Kış Tahmini: Gaz ve Elektrik Faturaları Artacak

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Günaydın. Bugün Salı. New York’taki elektrik faturalarının bu kış neden önemli ölçüde daha yüksek olacağına bakacağız. Ayrıca dikkat çeken bir arka enstalasyonun tuvali haline gelen 34 garaj kapısına da bakacağız.

Kredi… Mike Segar/Reuters

Sıcaklık 80’lerdeyken, bugün ve yarın olacağı gibi, neden kışı düşünelim? Çünkü kamu hizmeti şirketleri ve enerji uzmanları, elektrik, doğal gaz ve petrol için daha yüksek faturalar beklemektedir.

Isıtma maliyetlerinin ulusal olarak yüzde 12 artacağını ve enflasyonu geride bırakacağını öngören Ulusal Enerji Yardım Direktörleri Derneği’nin yönetici direktörü Mark Wolfe, “İnsanlar büyük artışlara bakacak” dedi.

Ancak New York’taki artışların muhtemelen daha dik olacağını söyledi.

Con Edison, New York City’deki kendi bölgesinde tipik bir müşterinin elektrik faturasının geçen kış ayda 95 dolardan yüzde 22 artarak ayda 116 dolara çıkacağını tahmin etmişti. Şirket, tipik doğal gaz kullanıcısının ısıtma ve yemek pişirme faturasının geçen kış ayda 348 dolardan yüzde 32 artarak 460 dolara çıkmasını beklediğini söyledi.

Brooklyn, Staten Island ve Queens’in bazı bölgelerinde doğal gaz sağlayan National Grid, geçen yıla göre yüzde 28’lik bir artış öngördü. Long Island’daki müşterilerinin artışının geçen yıla göre yüzde 29 artarak 299 dolar olacağını söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle birlikte enerji fiyatları hane bütçelerinde korkutan bir soru işareti haline geldi. Küresel enerji kaynakları üzerindeki baskı devam ederken benzin fiyatları ne kadar yükselir?

Wolfe geçen hafta, enerji fiyatlarının istikrar kazanıyor gibi göründüğünü, “ama çok yüksek bir seviyede istikrar kazanıyorlar” dedi. New York’ta petrol ısısı olan evlerin önümüzdeki beş aylık ısıtma sezonunda bir yıl öncesine göre 239 dolar daha fazla ya da geçen kış 1.876 dolardan bu kış ortalama 2.115 dolar harcayacağını tahmin etti.

Ancak, ısıtma yağı bayilerini temsil eden New York Eyaleti Enerji Koalisyonu CEO’su Rocco Lacertosa, mevcut stoklara göre soğuk bir kışın fiyatlar üzerindeki baskıyı artırabileceğini söyledi.

Ve çok soğuk bir kış olabilir. New York, Farmers’ Almanac’ın tahminine göre haritada “önemli titremeler – sulu, buzlu, karlı” kelimelerinin altındaydı. Tahmin, Aralık ayının ülke çapında fırtınalı ve soğuk göründüğünü ve Doğu’nun “aktif bir fırtına paterni” altında olduğunu söyledi. Ocak, “birkaç yıldır gördüğümüz en soğuk Arktik hava salgınlarından birini” getirebilir.

Lacertosa, “Potansiyel bir mükemmel fırtına içindeyiz,” dedi. “Bunu söylemekten nefret ediyorum ama tüketiciler için endişeleniyorum, bayilerin yapmaları gerekeni yapabilmeleri ve kendi faturalarını kesebilmeleri konusunda endişeliyim.” Enerji fiyatlarının yönüne gelince, “Şu anda o kadar iyimser olmayacağım” dedi.

Hizmet faturaları zaten birikiyor. Wolfe, ülke çapında altı aileden birinin geride olduğunu tahmin ediyor. Geçen yıl onaylanan büyük bir pandemik yardım paketi olan Amerikan Kurtarma Planı, Evde Enerji Yardım Programından yaklaşık 4 milyar dolara ek olarak 4,5 milyar dolar ayırdı. New York Eyaleti, düşük gelirli haneler için vadesi geçmiş faturaları silmek için 800 milyon dolardan fazla mevcut olan kendi gecikmiş borçları af programına sahiptir.

