Mayıs ayında iPad Air ve OLED özellikli daha büyük iPad Pro bekleniyor

xTasarim

Global Mod
Global Mod
Apple, tamamen yeniden tasarlanan iPad'lerini Mayıs 2024'ten önce sunmayı planlamıyor çünkü tablet üretiminin OLED ekranlara ve ilgili iOS'a uyarlanması gecikecek. Bu, genellikle Apple meseleleri hakkında iyi bilgi sahibi olan ABD'li gazeteci Mark Gurman'ın bir makalesinden ortaya çıkıyor.

DuyuruDaha önce yeni cihazların en geç Nisan ayında tanıtılacağı varsayılmıştı. Ancak Gurman'ın Bloomberg'de yazdığı gibi, son cihazların Apple'ın ortaklarında seri üretimine daha yeni başlandı. OLED ekranların varlığı daha az önemli bir rol oynayacaktı, aslında iOS'un uyarlanması gecikti. Gazeteci sorunların nerede olduğunu belirtmiyor. Olası bir açıklama, OLED'li modern monitörlerde ve televizyonlarda da görülebileceği gibi, uzun süre görüntülenen içeriğin korkunç yanmasına karşı alınan önlemler olabilir.

iPad Pro için M3


Şu ana kadar yalnızca iPad Pro organik ekranlara sahip olacak ancak beş farklı model planlanıyor; hangi boyutlarda olacağı henüz bilinmiyor. Ancak kesin görünen şey, cihazların halihazırda en yeni Mac'lerin çoğunu içeren mevcut M3 SoC'yi alacak olmasıdır. Apple Pencil ve Magic Keyboard'un yeni sürümleri iPad Pro ile birlikte piyasaya sürülecek.

2022'den bu yana güncellenmeyen iPad Air, muhtemelen geleneksel LCD teknolojisiyle kalacak ancak önceki Pro modelinde olduğu gibi 12,9 inç ekranlı bir versiyona da sahip olacak. Önceki iPad Air M1 ile çalıştığı için burada da performansta büyük bir sıçrama beklenebilir. Apple'ın yeni modelde hangi çipleri kullanacağı henüz bilinmiyor.

Ayrıca mat ekranlarla ilgili daha önce çıkan söylentilerin doğru olup olmadığı da henüz belli değil. Gurman'ın mevcut makalesi bu konuyu ele almıyor. Bu, özellikle iPad Pro'nun diğer şeylerin yanı sıra grafik ve tasarım çalışmaları için sıklıkla kullanılması nedeniyle arzu edilen bir durumdur. Daha iyi renk üretimi için Apple, bazı Mac'lerde ek ücret karşılığında halihazırda “nanoyapılı cam” sunmaktadır.


(Asla)Haberin Sonu
 
Üst