Facebook’a 5’e Kadar Alt Profil Oluşturma Özelliği Geliyor!

Beykozlu

New member
Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından bir tanesi olan Facebook, geliştirdiği yeni bir özelliği kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test etmeye başladı. Bu yeni özellik, birtakım kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak üzere görünüyor.

Facebook’un üzerinde çalıştığı yeni özellik, kullanıcıların bir ana hesap altında 5 adede kadar yeni profil oluşturabilmesini sağlıyor. Bu özelliği Netflix’in tek ana hesap altındaki profiller üzere düşünebilirsiniz. Fakat Facebook’un test basamağındaki özelliği, biraz daha farklı hedefler için kullanıcılar. Burada, ikinci bir kullanıcıdan değil, bir kullanıcıya ilişkin 5 farklı profilden bahsediyoruz.

Facebook’un yeni özelliği tam olarak ne işe yarayacak?


Facebook’un test evresindeki yeni özelliği, hesap sahiplerinin kişiliklerini “bölmesine” imkan tanıyacak. Örneğin; oluşturduğunuz bir profilde sırf iş arkadaşlarınızı, öteki bir profilde ise en yakın arkadaşlarınızı tutabilecek, yaptığınız paylaşımları sadece belirlediğiniz kategorilerdeki kullanıcıların görmesini sağlayabileceksiniz. Üstelik alt profillerde gerçek isminizi kullanmanıza gerek olmayacak. Sadece ana hesabınızda gerçek isminizi kullanabilirsiniz.

Ancak bu demek olmuyor ki fake profil oluşturabilirsiniz. Facebook tarafınca yapılan açıklamalara göre hesapların, birbirleriyle tutarlı olması gerekecek. Ayrıyeten; olur da bir profil üzerinden Facebook siyasetlerini ihlal ederseniz, ana hesabınız da bundan üzerine düşeni alacak. birebir vakitte, sayfa oluşturma ve yönetme üzere daha spesifik özellikler, yalnızca ana hesap üzerinden yapılabilecek.

Facebook, test evresindeki özelliğin ne vakit kullanılabilir olacağını açıklamadı.
 
Üst