Ancak meslektaşım Isabella Simonetti’nin belirttiği gibi, bir ev kışın soğuk olduğunda, cezbedici potansiyel olarak ölümcül çözümlere yönelmek – alan ısıtıcıları gibi. Ocak ayında Bronx’ta günlerdir koşan bir apartman dairesinde yangın çıktı. Apartman sakinleri kaçarken, olması gerektiği gibi ısıtıcılı dairenin kapısı kendiliğinden kapanmadığı için yanan ısıtıcıdan çıkan duman koridora döküldü. Duman binayı sardı ve 17 kişi öldü.

Con Edison, geçen yıllarda olduğu gibi Ekim sonu veya Kasım başı yerine, kış tahminini Eylül başında açıklayarak yüksek faturaların neden olabileceği acıyı kabul etti. Con Edison sözcüsü Jamie McShane, “Bunun bir zorluk olduğunun farkındayız” dedi.

Con Edison, artışları doğal gazın maliyetine bağladı. Gaz müşterileri için yapılan 112 $’lık artışın 90 $’ının gaz için olduğunu ve toptan satış fiyatını işaretlemediği için ödediği fiyatı geçtiğini söyledi.

Daha yüksek gaz fiyatları aynı zamanda elektrik maliyetini de etkiler çünkü üretim tesisleri esas olarak doğal gazla çalışır, bu nedenle doğal gazın fiyatı ne zaman yükselse, bunu elektrik maliyetinde buna karşılık gelen bir artış izler.

Hava

Yüksek basınçlı bir sistem inşa edildiğinden, normalin üzerinde sıcaklıklarla çoğunlukla güneşli bir gün olacak. Bu gece, 60’larda açık bir gökyüzü ve alçak bir düşüş bekleyin.

ALTERNATİF-YAN PARK

26 Eylül’e (Roş Aşana) kadar yürürlüktedir.

BM GENEL KURULU

Başka bir “gridlock uyarı günü”. Şehir bir kez daha sürücüleri yollardan uzak durmaya ve özellikle Manhattan’ın Doğu Yakası’nda zaman kaybettiren trafik sıkışıklıklarından kaçınmaya çağırıyor. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu oturumdayken, her zamanki limuzin ve eskort kargaşasından daha fazlası olacak.

En son New York haberleri

Kredi… New York Times için Gabby Jones

• Bütçe endişeleri:Şehir potansiyel bir mali krizle karşı karşıya çünkü pandemi kaynaklı gerileme belediye gelirlerini iş ve kişisel gelir vergilerinden kesiyor.

• gemilerdeki göçmenler: Şehrin barınak sistemi yeni gelenlerle o kadar yüklü ki Belediye Başkanı Eric Adams onları yolcu gemilerinde barındırmayı düşünüyor.

• Trump danışmanının davası: Jüri seçimi, davası yabancı hükümetlerin Trump yönetimine erişim için nasıl rekabet ettiğine ışık tutabilecek Thomas Barrack’ın davasında Pazartesi günü Brooklyn’de başladı.

• “Sevgili Evan Hansen” için son yay: 2017’de en iyi yeni müzikal dalında Tony Ödülü’nü kazanan gösteri, yaklaşık 1.700 performansın ardından kapandı.
Dört blok uzunluğunda bir duvar resmi

Kredi… James Barron/New York Times

14 yaşındaki Zaniyah Howell, Rocky Mountain Sky ile bir merdivenin üzerindeydi. 13 yaşındaki kız kardeşi Domenicia, Blue Lapis ile aşağıdaki kaldırımdaydı. Fırça çalışmalarına konsantre oldular.

