NYC Hapishane Yetkilileri, Rikers Adası’nın Federal Olarak Alınmasını Önledi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
New York şehrinin sorunlu hapishanelerinde “insanların öldüğünü” kabul etmesine rağmen, Salı günü bir federal yargıç, Rikers Adası’nın kontrolünü yerel yetkililerden almaktan kaçındı, bunun yerine şehre yerleşkedeki şiddet ve düzensizliği ele alma planını gözden geçirmesini emretti.

Yargıç Laura T. Swain, Manhattan’daki Amerika Birleşik Devletleri Savcılığı’nın ve New York hapishanelerini yönetmek için bağımsız bir yetkili atama olasılığını artıran diğer kişilerin argümanlarını dinledikten sonra Salı günkü duruşmada kararı verdi. hapishane sisteminin tarihinde hiç olmadı.

Yargıç Swain, şehirdeki personel uygulamalarının bazı hapishane alanlarından sorumlu çete üyelerine ve tutukluların yemeksiz kalmasına neden olduğu hapishane kompleksindeki krizi çözmek için bir plan bulması için geçen aydan itibaren şehir Islah Departmanına üç hafta vermişti. veya tıbbi deva.

Ancak hapishane yetkilileri planlarını formüle ederken, iki tutuklu öldü, şehir, zamanında tıbbi deva sağlamadığı için eyalet mahkemesinde hor görüldü ve hapishane sisteminin bir tutuklunun Nisan ayında ciddi bir kafa travması geçirip geçirmediğini doğru bir şekilde belgeleyip belgelemediği konusunda sorular ortaya çıktı. .


Salı günkü duruşmada, federal savcı Jeffrey K. Powell, her gün binden fazla ceza infaz memurunun işe gelmediği Rikers’taki koşulları değiştirmek için “olağanüstü çözüm yollarının” gerekli olacağı sonucuna varmadan önce bakanlığın başarısızlıklarını gözden geçirdi. .


Rikers Adası’ndaki Kriz

Pandemi ve personel acil durumunun ortasında, New York şehrinin ana hapishane kompleksi devam eden bir krize gömüldü.


  • Rikers’ın İçinde:The Times tarafından elde edilen videolar, şiddet sahnelerini gözler önüne seriyor ve hüküm süren kanunsuzluğun canlı görüntülerini sunuyor.
  • acımasız dayak : Bir Rikers tutuklusu komaya girdi. Bir diğeri felç oldu. Her iki olay da kamuoyundan gizlendi.
  • Onlarca Yıl İşlev Bozukluğu:Yıllardır şehir yetkilileri, hapishane kompleksinde kaosa yol açan kısayollara ve gaflara başkanlık etti.
  • Bir Plan ve Bir Karar:Yetkililer, Rikers’taki duruma yardımcı olmak ve olası bir federal devralmayı önlemek için bir plan sunarken, bir eyalet hakimi, şehrin Düzeltme Departmanının tutuklulara zamanında tıbbi deva sağlamadığına karar verdi.
O, bu çözüm yollarının Belediye Başkanı Eric Adams veya Gov. Kathy Hochul’un yürütme emirlerini, yetkililerin belirli kısıtlamalardan feragat etmesine izin veren yargı emirlerini veya alıcılık olarak bilinen tam veya kısmi federal devralma olasılığını içerebileceğini söyledi.

Ancak Düzeltme Departmanı komiseri Louis A. Molina, bu seçeneklerin gereksiz olduğunu ve planlarının yeterli olacağını söyledi.

Bay Molina, “Değişim içeriden gelmeli” dedi ve ofisinin hapishanelerdeki reformları denetleyen federal bir gözlemciyle hazırladığı planı uygulamak için mahkemeden ek bir yetkiye ihtiyacı olmadığını da sözlerine ekledi.

New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki Brennan Adalet Merkezi’nin Adalet Programı danışmanı Hernandez D. Stroud, federal savcıların ve hakimlerin genellikle şehir kurumlarını kayyumlukla tehdit ettiğini ve bazı durumlarda bu kurumların değişmesine neden olduğunu söyledi.


Bay Stroud, sadece nadiren takip ettiklerini ve “hapishaneyi veya hapishaneyi götürmenin çok büyük bir mesele olduğunu” ve ancak bir yargıcın diğer tüm seçeneklerin tükendiği sonucuna varmasından sonra gerçekleştiğini de sözlerine ekledi.

Bazı savunucular, ıslahat görevlilerine sınırsız hastalık izni sağlayan bir sendika sözleşmesi ve departmanın dışarıdan ıslah sendikaları kiralamasını yasaklayan bir eyalet yasasını içeren New York hapishanelerinde Islahat’ın önündeki engelleri aşmak için federal mahkemenin devralmasının gerekli olduğunu savundular. belirli pozisyonlar

Eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg’in şehir hapishaneleri komiseri Martin Horn, 2000’lerin başında eyalet yasa koyucularına bu yasayı değiştirmeleri için dilekçe vermişti. Ancak bir röportajda, ıslah memurları birliğinin eski güçlü lideri Norman Seabrook’un milletvekillerini değişiklik yapmamaya ikna ettiğini söyledi.

Bay Horn, “Personelinizle savaş halindeyseniz bir hapishane sistemi işletemezsiniz” dedi. “Şehir, sendikaların çözümün bir parçası olmasını sağlamalı.”

Düzeltme memurlarını temsil eden bir sendika sözcüsü, yorum talebine hemen yanıt vermedi. Yargıç Swain, belediyeye gözden geçirilmiş planını 10 Haziran’a kadar sunması talimatını verdi.
 
Üst