Manhattan Gay Bar’da Defalarca Cam Kırmakla Suçlanan Adam

Bilgin

Global Mod
Global Mod
New York Şehri Polis Departmanı, bir adamın Salı günü Manhattan’da bir gey bara düzenlenen ve ön camının bir aydan kısa bir süre içinde dört kez tuğla ve taşla kırıldığı bir dizi saldırıyla ilgili olarak tutuklandığını ve suçlandığını söyledi.

Polis Departmanına göre, saldırıların meydana geldiği Manhattan mahallesi Hell’s Kitchen’dan 34 yaşındaki Sean Kuilan, suç teşkil eden silah bulundurmak, suç teşkil eden yaramazlık yapmak ve pervasızca tehlikeye atmakla suçlandı.

Polis komiseri Keechant Sewell, Twitter’da yaptığı açıklamada suçlamaları yineledi, ancak Bay Kuilan’ın nefret suçuyla suçlanıp yargılanmayacağını söylemedi. Yine de polis, tutuklanmasından önce halka yaptığı bir çağrıda, saldırı dizisini bir “nefret suçu modeli” olarak tanımladı ve tutuklanan adamın tespit edildiği departman e-postasının konu satırında “nefret suçu” olduğunu belirtti.

Hell’s Kitchen’ın işlek Ninth Avenue koridorundaki bar VERS’e yönelik saldırılar, şehrin LGBTQ topluluğu içinde derin bir endişe duygusu yaratmıştı – bu duygu, Cumartesi günü Colorado Springs’te bir gey barda 100 kişinin ölümüne neden olan ölümcül bir silahlı saldırıyla birleşti. en az beş ve yaralı 18.


Greenwich Village, Chelsea ve Hell’s Kitchen’ı temsil eden Kent Konseyi üyesi Erik Bottcher, “İnsanların bilmesi gerekiyor ki, bizim topluluğumuzu veya herhangi bir marjinal topluluğu hedef alırsanız sorumlu tutulacaksınız” dedi.

Cemaatimiz, bu kişinin kimliğinin belirlendiğini ve yakalandığını öğrenince rahatladı” dedi. Bu olaylar bu zor dönemi daha da kötü hale getirdi” dedi.

En son saldırı Cumartesi günü saat 22.00’de bar eğlence düşkünleriyle doluyken gerçekleşti. VERS’in sahibi David DeParolesa, bar pencerelerine kırılmaz cam takıldığı için o gece tuğla saldırısında kimsenin yaralanmadığını söyledi. Her vurulduklarında, bir çatlaklar ağına dönüştüler ama çökmediler.

Kırılan cam sesinin müşterileri ürküttüğünü söyledi.

“Sonra tuğla kaldırıma çarptı ve herkesin duyduğu bir gümbürtü oldu” dedi. “Pencerenin yanında öndeki masada oturanlara bedava atış yaptık.”

Aynı gece Colorado Springs’te vurulduktan sonra faili bulması için departmana baskı arttı.


Bay Bottcher, Twitter’da barın güvenlik kamerasından saldırganın yüzünü gösteren görüntüleri yayınladı ve Pazartesi günü polis, yakınlardaki bir içki dükkanının güvenlik kamerasından adamın koridorlarında yürüdüğünü gösteren görüntüleri yayınladı. Görüntülere göre adam koyu renk bir ceket, kot pantolon ve gözlük takmış ve ayrılmadan önce bir içki satın almış.

Salı günü bir Polis Departmanı sözcüsü, görüntüdeki adamın suçlarla ilgili olarak tutuklanan kişiyle aynı kişi olduğunu söyledi.
 
Üst