Met Gala Yaldızlı ve Abartılı Olabilir

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Günaydın. Bu gece Met Gala’da nelerin beklendiği konusunda uzman rehberliği alacağız ve sürücüleri korkutup yavaşlamalarını amaçlayan yeni bir reklam kampanyasının ön izlemesini yapacağız.

Kredi… The New York Times için Landon Nordeman

Mayıs ayının ilk Pazartesi günü ve moda ve eğlence dünyasında bunun bir anlamı var: Yıllık Met Gala olarak bilinen extravaganza bu gece oynanacak. Moda editörümüz Vanessa Friedman’a ne beklemesi gerektiğini sordum. Bana şunları söyledi:

Met Gala’yı 18 yıldır takip ediyorum, bir veya iki parti ver ya da al. Bazılarına şahsen katıldım, ancak The New York Times’a katıldığımdan beri uzaktan izledim (gazetenin bedava bilet kabul etmeme politikasına uygun olarak).

Her iki durumda da, zaman içinde beni en çok etkileyen şey, 1948’de oldukça standart bir New York City kültürel fon toplama etkinliği olarak başlayan bir partinin nasıl güçlü bir sosyal içerik damıtması haline gelmesi oldu. , politik, finansal ve kültürel güç – ve son zamanlarda viral eğlencenin yaratıcısı. Her yıl herkes, “Vay canına, daha fazla çılgına dönmesine imkan yok” diyor – ya da daha fazla para topluyor – ve her yıl öyle oluyor. Bu, Metropolitan Museum of Arka’daki siyah kravatlı bir partiden daha fazlası, gerçekten başlı başına bir iş.

Peki, bu bağlamda ne beklenir? (Bu akşam üst Beşinci Cadde’de trafik sıkışıklığının yanı sıra. Gelişler 17:30’da başlıyor.)

Her şeyden önce: Moda gerçekten aşırı olacak .

Bu yılki kıyafet kodu “Gilded Glamour”, ilk başta aklıma
“Goldfinger”, 1964 James Bond sineması geldi. ) yaldızlı cinayet özellikli. Aslında, hem yakın zamanda yayınlanan diziler hem de New York sosyetesinin (Astors, Vanderbilts, Whitneys) son derece dekoratif parti elbiselerini ve beyaz kravatı benimsediği gerçek tarihsel zaman dilimi olan “The Gilded Age”e bir gönderme. Bu iki şeyi bir araya getirdiğinizde, bir sürü altın ve bir sürü gewgaw, artı telaşlar, korseler, büyük kollar ve trenler görme ihtimalimiz yüksek. Belki bazı panniers bile.

[Met Gala 2022 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey]

Teorik olarak
Kostüm Enstitüsü ile bağlantılıdır , Met’in Amerikan dönemi odalarında yer alacak ve modanın 19. yüzyılın ortalarından bu yana Amerikan kimliğinin oluşturulmasına yardımcı olma biçimini yeniden bağlamsallaştırmak için tasarlanan “In America: An Anthology of Fashion”ı kutladığını gösteriyor. Ancak, Yaldızlı Çağ’ın aynı zamanda aşırı gelir eşitsizliğinin olduğu bir dönem olduğu gerçeğine dair bazı sivri uçlu sosyal yorumların da olabileceğini söylemek isterim, orada olasılıkların düşük olduğunu düşünüyorum.

İkincisi: Katılımcılar kırmızı halıya gelene kadar gizli tutulan konuk listesi, her zamanki gibi göz kamaştırıcı bir karışım olacak. Biletler yalnızca davetiye içindir ve her katılımcı kişisel olarak
Anna Wintour , Vogue ve partinin arkasındaki maestro tarafından onaylanır. , yani sadece bir bilet satın alabilmeniz (her biri 35.000 dolar, masalar 200.000 ila 300.000 dolar arasında değişiyor) gidebileceğiniz anlamına gelmez.

