MrBeast, Görme Engelli 1.000 Kişiyi Tedavi Ettirdi

Beykozlu

New member
Dünyanın en tanınan görüntü paylaşım platformu olan YouTube üzerinde şu anda ferdi kanal olarak en hayli aboneye sahip olan kanal MrBeast, fazlaca güçlü bir insan. Servetini bu platformdan kazanan MrBeast, bu servetini insanlara yardım etmek için kullanıyor ve görüntüsünü çekip bir daha bu platformda paylaşıyor.

Paylaştığı her görüntü fazlaca kısa bir müddetde milyon izlenme alıyor ve şimdi her görüntüsü toplumsal medyada sükse yaratıyor. Çünkü imza attığı işler hakikaten yardıma muhtaçlığı olan biroldukça beşere yardım ediyor. bir daha bu üslup bir görüntü ile karşımıza çıkıyor MrBeast.

MrBeast, görme engelli 1.000 kişinin tedavisini üstleniyor:

MrBeast’in en yeni görüntüsünde, kendisi farklı farklı yerlerden görme pürüzüne sahip 1.000 insan buldu ve ameliyat yoluyla birinci sefer dünyayı görmelerine yardımcı oldu. Hatta bunun da ötesinde MrBeast, bu insanlardan bazılarına 10.000 dolar verdi.

Bu görüntüde sahiden epeyce özel ve duygusal kıssalar yer alıyor. YouTuber’ın yardım ettiği insanlardan biri, oğlunun yüzünü yenidendan görme yetisine kavuştuğu için epey memnundu. Bir öteki görme engelli insan olan genç Jeremiah için de MrBeast tedavisini karşılamakla kalmayıp üniversite harcamaları için 50.000 dolar verdi.

MrBeast’in masraflarını karşıladığı ameliyat, insanların tekrar görme yetisini kazanmasına nasıl yardımcı oluyor?

Kendisi görüntüde ameliyatı şöyleki anlatıyor: “Eğer ameliyatın nasıl insanların görme yetisini nasıl geri kazandırdığını merak ediyorsanız şu biçimde açıklayayım: Bu insanların gözlerinin merceklerinde görmelerini engelleyen bulanıklıklar mevcut. Cerrahımız, bu bulanıklıkları mercekten vakumlayarak boşaltıyor ve merceği yapay bir muadili ile değiştiriyor. Bu kadar sıradan!”

Daha evvel Türk YouTuber Ruhi Çenet’in de buna misal bir projesi olmuştu:

Daha evvel Ruhi Çenet de benzeri bir süreç ile 30 yıldır görme yetisine sahip olmayan 94 yaşındaki birini tedavi ettirmişti.

Çok paraya sahip olan ve ünlü olan insanların bu biçimde projelere imza atmaları hakikaten epeyce değerli zira farkındalık oluşturuyorlar. Umarız gelecekte bu biçimde daha fazla proje nazaranbiliriz.