Konut Kuponlarına Eklenen Damga

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Günaydın. Bugün perşembe. Ev sahiplerini ve emlak şirketlerini, şehrin evsizliği azaltmak için oluşturduğu konut kuponlarıyla insanlara karşı ayrımcılık yapmakla suçlayan bir davaya bakacağız. Ayrıca 1977’de Queens’li bir kaya tırmanıcısının Dünya Ticaret Merkezi 2’ye tırmandığı güne de bakacağız.

Fannie Lou Diane, kuponunu alacak bir yer bulması yaklaşık üç yıl sürdüğünü söyledi. Kredi… Michelle V. Agins/The New York Times

Fannie Lou Diane 2019’da Bronx’taki dairesinden tahliye edildikten sonra, şehir tarafından verilen konut kuponunu kabul edecek başka bir yer bulması yaklaşık üç yılını aldı.

Konut sorunlarına odaklanan iki kar amacı gütmeyen kuruluşa sahip bir aktivist olan Diane, birçok komisyoncunun kendisine “ilişkin damgalama nedeniyle – tembelliğin tarihsel damgaları, çalışmak istemiyorum, şehir kuponları ile kiracı almak istemediklerini” söyledi. Dairelerinden devayı almayın, çocuklarından devayı almayın.”

Çarşamba günü, bir bekçi grubu, onunki gibi deneyimlerin yaygın olduğunu söyledi. Konut Hakları Girişimi grubu, bir davada, evsizliği azaltmak için oluşturulan kupon programının ev sahiplerinin ve emlakçıların ayrımcı uygulamaları tarafından baltalandığını söyledi. Dava, onları, kiralarını sübvanse etmek için sübvansiyonlara güvenen müstakbel kiracıları geri çevirmekle suçladı.

[Ayrımcılık NY Evsizliği Azaltma Aracını Zayıflatıyor, Dava Diyor]

İddialar, şehir evsizleri barınaklardan veya sokaklardan evlere taşımak için mücadele ederken ortaya çıkıyor. Kuponlar bu çabada rol oynar ve ev sahiplerinin kendilerine bağlı kiracılardan gelen başvuruları kabul etmemeleri New York City’de yasa dışıdır.

Ancak, aylarca süren bir operasyonun parçası olarak müstakbel kiracılar gibi davranan Konut Hakları Girişimi müfettişlerine, ev sahiplerinin tahliye ve evsizlikle mücadele eden insanlar için özel bir şehir kuponu olan kişilere kiralama yapmadıkları defalarca söylendi.

Müfettişler ev kiralama konusunda binlerce araştırma yaptı. The New York Times ile paylaşılan e-postalarda, kısa mesajlarda ve kayıtlı telefon görüşmelerinde, araştırmacılar genellikle geri çevrildi.

Konut Hakları Girişimi’nin yönetici direktörü Aaron Carr, meslektaşım Mihir Zaveri’ye “Konut ayrımcılığı münferit bir olay değil” dedi. “Bu, endüstri çapında bir sorunun parçası.”

Manhattan’daki New York Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde Çarşamba günü açılan davadaki sanıklar arasında Douglas Elliman gibi tanınmış firmalar ve Re/Max ve Coldwell Banker ile bağlantılı ekiplerin yanı sıra düzinelerce bireysel broker ve ev sahibi yer alıyor.

Douglas Elliman, dava açılmadan önce bir yorum talebine yanıt vermedi ve davada adı geçen Brooklyn merkezli Re/Max ekibi Re/Max Edge’in temsilcileri de yanıt vermedi. Coldwell Banker’ın New York’ta bulunan bir iştiraki olan Coldwell Banker Reliable’ın komisyoncusu ve yönetici üyesi Joseph T. Hamdan, ekibinin yanıt vermeden önce davadaki belirli iddiaları görmeyi beklediğini söyledi.

