Örümcek Adam, Nerede Yaşadığınızı Biliyoruz

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Günaydın. Bugün Salı. Bugün Örümcek Adam’a Queens’te gerçek bir adrese gönderilen mektuplara bakacağız. Şimdi bir müzeye bağışlandılar. Ayrıca Belediye Başkanı Eric Adams’ın şehir çalışanları için aşı zorunluluğunu kaldırma kararını da öğreneceğiz.

Kredi… Pamela Parker aracılığıyla

Bunlar – size bunu söylediğim için üzgünüm – gerçek olmayan birine yazılan mektuplar. Bu onları, Abraham Lincoln’ü sakal bırakmaya motive eden 11 yaşındaki bir kızdan gelen mektup gibi gerçek insanlara yazılan ünlü mektuplardan ayırır.

Bu mektuplar çizgi roman süper kahramanı Spider-Man’e yazılmış ve ikinci kişiliğinin Queens, Forest Hills’deki gerçek adresine on yıllar önce gönderilmişti. Şimdi – bir thwip olmadan! ya da bir thwak! ya da bir whoonk! – Brooklyn, Williamsburg’da küçük bir vitrin müzesi olan City Reliquary’de sergileniyorlar.

20 Ingram Caddesi’ndeki evde büyüyen Pamela Parker, “Bazıları daha çok Noel Baba’ya Örümcek Adam şeyleri soran mektuplar gibi” dedi. Evet, 1974’ten 2007’ye kadar orada yaşayan aile, çizgi romanlardaki Örümcek Adam adam Peter Parker ile aynı soyadını taşıyordu. Gerçek hayattaki Parker’lar mektupları kurtardı.

Mükemmel yazım ve hattatlık göz önüne alındığında, muhtemelen yardım almış olan 3 yaşındaki bir muhabir, sık sık “tüm kötüleri öldürmek için senin gibi” giyindiğini bildirdi. Örümcek Adam’ın Avrupa’yı ziyaret etmeyi planlayıp planlamadığını öğrenmek istedi.

Daha çocuksu bir el yazısıyla yazılmış ve buna uygun yazımla yazılmış başka bir mektup onu Kentucky’ye davet etti. “Yazın bir ara kimin evimize gelmesini istersin?” sordu. “Bizim eve geldiğinizde kostümünüzü giyer misiniz? Bundan sonra ne yapmak istersin? Basset ve futbol oynar mısın?”

Corinth, Miss.’den 9 yaşındaki Clay Langston, Örümcek Adam’a “lütfen hemen geri dönmesini” rica etti. Yapmadı. Pamela Parker, gerçek hayattaki Parker’ların mektuplara cevap vermemeye karar verdiğini söyledi. Geçen ayın sonlarında mektupları bildiren Hell Gate web sitesi, şu anda Tennessee Üniversitesi’nde öğrenci olan Langston’ın izini sürdü. “Özensiz yazı” ile eğlendi ve Örümcek Adam’ın “çocukken zor zamanlarla başa çıkmama yardım ettiğini” söyledi.

Peter Parker’a gönderilen önemsiz posta da Parkers’ın posta kutusuna düştü, tıpkı ona “Keşfet kartınızı etkinleştirmek için bugün arayın!”

City Reliquary’nin kurucusu ve küratörü Dave Herman, mektupların – en azından çocuklardan gelenlerin – “dokunsal, gerçek bir kaliteye” sahip olduğunu söyledi ve Örümcek Adam’ın New York’u ulusa ve dünyaya nasıl ihraç ettiğini gösterdi.

New York dışındaki insanlar Manhattan’daki “geçiş bantlarını biliyordu” dedi, “ancak Forest Hills’i bilmiyor olabilirler, bu yüzden daha geniş bir izleyici kitlesine New York City’yi daha iyi anladı. Bu dev kanyonlar, büyük New York City’deki küçük kasabadan gelen bu karakterle daha ilişkilendirilebilir, o küçük kasaba hissini Midwest’teymişsiniz gibi hissedebileceğiniz beş ilçedeki ceplerden biri.

