iPhone ve MacBook: Görünüşe göre Apple yeniden özellikle ince donanımlar üretmek istiyor

xTasarim

Global Mod
Global Mod
Son derece ince iPad Pro M4, muhtemelen Apple'ın yeniden özellikle ince donanımlar oluşturmak istediğinin bir göstergesidir. Bir rapora göre üretici, mümkün olan en küçük kalınlığa sahip cihazlar geliştirmeye yönelik eski tasarım hedefine geri döndü: Apple'ın planları hakkında genellikle iyi bilgi sahibi olan Bloomberg'den Mark Gurman, 2025 için çok daha ince bir iPhone'un zaten planlandığını açıkladı. Aynı zamanda daha ince MacBook Pro'lar ve Apple Watch'lar da üzerinde çalışılıyor. Sonuçta şirketin hedefinin sektördeki en ince ve en hafif cihazları üretmek olduğu söyleniyor.


DuyuruiPhone 17'nin de özellikle ince olması bekleniyordu


Son yıllarda Apple, muhtemelen iPhone 6'nın stabilite kaybı ve MacBook'larda uzun yıllardır güvenilirlik sorunlarına neden olan ultra ince “kelebek” klavye nedeniyle giderek daha ince donanım yapımından vazgeçti. Hem iPhone hem de MacBook Pro yeniden kalınlaşma eğilimindeydi. İkincisi ayrıca Apple'ın daha önce attığı bir dizi kullanışlı arayüzü de kurtardı.

Apple, iPad Pro M4 ile şimdiye kadarki en ince iPad'i yaratmak için nispeten az taviz vermiş gibi görünüyor. YouTube'daki bireysel testlere inanılacak olursa, en azından stabilite açısından önemli bir taviz beklenmemeli ve Mac & i testinde gösterildiği gibi pil ömrü de arttı. Şimdiye kadar gözlemciler, Apple'ın “iPhone 17 Slim” veya “iPhone 17 Ultra” ile yeni bir ince amiral gemisi modeli planladığını bekliyor; bu da özellikle pahalı olabilir.

Apple Watch 10'un daha büyük ve daha ince olduğu bildiriliyor


Bir rapora göre bir sonraki Apple Watch da daha ince olacak: Analist Ming-Chi Kuo'nun verdiği bilgiye göre Apple, sonbaharda beklenen Series 10'un şeklini daha ince ve daha büyük hale getirdi. İki model serisinin kenar uzunlukları mevcut 41 milimetre ve 45 milimetreden 45 milimetre ve 49 milimetreye çıkacak. Bu, Apple Watch 10'un boyut açısından Apple Watch Ultra bölgesine gireceği anlamına geliyor; ancak kasa muhtemelen daha az hacimli olacak.

Apple Watch'un boyutunda bir süredir daha büyük bir sıçrama beklendiği ve uzun vadede Ultra'nın da daha da büyüyeceği geçen yıl söylenmişti. Kuo'ya göre bu şimdilik gerçekleşmeyecek: Apple Watch Ultra 3'ün teknik özellikleri önceki modellerle aynı olacak ve varyant olarak siyah titanyum kasa eklenebilecek. Başlangıçta söylentiler 2023'te Ultra için bunu bekliyordu.

(1 pound = 0.45 kg)Haberin Sonu
 
Üst