Rihanna ve Elon Musk gibi müdavimler bu yıl gelebilir veya gelmeyebilir (kadın doğurmak üzere; o, eh, Twitter satın almakla meşgul), ancak Katy Perry şimdiden bazı bilgilerle dalga geçti. elbisesi hakkında (önce önce yanan bir avize olarak gitmişti ama bu sefer daha klasik düşündüğünü söyledi), o yüzden gidiyor.

Belediye Başkanı Eric Adams da basın sekreteri Pazar günü söyledi. Basın sekreteri Fabien Levy, e-postayla yaptığı açıklamada, “Amerikan modasını kutlayacak olsa da, Yaldızlı Çağ’ın dolu tarihini de kabul ediyor” dedi. Bu, New York Post’un uzun zamandır arkadaşı olarak tanımladığı birinden
“Yıllardır gitmek için can atıyor” demesinin ardındanydı.

Eşbaşkanlar arasında Regina King, Lin-Manuel Miranda, Blake Lively ve Ryan Reynolds yer alırken, onursal sandalyeler Instagram’dan Wintour, Tom Ford ve Adam Mosseri’dir. Condé Nast ile birlikte parti ve sergi. (Bir yana, Instagram, gala elbisesinin neden bu kadar abartıldığının tartışmasız büyük bir parçası; viral olmanın daha etkili bir yolu, bu bir markanın ve bir ünlünün dikkat çekmesi için daha iyi bir yol ve dolayısıyla daha iyi bir pazarlama tool.)

Styles ekibimiz 5:30’dan itibaren girişleri canlı olarak bloglayacak, bu yüzden kimin hangi kıyafetle gerçek zamanlı olarak ortaya çıktığını görmek için bize katılın. Ve
vogue.com akış olacak.

Tüm fazlalığı ve masrafıyla gala sizi şaşırttıysa (ve şaşırması kolaydır): Bu var çünkü Kostüm Enstitüsü Met’te kendisi için tıslamaya zorlanan tek küratöryel departman.

Bu, Kostüm Enstitüsü’nün küratörlerin maaşları, giysi muhafazası ve sergiler için yaptığı harcamaların, “Çin Yoluyla Çin” gibi gişe rekorları kıran sergilere rağmen müzenin bütçesinden çıkmadığı anlamına gelir. Looking Glass” ve “Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination” Met tarihinin en popülerleri arasında yer aldı ve müzeye açıkça fayda sağlıyor. Onları mümkün kılan partidir.

Hava

50’lerin ortalarında düzensiz sis ve sabit sıcaklıkla birlikte sabahın erken saatlerinde sağanak yağış bekleniyor. Gece geç saatlerde, sıcaklıkların 50’lerin altına düştüğü sağanak yağış ihtimali var.

alternatif yan park

Bugünden Çarşamba’ya (Ramazan Bayramı) kadar ara verildi.

En son New York haberleri

• Ukraynalı soprano Liudmyla Monastyrska, Metropolitan Opera’da Rus süperstar Anna Netrebko’nun “Turandot”ta yerini aldı. perde çağrısı için bir Ukrayna bayrağı.

• Federal hükümetin 170 milyon dolarlık çabası, Fire Island’ın Sandy Kasırgası’nın ardından toparlanmasına yardımcı oldu, ancak bölge sakinleri başka bir fırtınanın tüm ilerlemeyi yok edebileceğinin farkında.
Sürücüleri yavaşlamaya korkutuyor

Kredi… Desiree Rios The New York Times

için New York City bugün sürücüleri teşvik etmeyi amaçlayan 4 milyon dolarlık bir güvenlik kampanyası başlatıyor. onları korkutarak yavaşlayın. Bir erkeğin – ya da bir kadının ya da bisikletçinin – araba çarpmış gibi havaya fırlatıldığını gösteren reklam panoları ve bir televizyon reklamı var.

Mahalle sokaklarını geçitlere dönüştüren, şehrin hızlanmayla mücadele konusundaki son çabasının bir parçası.

Buradaki endişe, trafik ölümlerinin sekiz yılın en yüksek seviyesine çıkması ve bu yıl şehir sokaklarında geçen yıla göre daha fazla sürücü ve yolcunun öldürülmesi — 23, 2021’de 13 olan yaya ölümleri 2021’de 39’dan bu yıl 30’a düştü. 26 Nisan’a kadar toplamda 64 trafik ölümü oldu, geçen yılın aynı dönemine göre üç fazla.

