Giuliani’nin Sırtını Okşayan Adam Taarruz Suçunu Düşürmeye Hazır

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Haziran ayında Staten Island’daki bir süpermarkette Rudolph W. Giuliani’ye hakaret edip sırtını sıvazlayarak yaralamakla suçlanan bir bakkal işçisi, başka bir kanun işlemediği sürece, suçlamaları altı ay içinde hiçbir suç kabul edilmeksizin reddedilecek ve mühürlenecek. o zamandaki ihlaller

Daniel Gill başlangıçta bir suçla suçlandı ve 24 saatten fazla hapiste kaldı, ancak polis yetkililerinin ve Donald J olarak görev yapan New York eski belediye başkanı Bay Giuliani’nin açıklamalarıyla çelişen görüntü görüntüleri ortaya çıktıktan sonra suçlamaları kabahate dönüştü. .Trump’ın kişisel avukatı. Bu hafta, Bay Gill, sicilini silecek olan işten çıkarılma düşüncesiyle sözde bir ertelemeyi kabul etti.

Perşembe günü, Bay Gill’in avukatı Ronald L. Kuby, New York Eyaleti yasalarına göre yerel ve eyalet hükümetlerine karşı açılan davaların habercisi olan bir iddia bildiriminde bulundu. anayasaya aykırı arama ve el koyma kurbanı oldu.


Bay Gill Perşembe günü “Asla bir ceza davası olmamalıydı” dedi. “Tek yaptığım İlk Değişiklik hakkımı ifade etmekti. Açıkçası, her türlü şiddet her zaman kınanmalıdır. Ancak Bay Giuliani’ye karşı herhangi bir şiddet uygulanmadı.”


Karşılaşma 26 Haziran günü saat 15:30 civarında, Bay Giuliani’nin o sırada Cumhuriyetçi bir vali adayı olan oğlu Andrew Giuliani adına kampanya yürüttüğü bir ShopRite’da gerçekleşti.

İlk başta, polis yetkilileri Bay Gill’in Bay Giuliani’ye tokat atarken “N’aber, pislik?” dediğini söyledi. — Bay Gill’in onayladığı bir cümle. Şikayette, darbenin Bay Giuliani’nin vücudunun “sırtında ve sol tarafında ciddi ağrı” ile sonuçlandığı ve tökezlemesine neden olduğu belirtildi.

Ancak ertesi gün, The New York Post tarafından yayınlanan görüntü, Bay Gill’in bir koridorda Bay Giuliani’nin arkasından hızla yürüdüğünü ve sırtına vurduğunu gösterdi. Bay Giuliani hafifçe öne doğru yalpaladı.

Eski belediye başkanını çevreleyen küçük bir grup döndü ve Bay Giuliani’nin yanındaki bir kadın dokunduğu yere sırtını ovmaya başladığında Bay Gill’in etraflarında dolaşmasını izledi. Bay Giuliani’nin güvenlik görevlileri Bay Gill’i çabucak yakaladı, dedi.


Bay Giuliani ve avukatına Perşembe günü yorum için ulaşılamadı.

ShopRite davası, eski belediye başkanının son aylardaki daha az karışıklıklarından biri. Giuliani, seçim müdahalesine ilişkin bir Gürcistan ceza soruşturmasının hedefi ve 2020’de sahte cumhurbaşkanlığı seçmenleri oluşturma planına yönelik bir Adalet Bakanlığı soruşturmasının konusu. Bay Giuliani ayrıca kısa süre önce Ukrayna ile olan bağları hakkında yıllarca süren bir federal ceza soruşturmasıyla karşı karşıya kaldı. 2020 cumhurbaşkanlığı kampanyasında suçlamaların ortaya çıkma ihtimalinin düşük olduğu söyleniyor.


Haziran ayında, Bay Gill’in suçlamalarının düşürülmesiyle ilgili olarak, Bay Giuliani, Bay Gill’in eylemlerinin, Yargıtay’ın iki gün önce Roe v. Wade kürtajını bozan kararıyla tetiklendiğini iddia etti. Bay Gill Perşembe günü yaptığı açıklamada, asıl motivasyonunun Bay Giuliani’nin Bay Trump’ın kaybettiği 2020 seçimlerini devirme çabaları olduğunu söyledi – Bay Gill’in asla gündeme getirmediğini söylediği bir konu.

“Bu, onunla ve 2020 seçimlerini kazanamayan birinin kazandığı efsanesini sürdürmesiyle ilgiliydi” dedi. “Birkaç kelime konuşacağımızı düşündüm ve bunun sonu olacak.”

İddia bildiriminde, Bay Gill’in avukatı, olaydan dolayı kendisine 2 milyon dolar tazminat ödenmesi gerektiğini söyledi. Bay Gill, reklamın işini kaybetmesine ve arkadaşlarının ve meslektaşlarının önünde onu utandırmasına neden olduğunu söyledi.

Bay Gill, başka bir bakkalda iş bulsa da, Bay Giuliani’nin müşteri olmadığı gerekçesiyle sendikası aracılığıyla işten çıkarılmasına itiraz ettiğini söyledi. Buna ek olarak, maaşının, süt departmanında bir ortak olarak önceki pozisyonunda dört yıl sonra kazandığından “çok daha düşük” olduğunu söylüyor.

Bay Gill, genel olarak, bölümün “travmatik” olduğunu söyledi.

“Başından beri söylediğim şeye geri döneceğim,” dedi. “Bunların hiçbiri olmamalıydı.”
 
Üst