Çizgi roman okurları mahalleyi Ingram Sokağı adresi kötü adam Venom’un 1989’da ele geçirdiği Peter Parker’ın ceketindeki adres değişikliği formunda görünmeden önce biliyordu. 1990’larda bazı mektuplar vardı, dedi Pamela Parker, ama daha fazlası Örümcek Adam aksiyon filmi 2002’de gösterime girdi.

Herman, “O ve ailesi, Örümcek Adam’ın hevesli okuyucuları değildi,” dedi. “Onu meslekten olmayan birinin bildiği gibi tanıyorlardı, ancak sıkı hayranlar ayrıntılara bakıyor, büyüteçle yakınlaştırıyorlar.” Ingram Caddesi’ndeki gerçek hayattaki Parker’lar, mektuplar gelmeye başlayana kadar bir çizgi roman dönüm noktasında yaşadıklarının farkında değillerdi.

Evi 16 yıl önce sattılar ve şimdi 2.138 milyon dolara tekrar piyasada. Sahiplerin emlakçısı Gigi Malek, Örümcek Adam bağlantısının bir satış noktası olduğunu söyledi. “Açık ev sırasında her zaman bunun Örümcek Adam konutu olduğunu söyleriz” dedi.

“Oğlum, altı yıl üst üste Örümcek Adam kostümü giydi” dedi. “Kolların uçlarını bantlamak zorunda kaldık, çok kötü yıpranıyorlardı. Kaslı, dolgulu, herhangi bir yeni Örümcek Adam kıyafetini reddetti. İlk seferinde aldığı eski Örümcek Adam kostümünün aynısını istiyordu çünkü bunun Örümcek Adam’dan olduğuna inanıyordu.

Forest Hills’teki kendi evinin de piyasada olduğunu söyledi ve olası alıcılar, hâlâ çizgi roman kahramanları, her şeyden önce Örümcek Adam olmak üzere bir türbe olan odasına hayran kalıyorlar.

“’Oğlunuz kaç yaşında’ diyorlar” dedi. “Onun 12 yaşında olduğunu düşünüyorlar. Hayır, o 25 yaşında. Örümcek Adam, Forest Hills’teki birçok çocuğu bu şekilde etkiledi.”

Hava durumu

40’ların altındaki sıcaklıklarda, giderek daha bulutlu bir günün tadını çıkarın. Gece, yağmur ihtimali, sıcaklık 40’a yakın.

ALTERNATİF TARAFTA OTOPARK

Pazartesi (Lincoln’ün Doğum Günü) tarihine kadar yürürlüktedir.

En son Metro haberleri

Kredi… The New York Times için Sean Sirota

George Santos

• Birliğin Durumu konuğu: 11 Eylül saldırılarıyla ilgili bir aile bağlantısı da dahil olmak üzere asılsız iddialar nedeniyle incelemeye alınan Long Island Cumhuriyetçisi Temsilci George Santos, sıfır noktasında kurtarma çalışması yapan eski bir itfaiyeciyi State of the Union’da konuğu olmaya davet etti.

• evcil hayvan hayır kurumu: FBI ajanları, görünüşe göre Santos’un 2013’ten 2018’e kadar “kurduğunu ve yönettiğini” söylediği Friends of Pets United ile yaptığı bazı çalışmaları araştırıyor. Birkaç kişi, hayvanların yararına toplanan fonları ele alma şeklini sorguladı.
Daha fazla yerel haber

• Memur ateş ettikten sonra suçlandı : Bir New Jersey polis memuru, bir adamı sırtından vurduktan sonra ağırlaştırılmış saldırı ve görevi kötüye kullanma ile suçlandı. Başsavcı, memurun ateş etme kararının devletin güç kullanma politikasını ihlal ettiğini söyledi.

• bufalo depremi: Küçük bir deprem New York’un batısını sarstı ve kar fırtınasına daha alışkın olan bir bölgede yaşayanları sarstı.