Mülk sahipleri ve komisyoncuları içeren etkili bir endüstri grubu olan New York Emlak Kurulu, şehri daha iyi düzenlemeye ve kötü oyuncuları azaltmaya çağırdı, ancak aynı zamanda sorunun endüstri çapında olduğuna inanmadığını söyledi. Kurulun planlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Basha Gerhards, grubun aynı zamanda “üyelerimizi tüm ilgili yasalar ve politikalar konusunda eğittiğini” ve şehir ve eyalet düzeyinde kuponlara daha fazla erişim için baskı yaptığını söyledi.

Ancak evsizlikle mücadele eden birçok New Yorklu, kuponlarla tıslayabilecekleri bir ev bulmaya çalışırken zorluklarla karşılaştı.

Okul sisteminde çalışan ve zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadele ettiğini söyleyen 44 yaşındaki şef Ayesha McGaney, 2015’ten başlayarak altı yıldan fazla bir süre Queens’te bir sığınakta yaşadı. Bu süre zarfında 200’den fazla kişiye başvurdu. daireler. Sadece birkaç yanıt aldı.

“Dediğim anda elimdeki bu, benim gelirim bu” dedi, “hemen hemen ‘Oh, hayır, bunu alamam’ dediler.”

Hava

Bugün sıcaklıklar 60’ların üstüne çıkarken ve güneydoğudan esen rüzgarla birlikte çoğunlukla bulutlu bir gün olacak. Akşam saatlerinde ise hafif yağmur ve güneyden esecek rüzgar bekleniyor.

ALTERNATİF-YAN PARK

Bugün askıya alındı (Yükselişin Solemnity).

Teksas çekiminden sonra

Çocuklar, ebeveynler ve bakıcılar, 18 yaşındaki bir silahlı kişinin yetkililer tarafından vurulmadan önce 19 çocuk ve iki öğretmeni öldürdüğü Uvalde, Teksas’taki silahlı saldırının ardından boğuşuyor.

Ebeveynler çocuklarına biraz daha sıkı sarıldı ve Çarşamba günü onları okula bırakırken biraz daha oyalandı. Daha önce akıldan çıkmayan bir soruyla karşı karşıyaydılar: Amerika’da okul çocuklarının gerçekten güvende olabileceği herhangi bir yer var mı?

New York City yetkilileri, çocuklar gün boyu geldikten sonra okul kapılarını kilitlemek de dahil olmak üzere güvenliği sıkılaştırmanın yollarını düşünüyor.

İki haftadan kısa bir süre önce bir süpermarkette ırkçı bir silahlı kişinin 10 Siyahı öldürdüğü Buffalo’da, Teksas’taki çekim korku üzerine korku yığdı. Patricia Davis, 13 yaşındaki oğlunu okula bırakmadan önce durakladı.

Dikkatli ol, dedi ona. Bir şey olursa, “yere düş”.

Arabayla uzaklaşırken, “Oğlumu tekrar görecek miyim?” diye merak etmekten kendini alamadı.

En son Metro haberleri

Sağlık

• Lejyoner salgını:Bronx’ta giderek artan sayıda Lejyoner hastalığı vakası bir kişinin ölümüyle ve 18 kişinin daha hastalanmasıyla sonuçlandı.

• Uzun Covid:Bir Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri çalışmasına göre, 65 yaşın altındaki beş yetişkin Covid’den kurtulanlardan biri, uzun süreli Covid olarak kabul edilebilecek en az bir sağlık durumu yaşadı.
Diğer Yerel Haberler

• metro çekimi: Bir Manhattan savcısı, Q tren sürücüsünün sebepsiz yere öldürülmesinin zanlısının, diğer yolculara çekimden sonra “cep telefonlarını kaldırmaları” talimatını verdiğini söyledi.

• Rikers Adası: Bir federal yargıç, Rikers Adası’nın kontrolünü yerel yetkililerden almaktan kaçındı, bunun yerine hapishane kompleksindeki şiddet ve düzensizliği ele almaları için onlara daha fazla zaman verdi.

• Tom Kean Jr.:Eyaletin en rekabetçi Ev yarışındaki New Jersey Cumhuriyetçisinin daha fazla seçmene hitap etme stratejisi var: çenesini kapalı tutmak.
Sanat ve Kültür

• Şehirde yaz: Anma Gününe sadece günler kaldı. İşte yaz eğlencesi için bir öneri listesi.

