New York Metro Sistemi Tren Arabalarına Güvenlik Kameraları Kuracak

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Vali Kathy Hochul Salı günü yaptığı açıklamada, Metropolitan Ulaşım Otoritesinin, yüksek profilli çekimlerin ardından New York metrolarının güvenliği konusunda yolculara güven vermek için her tren vagonuna güvenlik kameraları yerleştireceğini söyledi.

Bayan Hochul, yetkili makamın sistemdeki 6.400’den fazla arabanın her birine iki kamera yerleştirmek için eyalet ve federal fonlardan 5.5 milyon dolar harcayacağını söyledi. Kurulumun bu yaz başlayan bir pilot programı genişleteceğini söyledi.

Sistemin 500’e yakın metro istasyonu güvenlik kameralarıyla donatılmış olsa da trenleri öyle değil. Bayan Hochul, yeni kameraların tüm arabayı izleyeceğini ve bir trenin tamamının takılmasının yaklaşık 40 saat süreceğini söyledi. Bayan Hochul, kameraların canlı olarak izlenemediğini, ancak bir suçtan sonra müfettişlere görüntü görüntüleri sağlayacaklarını söyledi.


“Büyük Birader’in metroda seni izlediğini mi sanıyorsun?” Bayan Hochul, Queens’deki bir metro bahçesinde düzenlediği basın toplantısında söyledi. “Kesinlikle haklısın. Niyetimiz, metro trenlerindeki faaliyetlerin gözetimi altında olacağımız mesajını vermek ve bu insanlara büyük rahatlık sağlayacak.”


Valilik, Long Island Demiryolu Yolu ve Metro-Kuzey Demiryolu üzerindeki tüm banliyö trenlerinin zaten güvenlik kameralarıyla donatıldığını söyledi.

Bayan Hochul’un taahhüdü, silahlı bir adamın Brooklyn’deki Sunset Park’ta bir N trenine ateş açmasından beş ay sonra geldi ve bir düzineden fazla kişi yaralandı ve 10 kişiye çarptı. Altı hafta sonra, bir adam bir Q treninde Goldman Sachs’ta çalışan bir yolcuyu ölümcül şekilde vurdu.

Bu suçlar, koronavirüs pandemisinin patlak vermesinden sonra işçileri ofislerine dönmekten alıkoyan korkuları yoğunlaştırdı. Nisan ayında, Partnership for New York City tarafından yapılan bir ankette, ortaklığın CEO’su Kathryn S. Wylde, işverenlerin yüzde 53’ünün sokaklarda ve metrolarda güvenlikle ilgili korkuları işçilerin ofislere dönmek istememe nedeni olarak gösterdiğini belirtti.

Bayan Hochul ve Belediye Başkanı Eric Adams, polisin varlığını artırma sözü verdi ve Haziran ayında, toplu taşıma yetkilisi, Brooklyn’de ateş eden zanlının bir istasyondaki hatalı bir güvenlik kamera sistemi tarafından karmaşık hale getirilmesinin ardından kamera pilot programını başlattı. Bayan Hochul, 100’den fazla metro vagonuna gizli kamera yerleştirilmesine yol açan programın büyük ölçüde başarılı olduğunu söyledi.


Bayan Wylde, geçen hafta yapılan bir takip anketinde suç korkusunun yüzde 24’e düştüğünü ve artık işçilerin uzak durmalarının en çok belirtilen nedeni olmadığını söyledi.


Bayan Wylde, “Genişletilmiş polis varlığı gerçekten büyük bir fark yarattı” dedi. “İnsanların aradığı şey, metroları güvenli bölge olarak geri almak konusunda ciddi olmamız.”
 
Üst