• García Luna yolsuzluk davası : Genaro García Luna’nın Brooklyn’deki duruşmasındaki jüri üyeleri cinayetler, adam kaçırmalar, uyuşturucu sevkiyatı ve Sinaloa uyuşturucu karteli tarafından ödenen rüşvet suçlamalarını duydu. İşte geçen haftaki ifadeden önemli çıkarımlar.
Adams, şehir çalışanları için aşı şartını bitirirken ‘Bu doğru an’ diyor

Kredi… The New York Times için Zack DeZon

Yetkililerin dikiz aynasında pandeminin geri çekilmesi için baskı yapması bir başka kilometre taşı: New York City, polis memurları, itfaiyeciler ve öğretmenler de dahil olmak üzere belediye çalışanları için agresif ama çekişmeli aşı zorunluluklarını sona erdiriyor.

Ekim 2021’de Belediye Başkanı Eric Adams’ın selefi Bill de Blasio tarafından uygulamaya konulduğunda ülkedeki en katı kurallar arasında yer alan aşılama kurallarının, şehir çalışanları arasındaki aşılama oranını yüzde 96’ya çıkardığı biliniyor. Ayrıca yüzlerce işten çıkarmaya ve bir dizi davaya yol açtılar.

Adams, Cuma gününden itibaren mevcut ve müstakbel belediye çalışanları için aşılamanın isteğe bağlı olacağını söyledi. Şehir okullarını ziyaret eden insanlar artık girmeden önce en az bir doz aşı olduklarını göstermek zorunda olmayacaklar.

Adams’ın sağlık komiseri Dr. Ashwin Vasan Pazartesi günü aşı gerekliliklerinin “anı karşılamak için kesinlikle gerekli olan” önemli bir araç olduğunu söyledi. Ancak şehir, “pandeminin acil durum aşamasından” çıkıyor. Adams yaptığı açıklamada, “bu karar için doğru an” dedi.

Yine de birçok New Yorklu kış boyunca, bazıları ikinci veya üçüncü kez olmak üzere Covid-19 ile enfekte oldu. Devlet verilerine göre Ocak ayında kentte 1.900’den fazla kişi virüs nedeniyle hastaneye kaldırıldı; Şu anda yaklaşık 965 kişi hastaneye kaldırıldı. Günde yaklaşık 15 ölüm var.

Büyükşehir günlüğü

kasaba boyunca yürüyüş

Sevgili günlük:

Zor bir hafta olacağını biliyordum. Masama, kitabıma ve bitmeyen tez yazma randevuma varmadan önce sinirlerimi yatıştırmak için, o Pazartesi sabahı evden kasabanın karşısına ve ardından Columbia’ya kadar yürümeye karar verdim.

Daireden sinirli ve ağzımda üzgün hissederek ayrıldım. Yürürken kaldırıma baktım. Ama beklediğim gibi, o sonbahar gününün temiz havası ve parlak güneşi yükümü hafifletti. Çok geçmeden gözlerimi kaldırdım.

İleride Doğu 96. Cadde’nin kuzey tarafında bir kapıcı fark ettim. Oldukça erkendi ve bina sakinleri işe, okula ve diğer zorunluluklara koşmaya başlamadan önce binasının önündeki kaldırımı hortumla yıkıyordu.

Benim geldiğimi görünce ıslanmadan geçeyim diye hortumu kaldırımdan sokağa yönlendirdi ve sonra kapattı.

Ben geçtikten sonra, hızla tekrar tam gaz açtı ve spreyi hareket eden trafiğin üzerinden sokağın güney tarafındaki kaldırıma doğru yay yaptı. Suyun yükselip alçalmasını izlerken ona katıldım.

Caddenin güney tarafındaki binanın önünde duran bir kapıcı, beklenmedik sağanaktan kaçmak istercesine hızla sıçradı.

“Endişelenme,” dedi benim su fırlatan Tehdit Dennis’im. “Biz iyi arkadaşız.”

— Cindy Wiltshire

Agnes Lee’nin çizdiği.
Başvuruları buraya gönderin Ve Büyükşehir Günlüğü’nün devamını buradan okuyun .

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Yarın görüşürüz. — JB

PS İşte bugünün Kısa Bulmaca Ve Heceleme yarışması . Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz. .

Melissa Guerrero, Emma G. Fitzsimmons, Corey Kilgannon ve Ed Shanahan, New York Today’e katkıda bulundu. Ekibe [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

.