık gereçleri ve çamaşırları kullanılmamalıdır.

Ağır kimyasal eserler kullanılmamalıdır.

Kıl paklığı için ise epeyce uzatmadan kesmek kıymetlidir.

Cinsel organdaki kılları keserken yeterli bir jilet kullanılmalı, tahrişin önüne geçilmelidir.

Şayet bölge hassassa jilet yerine bitkisel kıl dökücüler kullanılabilir.
 
Üst