West Village’daki dört blok uzunluğundaki bir duvar resminin bir bölümünü boyayorlardı – eğer bir UPS teslimat tesisindeki uzun bir garaj kapısı sırasını duvar resmi olarak düşünürseniz. 34 yükleme rıhtım kapısı, son birkaç gün içinde yumuşaktan parlak hale geldi. Biri Miami Green ve Bahama Sea Blue’da makyaj yaptı. Bir diğeri yarı Berry Wine Oriole ve yarı Üzüm Yeşili oldu.

UPS merkezinden Greenwich Caddesi’ne bir ofis binası inşa eden Hudson Square Properties, mahalleyi aydınlatmak için kar amacı gütmeyen Publicolor’a katıldı. Okulu bırakma riski taşıyan öğrenciler için programlar yürüten Publicolor, resim yapmayı onları sonraki hayata hazırlamanın bir yolu olarak görüyor. Özel ders programlarındaki ve okul sonrası atölyelerdeki tüm öğrencilerin liseden sonra kolej veya akredite programlara devam ettiğini söylüyor.

Publicolor 1990’larda başladığından beri, öğrencileri 300’den fazla okul ve 250 topluluk tesisini donattı; buna Howell kardeşlerin yaz boyunca üzerinde çalıştığı Brooklyn Downtown’daki bir bina da dahil. Domenicia, oradaki duvarların “engebeli” olduğunu söyledi.

Hudson Square Properties, kapıların boyanması için UPS’e başvurdu. UPS Vakfı’nın küresel topluluk direktörü Laura James, “Tuval olmaktan onur duyuyoruz” dedi. Duvar makyajından önceki görünümü “gri – kıyamet değil ama bakmak eğlenceli bir şey değil” olarak nitelendirdi. Domenicia burayı “eski, paslı ve sade” olarak nitelendirdi.

Artık değil. Publicolor’un kurucusu Ruth Lande Shuman, tasarım üzerinde çalıştı ve renkleri düzenledi ve Hudson Square Properties, maliyetleri karşıladı ve çoğu bölgedeki ticari gayrimenkul portföyündeki binalarda kiracı olan 57 şirketten 280 gönüllü topladı. Publicolor’dan 80 öğrenciyle çalıştılar.

James, “Bu bizim için büyük bir çıkıştı” dedi. “Arka planda kaybolmaya meyilliyiz. Bloktaki güzel kişi olmaya alışmamız gerekecek.”

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

Küçük kırmızı Datsun

Sevgili günlük:

1975’te, 20’li yaşlarının sonlarında bekar bir anne olan ablam, Vermont’tan Manhattan’daki Batı 80’lerde bir daireye taşındı. Küçük kırmızı Datsun’a artık bir vites değiştirme ile ihtiyacı olmayacağı için, onu bana satmayı teklif etti.

O zamanlar Ohio’da yaşıyordum. New York’a giden bir otobüse bindim ve ertesi sabah bir arkadaşımın evine park etmiş olan arabayı almak için Long Island’a gittik.

Nasıl yapıldığını öğrendiğimden beri ilk kez vites değiştirme sürüşü yapıyordum ama idare ediyordum. Kız kardeşimi işe bıraktım. İki çocuğu day deva’daydı.

Yağı değiştirmek için arabayı aldım ve eve gitmeden önce bir gece daha kalmayı planladığım evine geri döndüm.

Onun bloğunda park yeri yoktu ve bir sonrakinde de yoktu. Ya da bir sonraki. Ya da bir sonraki. Çubuk kaydırma ile artık iyi değildim.

Kız kardeşimin binasının önüne iki kez park ettim, yukarı koştum, eşyalarımı aldım ve bir not bıraktım: “Park edecek bir yer bulamadım bu yüzden Ohio’ya gidiyorum.”

— Susan Creed

Agnes Lee tarafından çizildi.
Gönderimleri buraya gönderin ve Metropolitan Günlüğü’nün devamını buradan okuyun .

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Yarın görüşürüz. -JB

PS İşte bugünün Mini Bulmaca ve Heceleme yarışması . Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz .

Ekibe [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

.