• aptallar çemberi: Brooklyn Magazine, Prospect Park’ta Siyahların sevincine odaklanan bir komedi dizisinin kurucusu Jonathan Teklai ile röportaj yaptı.
ARKANA BAK

26 Mayıs 1977: En tepeye

Kredi… Tyrone Dukes/The New York Times

Kırk beş yıl önce bu sabah, George Willig tırmanışı yaptı, tasarladığı kelepçeleri pencere yıkama ekipmanları için raylara taktı. 2 Dünya Ticaret Merkezi’ne yükselişi, yıkıcı bir mali krizden hala çıkış yolunu bulan bir şehri büyüledi.

“Fransız telgraf sanatçısı Philippe Petit, iki Ticaret Merkezi kulesi arasında bir tel boyunca yürüdüğünden beri, Aşağı Manhattan’a, boyunları sert olanlar dışında hiç kimseye zararsız ve zararsız bir cüret gösterisi verilmemişti.” The New York Times ertesi sabah bildirdi. Washington’daki etkili köşe yazarı James Reston bile ağırlığını koymuş ve Willig’i “dağlardan kaçmış ya da onlara ulaşacak parası olmayan amatör bir dağcı” olarak tanımlamıştı.

Queensli bir dağcı olan Willig, Washington Square Park’taki kemeri ziyaret ettiğinde bir beyin fırtınası yapmıştı. 2001’de bana “Oradan ticaret merkezini görebilirdiniz” demişti. “Yapacak tek şey birinin onlara tırmanması” dedim.

Zirveye ulaştığında, Liman İdaresi polisi onu tutukladı ve üç kez celp çıkardı. Şehir, “Dünya Ticaret Merkezi’nin Güney Kulesi’ni kasten ve yanlış bir şekilde ölçeklendirmek ve tırmanmak” nedeniyle yaptığı masraf için ona 250.000 dolar dava açtı. Tutar daha sonra tırmandığı her kat için bir kuruş olan 1,10 dolara düşürüldü.

Willig, Eylül 2001’de Çin’de tatildeyken, otel odasındaki televizyonda kulelerin yıkılışını izledi. “Binalarla kişisel bir ilişkim vardı, bir nevi samimi,” dedi bana. Yaptıkları konusunda “mütevazı” olduğunu ve “evdeki eşyaları, benim şanlı günlerimdeki fotoğraflarımı” kapatmadığını söyledi.

“Ama şimdi binalar orada olmadığına göre,” dedi, “oraya tırmandığım gerçeğiyle gurur duymak gibi hissediyorum.”

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

ne gerekiyorsa

Sevgili günlük:

Minnesota’daki yüksek lisans okulunda hevesli bir filozoftum. Kız arkadaşım hevesli bir New Yorkluydu.

Washington Square Park’ın kuzey tarafındaki bir kumtaşından New York Üniversitesi’ne girdiğini söyleyen bir gülümsemeyle çıktığında, birlikte kalacaksak özlemlerinden vazgeçmek zorunda kalacağından ya da benim gitmek zorunda kalacağımdan endişelendim. benimkini bırak.

Her iki ihtimalden de kaçınmak için, New York City bölgesindeki kolejlere ve toplum kolejlerine araştırma mektuplarımla 300 zarf doldurduk ve tezimi yazarken öğretmem için dersler aradık.

Sadece biri beni mülakata davet etti. İlk New York City maaşım bir aylık kirayı bile karşılamıyordu, ama müstakbel eşime ve bana şehirde yapabileceğimize dair umut verdi.

Christopher Michaelson

Agnes Lee tarafından çizildi.
Gönderimleri buraya gönderin ve Metropolitan Günlüğü’nün devamını buradan okuyun .

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Yarın görüşürüz. -JB

PS İşte bugünün Mini Bulmaca ve Heceleme yarışması . Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz .

Sadiba Hasan, David Moll ve Ed Shanahan New York Today’e katkıda bulundular. Ekibe [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

.