Trafik ölümleri, Belediye Başkanı Bill de Blasio tarafından duyurulduğunda trafik ölümlerini ortadan kaldırma hedefiyle başlayan kentin Sıfır Hedef programının kazanımlarının bir kısmını tersine çevirdi. O zamandan beri, şehir, çoğu caddede hız sınırını 30 mil / saat’ten 25 mil / saat’e düşürmek için devlet onayı aldı; yaklaşık 2.000 otomatik hız kamerasından oluşan bir ağ kurdu; ve birçok caddeyi yayalar ve bisikletliler için daha güvenli hale getirmek için yeniden tasarladı.

Ocak ayında göreve başlayan Belediye Başkanı Eric Adams, Hedef Sıfır çabalarını genişletme sözü verdi. Yakın zamanda, tehlikeli kavşakların yeniden tasarlanmasını ve daha fazla korumalı bisiklet şeritleri ve yaya alanlarının eklenmesini içerecek olan, önümüzdeki beş yıl içinde trafik güvenliği için 904 milyon dolar taahhüt etti. Polis yetkililerinin trafik yasalarının uygulanmasını da artıracağını söyledi.

Buna ek olarak, şehir yetkilileri şehir sokaklarının yerel olarak kontrol edilmesi için eyalet milletvekillerine lobi yapıyor, bu da onlara hız sınırları belirleme, kırmızı ışık kameralarını genişletme ve okul bölgelerindeki hız kameralarının saatlerini gece ve hafta sonlarına kadar uzatma yetkisi veriyor — kameralar kapalıyken ve hız arttığında. Kentin ulaşım komisyoncusu Ydanis Rodriguez, “Mevcut krize uygun değişiklikleri hızla yapabilmemiz için şehrin kendi kaderini kontrol edebilmesi gerekiyor” dedi.

Yeni kampanya, diğer trafik güvenliği çabalarını güçlendirmeyi ve sürücülerin davranışlarını değiştirmeyi amaçlıyor. Ancak Pennsylvania Üniversitesi’nde şehir ve bölge planlaması doçenti olan Erick Guerra, sürücüleri yavaşlatmanın daha fazla hız kamerası kurmak gibi daha hızlı yolları olabileceği konusunda uyardı.

“Sigara kullanma kültürünü değiştirmenin uzun bir zaman aldığını düşünüyorum” dedi, “sigara içme kültürünü değiştirmek için uzun bir yol aldı.”

Okuduklarımız

• Müzik AIDS salgını sırasında teselli sağladı ve yeni keşfedilen kaset Bir Fire Island evindeki kasetler, yirmi yıllık partileri ve acıyı yakaladı.

• Gothamist, şehrin ana temaslı izleme programı sona ererken işteki son günlerinde birkaç temaslı izleyiciye katıldı.

• Modanın önde gelen isimleri Harlem’deki Abyssinian Baptist Kilisesi’nde Ocak ayında vefat eden moda editörü André Leon Talley’i anmak için toplandı.
METROPOLITAN günlüğü

Chelsea Kaldırım

Sevgili Günlük:

I 1980’lerin sonlarında Chelsea’de tek başıma yürüyordum. Kaldırımda iki inşaat işçisine yaklaşırken, kışkırtıcı yorumlar yapmaya başlamaları ihtimaline karşı kendimi hazırladım.

Tam yanlarına geldiğimde biri yüksek ve neşeli bir sesle seslendi.

“Bunlar en şirin çoraplar!” dedi.

Günümü güzelleştirdi.

— Karen Lee Schmidt

Agnes Lee tarafından resmedilmiştir.
Gönderimleri buradan gönderin ve Metropolitan Günlüğünü buradan daha fazla okuyun.

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Yarın görüşürüz. — JB

PS Bugünün Küçük Bulmaca ve Spelling Bee . Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz.

Melissa Guerrero, Jeff Boda ve Ed Shanahan New York Today’e katkıda bulundu. Ekibe [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

.