Metro Sürücüsünü Öldüren Silahlı Saldırıda Şüpheli Polise Teslim Oldu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
New York polisi tarafından hafta sonu bir metro sürücüsünün vurularak öldürülmesiyle aranan 25 yaşındaki bir adam Salı öğleden sonra Chinatown’daki bir karakolda teslim oldu.

Andrew Abdullah, Pazar günü kuzeye giden bir Q trenine binerken tek başına silahlı bir kişi tarafından vurulan yolcu Daniel Enriquez’in öldürülmesiyle ilgili olarak aranıyordu. Bay Abdullah, sebepsiz yere saldırıdan 72 saatten fazla bir süre sonra teslim oldu ve sivil giyimli memurlar eşliğinde Beşinci Karakol’a girdi. Yaklaşık 50 gazeteci ve yoldan geçen bir kalabalık, siyah pantolon ve beyaz bir tişört giymiş olarak merdivenleri çıkarken onu izledi.

Polis Komiseri Keechant Sewell Salı günü erken saatlerde Twitter’da Bay Abdullah’ın bir fotoğrafını yayınladı. Dedektifler “onu yakalayacaklar ama her New Yorklu’nun yardımına ihtiyaçları var” diye yazdı.


Pazar günkü çekim, bu yıl metroda yaşanan bir dizi şiddet olaylarının sonuncusuydu. Sadece altı hafta önce, Brooklyn’de bir silahlı adam yoğun saatlerde bir tren vagonuna ateş açarak en az 23 kişiyi yaraladı. Ocak ayında bir kadın, Michelle Go, Times Meydanı istasyonunun raylarına itildikten sonra öldü.


Pazar günü, saat 11:40 civarında, silahlı bir adam, 48 yaşındaki Bay Enriquez’e tek kurşun sıkmadan önce Q treninin son vagonunda volta atıyordu. Tren Manhattan Köprüsü’nün üzerinde yalpalarken, bir yolcu arkadaşı 911’i aradı. Saniyeler sonra, tren Aşağı Manhattan’daki Canal Street istasyonuna yanaştığında ve kapılar açıldığında, memurlar perona doğru inerken şüpheli kaçtı.

İki kolluk görevlisi, saldırganın daha sonra ateşli silahını istasyonun dışındaki evsiz bir adama verdiğini söyledi. Polis daha sonra yakındaki iskelede 9 milimetrelik bir tabanca buldu.

Goldman Sachs’tan bir araştırmacı olan ve küçük kardeşiyle brunch için buluşmak üzere yola çıkan Bay Enriquez, öldüğü Bellevue Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bay Abdullah, 2018 yılında silah bulundurmaya teşebbüsten ve diğer suçlamalardan suçlu olduğunu kabul etti. Eyalet ıslah dairesi sözcüsü, dört ay hapis yattıktan sonra şartlı tahliye edildiğini söyledi. Mahkeme kayıtlarına göre, 2020’de Manhattan’da yeni silah suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı, derdest ve kefaletle serbest bırakıldı. Mart 2021’de Manhattan savcıları onu saldırı ve bir çocuğun refahını tehlikeye atmakla suçladı.
 
Üst